ارائه تور ۲۰ دلاری مشهد به عراقی‌ها چگونه ممکن است؟

ارائه تور ۲۰ دلاری مشهد به عراقی‌ها چگونه ممکن است؟

بغداد, صنعت هتلداری

02/12/2021 09:00:00 ب.ظ

ارائه تور ۲۰ دلاری مشهد به عراق ی‌ها چگونه ممکن است؟

یک مقام‌ ایرانی از رشد بی‌سابقه حضور گردشگران عراق ی در شهر مشهد خبر داده‌اند؛ رونقی که با عرضه تورهایی ارزان ۲۰ دلاری ممکن شده است. اما آیا واقعا می‌شود با چنین رقمی افزون بر سفر و اقامت سه روز در مشهد از خدمات بیمه مسافرتی، تران سفر فرودگاهی و سه وعده غذا نیز بهره‌مند شد؟

یک مقام‌ ایرانی از رشد بی‌سابقه حضور گردشگران عراقی در شهر مشهد خبر داده‌اند؛ رونقی که با عرضه تورهایی ارزان ۲۰ دلاری ممکن شده است. اما آیا واقعا می‌شود با چنین رقمی افزون بر سفر و اقامت سه روز در مشهد از خدمات بیمه مسافرتی، ترانسفر فرودگاهی و سه وعده غذایی نیز بهره‌مند شد؟

خبرگزاری ایسنا با انتشارگفتگوییبا مجتبی احمدی، عضو کمیته گردشگری مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد که روزانه یک‌هزار عراقی با استفاده از ۹ تا ۱۱ پرواز به مشهد سفر می‌کنند، چنان که در آبان گذشته حدود ۳۰ هزار عراقی به این شهر سفر کرده‌اند. همچنین به گفته این مقام ایرانی، از هفته آینده نیز با شش پرواز مستقیمی که بین کویت و مشهد برقرار می‌شود، هفته‌ای هزار کویتی به این شهر سفر می‌کنند. او همچنین وعده داده که به زودی با برقراری پرواز مستقیم بین مشهد و لاهور، زمینه رشد حضور گردشگران پاکستانی در مشهد نیز فراهم شود.

آقای احمدی مدعی شده که برای عراقی‌ها تورهای ارزان‌قیمتی از حداقل قیمت ۲۰ دلاری برای سه‌شب اقامت در هتل یک ستاره در مشهد تا ۷۵ دلار برای سه‌شب در هتل پنج‌ستاره تور وجود دارد. او تاکید کرده که این سفرها شامل بیمه، ترانسفر فرودگاهی و سه وعده غذایی و اقامت در هتل است. او همچنین از وجود تورهای هفت شبانه‌روزی ۴۵ تا ۵۰ دلاری برای عراقی‌ها خبر داده که شامل خدمات کامل از جمله وعده‌های غذایی است. headtopics.com

آنکتاد: زیان صنعت گردشگری جهان تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۴ هزار میلیارد تومان می‌رسداگر در وب‌سایت‌های ویژه رزرو هتل در شهر مشهد جستجو کرده باشید، این روزها حداقل قیمت اقامت در یک هتل تک ستاره نزدیک به ۲۰۰ هزار تومان است که با لحاظ تخفیف‌های رایج ۲۰ درصدی، سرانه اقامت هر فرد به ازای هر شب حدود ۸۰ هزار تومان است. البته این نرخ بسیار نزدیک به نرخی است که مهمانپذیرهای بدون ستاره نیز از مسافران اخذ می‌کنند.

همچنین در حال حاضر ارزان‌ترین بلیت پرواز میان بغداد و مشهد از سوی هواپیمایی تابان و به نرخ ۲ میلیون تومان عرضه می‌شود.بنابراین فارغ از سایر هزینه‌های سفر، تنها قیمت هتل و هواپیما برای اقامت ۳ روز در مشهد حدود دو میلیون و ۲۴۰ هزار تومان می‌شود که بر پایه نرخ دلار آزاد ۲۹ هزار و ۴۰۰ تومانی معادل ۷۶ دلار آمریکاست. البته این رقم با احتساب هزینه‌های غذا، بیمه مسافرتی و ترانسفر فرودگاهی از ۸۰ دلار فراتر می‌رود. بنابراین هر چند که مقام ایرانی مدعی شده که این تورها بر پایه ارائه تخفیف ۳۰ درصدی شرکت‌های هوایی و هتل‌ها تهیه شده ولی به نظر می‌رسد که طراحی این تورها حداقل با تخفیف ۳۰۰ درصدی فروخته می‌شود.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدفروش تور ارزان قیمت ۵۸۸ هزار تومانی(۲۰ دلاری) به عراقی‌ها در شرایطی است که در حال حاضر نرخ تور سه روزه مشهد شامل اقامت در هتل تک ستاره یا مهمانپذیر(تنها به صرف صبحانه) و بلیت هواپیما که از سوی موسسات گردشگری به شهروندان تهرانی پیشنهاد می‌شود، حداقل یک میلیون تومان است.

بر همین اساس، برخی فعالان صنعت گردشگری این گمانه را مطرح می‌کنند که احتمالا طراحی تورهای ارزان قیمتی که به عراقی‌ها فروخته می‌شود، با توجه به رویکرد ایدئولوژیک موجود برای حمایت از شیعیان منطقه، با اعطای یارانه‌های خاص از سوی برخی نهادهای فرهنگی و تبلیغاتی و بر پایه بودجه‌های اختصاص یافته دولتی ممکن شده است. ادعایی که تا کنون مقام‌های رسمی ایران واکنشی به آن نشان نداده‌اند. headtopics.com

ادامه مطلب: euronews فارسی »

خانه کتاب و ادبیات ایران

خانه کتاب و ادبیات ایران

در شرکت ساختمانی که ثبت کردیم قرارداد اولیه ام به خاطر دلسوزی برای فقرایی که مسکن ندارند و ساخت مسکن مهر مبلغ ناچیزی گرفتم، قراردادم منقضی شد و چندین سال بعد هم از اسمم استفاده کردند که مبلغ من مهندس برای ادامه قرارداد ۱۰۰میلیارد دلاراست که طلبکارم. این مردم احمق شیطانی را نه بطور کامل تعریف می کنند و بعد پامیشن میرن ایالات متحده و کانادا گدایی پاسپورت و زندگی می کنند و شیادانه می گویند ما هدفمان مشترکه می خواهیم شیطان را ازبین ببریم، بعد که به بنبست میخورند قتلها و حوادث و ویروسها و... را غیر مستقیم به وجود می آورند.

چگونه ممکن است اینگونه ولخرجی های حکومت برای یه مشت کسانی که همیشه ایرانی هاروآدمهای فرومایه قلمدادمی کنن؟؟؟(در کشورهای به اصطلاح دوست همسایه همیشه ملت های اون مناطق ایرانی هارومسخره می کنن)ازقدیم میگن چراغی که به خانه رواست،به مسجدحرامست. وقتی مسئولان کشور عراقی الاصل باشن! Please expel SIV applicants from Afghanistan before they are killed by the Taliban please help us🙏🏻🙏🏻🙏🏻😭😭😭 AnnexKabul POTUS KamalaHarris VP SecBlinken USEmbassyKabul US4AfghanPeace

با 28 دلار تو مشهد میشه یه پرس چلو ماهیچه خورد.

اسرائیل ممکن است علیه ایران دست به «اقدام نظامی یکجانبه» بزندهمزمان با ادامه مذاکرات وین برای احیای «برجام»، مقامات اسرائیل به قدرت‌های جهانی هشدار دادند که لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌تواند اسرائیل را به «اقدام نظامی بيست ساله ميخواد دست به اقدام بزنه، خب بزنه اين گوى و اين ميدان جرعتشو نداره خخخخ چه غلطها. با چشم برهم زدنی اسرائیل با موشکهای ایرانی که رو آنها فیکس کرده به غبار تبدیل خواهد شد. پس گوز گوز نکن و از چند وقت باقی مانده روز شمار نابودیت لذت ببر.

رافائل گروسی: احیای «برجام» بسیار دشوار خواهد بودرافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ضمن اشاره به مذاکرات ایران و کشورهای 1+4 در وین، دستیابی به توافقی بین ایران و آژانس را ممکن دانست اما اونی که مرده رو زنده می‌کرد شما نبودی رافائل جان خدا بيامرزش نخست وزير اسرائيل كَفت بكَذارين بميرد ايران بايستى بر عكس نخست وزير اسرائيل عمل كند حتما او يك نقشه ديكَرى دارد این مردم احمق شیطانی را نه بطور کامل تعریف می کنند و بعد پامیشن میرن ایالات متحده و کانادا گدایی پاسپورت و زندگی می کنند و شیادانه می گویند ما هدفمان مشترکه می خواهیم شیطان را ازبین ببریم، بعد که به بنبست میخورند قتلها و حوادث و ویروسها و... را غیر مستقیم به وجود می آورند.

چرا طرح‌های افزایش تعداد نمایندگان به سرانجام نمی‌رسد؟چرا طرح‌های افزایش تعداد نمایندگان مجلس به سرانجام نمی‌رسد؟ محمدصالح جوکار، رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور، در پاسخ به اعتمادآنلاین:بار مالی طرح‌ها و توزیع تعداد نمایندگان افزایش‌یافته بین حوزه‌های انتخابیه محل اختلاف‌نظر است

رافائل گروسی: احتمال رسیدن به توافق وجود دارد، اما زمان باقی‌مانده «کم» است🔺 رافائل گروسی : احتمال رسیدن به توافق وجود دارد، اما زمان باقی‌مانده «کم» است ▪ به گفته مدیرکل آژانس، غنی‌سازی بیشتر توسط جمهوری اسلامی و راه‌اندازی نسل جدید سانتریفیوژها، بازگشت به توافق را دشوار کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید: واقعاً آینده گان به این خیمه شب بازان و دلقکانِ و سیاست بازانِ دنیایِ مسخرهٌ امروز با چه دیدی خواهند نگریست؟ چرا مردم عادی جوامع و ممالک باید اسیر تصمیمات مسخرهٌ چنین موجودات بی پرنسیب و بی ریشه ای باشند؟ احترام به زندگانیِ کوتاه و فقط یکبارهٌ مردمِ اسیر ایران به کجا رفته ؟؟؟ با اینها به نتیجه مسالمت آمیز نمی رسید. اینها به مردم خود رحم نمی کنند. دیوار کج را فقط شماها می توانید خراب کنید والا آوار میشود سرتان.

اتحادیه اروپا سالانه چند میلیارد یورو خرج واردات محصولات و تجهیزات تولید انرژی پاک می‌کند؟در مقایسه با سال ۲۰۱۵، ارزش واردات پنل‌های خورشیدی، بیودیزل و توربین‌های بادی به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ به ترتیب با افزایش ۲۵۰، ۶۰ و ۳۳۰ درصدی مواجه شده است.