ارائه گزارش 'قتل خودسرانه' قاسم سلیمانی و استفاده از پهپادها به شورای حقوق بشر سازمان ملل

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه قتل‌های خودسرانه گزارشش را به شورای حقوق بشر این سازمان ارائه کرد و در آن، ترور قاسم سلیمانی را خلاف قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد دانست. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا قاسم سلیمانی را یکی از مهلک‌ترین تروریست‌های جهان توصیف کرده و گفته سازمان ملل سوابق او را 'ماست‌مالی' می‌کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه قتل‌های خودسرانه گزارشش را به شورای حقوق بشر این سازمان ارائه کرد و در گزارش خود ترور قاسم سلیمانی را خلاف قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل متحد دانست.اَگنس کالامارد در مصاحبه‌ای مطبوعاتی خواهان تدوین قوانین و مقررات بین‌المللی جدید برای تعیین محدوده قانونی استفاده از پهپادهای نظامی و همچنین امکان پیگیری حملات پهپادی در مراجع قضایی شد.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا قاسم سلیمانی را یکی از مهلک‌ترین تروریست‌های جهان توصیف کرده و گفته سازمان ملل سوابق او را"سفیدنمایی" می‌کند.در گزارش اَگنس کالامارد قتل هدفمند قاسم سلیمانی نخستین موردی خوانده شده که طی آن دولت یک کشور با استناد به حق دفاع از خود، کشتن مقام دولتی یک کشور، در خاک کشوری ثالث را واجد وجاهت قانونی می‌خواند.

قاسم سلیمانی که از او به عنوان مهمترین مقام نظامی در ایران یاد می‌شد، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. او روز سوم ژانویه در حالی که به همراه چند نفر دیگر از جمله دو فرمانده ارشد گروه حشد شعبی عراق، در حال ترک فردوگاه بغداد بود، هدف حمله موشکی پهپادهای ارتش آمریکا قرار گرفت و کشته شد.

بنابر این گزارش در این دوره شمار وسیعی از بازیگران دولتی و غیر دولتی در حال استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین هستند که هر روز از نظر فناوری پیشرفته‌تر می‌شوند.تصویری از یک پهپاد سپاه پاسداران؛ در گزارش خانم کالامارد علاوه بر آمریکا، ایران نیز از جمله کشورهایی است که از سال ۲۰۱۵ از پهپادهای نظامی استفاده مرگبار کرده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزارت خارجه آمریکا گزارش سازمان ملل متحد در مورد حمله به قاسم سلیمانی را رد کردوزارت خارجه آمریکا گزارش سازمان_ملل متحد در مورد حمله به قاسم_سلیمانی را رد کرد سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به وال استریت جورنال گفت که وزارت خارجه از آن حمله دفاع کرد و آن را منطبق بر قوانین بین المللی و حق ایالات متحده برای دفاع از خود دانست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل: بحران کرونا ده‌ها سال پیشرفت جهان را از بین می‌برد | DW | 07.07.2020بر اساس جدیدترین گزارش سازمان ملل متحد پاندمی کرونا بشریت را دهه‌ها در کاهش فقر، مقابله با کمبود امکانات درمانی، بهداشتی و آموزشی به عقب رانده است. سال ۲۰۱۵ میلادی، یعنی پنج سال پیش، جامعه جهانی دستیابی به این اهداف را وظیفه پیش روی خود قرار داد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سازمان ملل نسبت به استفاده از ماسک و موادضدعفونی کننده قاچاق هشدار دادسازمان ملل با انتشار بیانیه ‌ای اعلام کرد ورود سازمان های جنایتکار به تجارت ماسک و موادضدعفونی کننده و به زودی قاچاق واکسن کرونا می تواند جان میلیون ها نفر را به خطر بیندازد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سازمان ملل متحد می‌گوید پیشرفت‌های به دست آمده در مبارزه با ایدز «ناموزون» بوده استسازمان ملل متحد می‌گوید پیشرفت‌های به دست آمده در مبارزه با ایدز «ناموزون» بوده است «سازمان بهداشت جهانی» روز دوشنبه هشدار داد که ۷۳ کشور به دلیل همه‌گیری «کووید-۱۹» در خطر عدم دسترسی به داروهای ضد ویروسی قرار دارند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

هشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimهشدار سازمان ملل درباره خطر قحطی مجدد در یمن مسئول هماهنگی امور بشر دوستانه سازمان ملل در یمن: برنامه‌های ارسال کمکهای انسان دوستانه به یمن شامل مواد غذایی و بهداشتی به دلیل کاهش بودجه و اوضاع نابسمان اقتصادی، عملا به حالت تعلیق درآمده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

دبیرکل سازمان ملل متحد نسبت به «سطح بی‌سابقه» دخالت کشورهای خارجی در لیبی هشدار داددبیرکل سازمان_ملل متحد نسبت به «سطح بی‌سابقه» دخالت کشورهای خارجی در لیبی هشدار داد پیش از این فرانسه و تونس از شورای امنیت سازمان ملل خواسته بودند برای مقابله با شیوع کرونا قطعنامه‌ای را در رابطه با آتش‌بس فوری در مناطق درگیر جنگ در جهان تصویب کند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »