ارائه طرح جامع تولید کمپوست از زباله‌های آرادکوه

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ریسس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اینکه بهترین راهکار موجود برای مجموعه آرادکوه بهبود وضعیت کنونی این مجموعه است،گفت: شرکتی دانش بنیان موظف شده در کوتاه‌ترین زمان ممکن طرحی جامع برای تبدیل زباله‌های این مجموعه به کمپوست ارائه کند تا پس از تصویب اجرایی شود.

نعمت الله ترکی در گفت وگو با ایسنا در تشریح آخرین تصمیمات اتخاذ شده برای حل مشکلات مجموعه آرادکوه گفت: طرح مطالعاتی برای این مرکز انجام شده است اما حدود ۲۰ سال که تصمیمی برای انتقال این مرکز اتخاذ نشده است. لذا بهترین راهکار بهبود وضعیت کنونی این مجموعه است.

وی افزود: در بررسی منابع بوی بد اطراف فرودگاه امام خمینی مواردی همچون دامداری‌ها، آب‌های سطحی اطراف فرودگاه و مجموعه آرادکوه مطرح می‌شود. در مورد آب‌های سطحی اطراف فرودگاه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان طرح مطالعاتی انجام و مقرر شده است با اعتبار ۱۷۰ میلیارد تومان این طرح پس از انجام مراحل مناقصه به مرحله اجرا گذاشته شود. بی‌تردید با اجرایی شدن این طرح شهرستان‌های بهارستان و اسلامشهر پوشش داده می‌شوند.

ترکی ادامه داد: در حوزه بوی نامطبوع واحدهای تولیدی و دامداری‌های اطراف فرودگاه امام خمینی نیز ۴ شرکت و دامداری بزرگ وجود دارد که سهم مهمی در تولید کود و فضولات حیوانی و تولید بوی نامطبوع دارند. این واحدها در چند ده کیلومتری این فرودگاه بین‌المللی قرار دارند. رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران با اشاره به اینکه برخی از این شرکت‌ها و دامداری‌ها با احداث تصفیه‌خانه مجهز به سپراتور و سیستم کلر زنی کار خود را ادامه می‌دهند، گفت: متاسفانه برخی از این واحدها نیز بدون توجه به هشدارها و اخطارها به فعالیت خود ادامه می‌دهند و اقدامات لازم برای تصفیه‌خانه خود را انجام نداده‌اند.

ترکی در پایان تاکید کرد: قطعا دامداری‌ها و شرکت‌هایی که قانون را در مورد رفع بوی بد ناشی از فعالیت‌های خود رعایت نمی‌کنند پس از هشدار به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رحمانی فضلی: پیشنهاد افزایش ساعت فعالیت پاساژها به ستاد ملی ارائه شدوزیر کشور از تصویب پیشنهاد بازگشایی همه مساجد کشور برای برگزاری نماز جماعت، افزایش فعالیت پاساژها و مراکز تجاری و نیز، اجرای طرح‌های سالم سازی دریا در استان‌های ساحلی کشور در کمیته اجتماعی در راستای «همزیستی مسالمت آمیز با ویروس کرونا» خبر داد و گفت که این پیشنهادها در نشست امروز کمیته اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا تایید شده اما باید در ستاد ملی مدیریت این بیماری به تصویب نهایی برسد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشف ۱۰۱۴ دستگاه انواع خودرو صفر کیلومتر احتکار شده طی ۷۲ ساعت گذشتهکشف ۱۰۱۴ دستگاه انواع خودرو صفر کیلومتر احتکار شده طی ۷۲ ساعت گذشته رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف ۱۰۱۴ دستگاه خودروی احتکار شده در ادامه طرح عملیاتی مقابله با احتکار خودرو طی ۷۲ ساعت گذشته در سطح کشور خبر داد. بزودی از تولید روزانه خودرو سازها پیشی می گیرند 😄
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ با صدور دستوری اجرایی به جنگ شبکه‌های اجتماعی رفتاختلاف کنونی دونالد ترامپ با شبکه‌های اجتماعی پس از آن آغاز شد که توئیتر روز سه شنبه برای اولین بار برای یکی از توئیت‌های او از برچسب «راستی آزمایی» استفاده کرد. شبکه های اجتماعی گاهی امنیت ملی یه کشور راخراب میکنن پایان توئیتر توسط ترامپ آزادی بیان تا زمانی بدرد میخوره که تحت کنترل باشه و بشه با شعارش یه عده رو تو جهان سوم خام کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایتی دیگر از واقعه مرگ رومینا از زبان اولین ناظر قتلقتل رومینا دختر 13 ساله تالشی به دست پدرش این روزها خبر داغ بسیاری از رسانه‌ها است.رومینای نوجوان که در موقع خواب به دست پدر خود به وسیله داس کشته شد شاید یکی از دهها قتلی باشد که به دلیل آنچه غیرت بر سر مسائل ناموسی می نامند، در این مرز و بوم رخ می دهد. این حادثه شوم و هزاران مانند این که در چهل سال اخیر بوقوع پیوسته جرم آن تماما به گردن زعمای دین و مروجان نظریه‌های حکومتی است که میخواهند بعنوان فرهنگ به خورد ملت بدهند. غرق کردن ملت در خرافات و تعصبات جهت فراموشی مطالبات، شیوه ناجوانمردانه ملایان و از نیرنگهای جمهوری اسلامیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

از روبوسی کرونایی تا دور افتخار در صحنبا رأی منتخبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی شهردار پیشین تهران به عنوان رئیس پارلمان یازدهم انتخاب شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

جذاب‌ترین کشور اروپایی برای سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ کجاست؟فرانسه در سال ۲۰۱۹ با پیشی گرفتن از رقبای خود یعنی آلمان و بریتانیا جایگاه نخست جذاب‌ترین مقصد اروپایی سرمایه‌گذاری در سال ۲۰۲۰ را از آن خود کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »