ارائه طرح جامع تولید کمپوست از زباله‌های آرادکوه

29/05/2020 08:08:00 ب.ظ

ارائه طرح جامع تولید کمپوست از زباله‌های آرادکوه

ارائه طرح جامع تولید کمپوست از زباله‌های آرادکوه

ریسس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اینکه بهترین راهکار موجود برای مجموعه آرادکوه بهبود وضعیت کنونی این مجموعه است،گفت: شرکتی دانش بنیان موظف شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن طرحی جامع برای تبدیل زباله‌های این مجموعه به کمپوست ارائه کند تا پس از تصویب اجرایی شود.

وی افزود: در بررسی منابع بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) مواردی همچون دامداری‌ها، آب‌های سطحی اطراف فرودگاه و مجموعه آرادکوه مطرح می‌شود. در مورد آب‌های سطحی اطراف فرودگاه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان طرح مطالعاتی انجام و مقرر شده است با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان این طرح (تصفیه خانه فاضلاب) پس از انجام مراحل مناقصه به مرحله اجرا گذاشته شود. بی‌تردید با اجرایی شدن این طرح شهرستان‌های بهارستان و اسلامشهر پوشش داده می‌شوند.

ترکی ادامه داد: در حوزه بوی نامطبوع واحدهای تولیدی و دامداری‌های اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) نیز ۴ شرکت و دامداری بزرگ وجود دارد که سهم مهمی در تولید کود و فضولات حیوانی و تولید بوی نامطبوع دارند. این واحدها در چند ده کیلومتری این فرودگاه بین‌المللی قرار دارند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

رحمانی فضلی: پیشنهاد افزایش ساعت فعالیت پاساژها به ستاد ملی ارائه شدوزیر کشور از تصویب پیشنهاد بازگشایی همه مساجد کشور برای برگزاری نماز جماعت، افزایش فعالیت پاساژها و مراکز تجاری و نیز، اجرای طرح‌های سالم سازی دریا در استان‌های ساحلی کشور در کمیته اجتماعی در راستای «همزیستی مسالمت آمیز با ویروس کرونا» خبر داد و گفت که این پیشنهادها در نشست امروز کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا تایید شده اما باید در ستاد ملی مدیریت این بیماری به تصویب نهایی برسد.

کشف ۱۰۱۴ دستگاه انواع خودرو صفر کیلومتر احتکار شده طی ۷۲ ساعت گذشتهکشف ۱۰۱۴ دستگاه انواع خودرو صفر کیلومتر احتکار شده طی ۷۲ ساعت گذشته رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف ۱۰۱۴ دستگاه خودروی احتکار شده در ادامه طرح عملیاتی مقابله با احتکار خودرو طی ۷۲ ساعت گذشته در سطح کشور خبر داد. بزودی از تولید روزانه خودرو سازها پیشی می گیرند 😄

ترامپ با صدور دستوری اجرایی به جنگ شبکه‌های اجتماعی رفتاختلاف کنونی دونالد ترامپ با شبکه‌های اجتماعی پس از آن آغاز شد که توئیتر روز سه شنبه برای اولین بار برای یکی از توئیت‌های او از برچسب «راستی آزمایی» استفاده کرد. شبکه های اجتماعی گاهی امنیت ملی یه کشور راخراب میکنن پایان توئیتر توسط ترامپ آزادی بیان تا زمانی بدرد میخوره که تحت کنترل باشه و بشه با شعارش یه عده رو تو جهان سوم خام کرد.

روایتی دیگر از واقعه مرگ رومینا از زبان اولین ناظر قتلقتل رومینا دختر 13 ساله تالشی به دست پدرش این روزها خبر داغ بسیاری از رسانه‌ها است.رومینای نوجوان که در موقع خواب به دست پدر خود به وسیله داس کشته شد شاید یکی از دهها قتلی باشد که به دلیل آنچه غیرت بر سر مسائل ناموسی می نامند، در این مرز و بوم رخ می دهد. این حادثه شوم و هزاران مانند این که در چهل سال اخیر بوقوع پیوسته جرم آن تماما به گردن زعمای دین و مروجان نظریه‌های حکومتی است که میخواهند بعنوان فرهنگ به خورد ملت بدهند. غرق کردن ملت در خرافات و تعصبات جهت فراموشی مطالبات، شیوه ناجوانمردانه ملایان و از نیرنگهای جمهوری اسلامیست.

از روبوسی کرونایی تا دور افتخار در صحنبا رأی منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهردار پیشین تهران به عنوان رئیس پارلمان یازدهم انتخاب شد.

جذاب‌ترین کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ کجاست؟فرانسه در سال ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از رقبای خود یعنی آلمان و بریتانیا جایگاه نخست جذاب‌ترین مقصد اروپایی سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.

نعمت الله ترکی در گفت وگو با ایسنا در تشریح آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای حل مشکلات مجموعه آرادکوه گفت: طرح مطالعاتی برای این مرکز انجام شده است اما حدود ۲۰ سال که تصمیمی برای انتقال این مرکز اتخاذ نشده است.به گزارش  ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «عبدالرضا رحمانی فضلی» در پایان بیستمین نشست کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که در سالن جلسات پیامبر اعظم(ص) وزارت کشور با حضور مسئولان و نمایندگان دستگاهها و وزارتخانه های مختلف برگزار شد،  افزود: در جلسه امروز موضوعات مختلفی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی اتخاذ شد اما این تصمیمات، در صورت تصویب در ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا قابل اجرا است.به گزارش ایسنا، سردار محمد رضا مقیمی، با اشاره به جدیت پلیس امنیت اقتصادی در ارتباط با برخورد با سودجویان و اخلالگران اقتصادی به ویژه اخلاگران بازار خودرو اظهار داشت: در پی وصول اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتکار خودروهای فاقد پلاک توسط افراد سودجو و سوداگران بازار، این پلیس رصد اطلاعاتی بازار و صدور ابلاغیه‌های متعدد و اطلاع رسانی‌ به رده‌های اجرایی به منظور برخورد با مجرمان و محتکران را در دستور کار قرار داد.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه دستوری اجرایی را با هدف کاهش اختیارات شبکه‌های اجتماعی امضاء کرد.

لذا بهترین راهکار بهبود وضعیت کنونی این مجموعه است. وی افزود: در بررسی منابع بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) مواردی همچون دامداری‌ها، آب‌های سطحی اطراف فرودگاه و مجموعه آرادکوه مطرح می‌شود. نظر اول این است که طرح ترافیک باید اجرا شود زیرا عدم اجرای آن، باعث افزایش ترافیک در مناطق مرکزی شهر، اختلال در تردد خودروها، افزایش آلودگی هوا، بالارفتن میزان سفرهای غیرضروری، ایجاد بی نظمی در سطح شهر و مشکلات دیگر می شود و این وضعیت و ازدحام جمعیت به نوبه خود می تواند  موجب شیوع بیماری کرونا شود. در مورد آب‌های سطحی اطراف فرودگاه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان طرح مطالعاتی انجام و مقرر شده است با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان این طرح (تصفیه خانه فاضلاب) پس از انجام مراحل مناقصه به مرحله اجرا گذاشته شود. بر اساس گزارش ایسنا، وی تاکید کرد: افرادی که اقدام به احتکار خودرو کرده اند، هرچه سریعتر خودروهای احتکاری را در بازار عرضه کرده و نسبت به تعیین و تکلیف آن اقدام کنند. بی‌تردید با اجرایی شدن این طرح شهرستان‌های بهارستان و اسلامشهر پوشش داده می‌شوند. به همین دلیل،  قرار شد شهردار محترم پیشنهادات و دستور العمل هایی را به ستاد ملی مدیریت کرونا ارایه کنند که بتوانیم هم تراکم جمعیت را در داخل مترو و اتوبوس ها به حداقل برسانیم و هم طرح ترافیک را اجرایی کنیم. ترکی ادامه داد: در حوزه بوی نامطبوع واحدهای تولیدی و دامداری‌های اطراف فرودگاه امام خمینی (ره) نیز ۴ شرکت و دامداری بزرگ وجود دارد که سهم مهمی در تولید کود و فضولات حیوانی و تولید بوی نامطبوع دارند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دونالد ترامپ در کنار ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا AP Photo رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین ضمن انتقاد از قدرت «انحصاری» شبکه‌های اجتماعی از «سانسور گزینشی» محتوای متون، تصاویر و ویدئوها انتقاد کرد.

این واحدها در چند ده کیلومتری این فرودگاه بین‌المللی قرار دارند. روند بازگشایی مساجد از دیگر مسائلی بود که وزیر کشور به آن اشاره کرد. رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اینکه برخی از این شرکت‌ها و دامداری‌ها با احداث تصفیه‌خانه مجهز به سپراتور و سیستم کلر زنی کار خود را ادامه می‌دهند، گفت: متاسفانه برخی از این واحدها نیز بدون توجه به هشدارها و اخطارها به فعالیت خود ادامه می‌دهند و اقدامات لازم برای تصفیه‌خانه خود را انجام نداده‌اند. ترکی در پایان تاکید کرد: قطعا دامداری‌ها و شرکت‌هایی که قانون را در مورد رفع بوی بد ناشی از فعالیت‌های خود رعایت نمی‌کنند پس از هشدار به مراجع قضایی معرفی می‌شوند. وزیر کشور همچنین به پیشنهاد «علی اصغر مونسان» وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص فعالیت آژانس ها و تورهای مسافرتی اشاره کرد و گفت:  با توجه به اینکه کارشناسان این حوزه به خاطر تراکم دستورات به جلسه کمیته اجتماعی و انتظامی دعوت نشده بودند، قرار شد در نشست بعدی با حضور مسئولان ذی ربط حوزه، این موضوع مورد بررسی قرار گیرد. انتهای پیام .