ادوارد اسنودن به فرانسه نسبت به استفاده از واتس‌اپ هشدار داد

16/09/2019 05:30:00 ب.ظ

ادوارد اسنودن، افشاگر اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا، نسبت به استفاده از پیام‌رسان واتس‌اپ هشدار داده است.

پیام‌رسان, فرانسه

ادوارد اسنودن ، افشاگر اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا به فرانسه نسبت به استفاده از واتس‌اپ هشدار داد بیشتر بخوانید🔽

ادوارد اسنودن ، افشاگر اطلاعات محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا، نسبت به استفاده از پیام‌رسان واتس‌اپ هشدار داده است.

آقای اسنودن در این‌باره گفت: «اگر شخصی در دولت فرانسه با مسائل حساس سر و کار دارد و از واتس‌اپ استفاده می‌کند، این یک اشتباه است.»پیشتر گزارش شده بود که ادوار فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه، از پیام‌رسان واتس‌اپ برای مکالمات روزمره خود استفاده می‌کند.

ادوارد اسنودن در توضیح چرایی این مسئله اضافه کرد: «فیسبوک مالک واتس‌اپ است و از زمانی که این شرکت را خریده است لایه به لایه سطوح مختلف حفاظتی آن را حذف کرده است. می‌گویند نه، نه، ما به مکالمات گوش نمی‌کنیم... این در حالی است که آن‌ها با اشاره به مسائل امنیت ملی خوب تلاش می‌کنند این مکالمات را شنود کنند.»

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

نگرانی سازمان ملل نسبت به حمله حوثی‌ها به تاسیسات نفتی عربستان

ادوارد اسنودن: امیدوارم فرانسه به من پناهندگی بدهد ادوارد اسنودن ، پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا(ان.اس.ای) در گفت‌وگو با یک رادیو فرانسوی اظهار امیدواری کرده است که کشور فرانسه به وی پناهندگی اعطا کند. وی در سال ۲۰۱۳ و پس از انتشار مجموعه‌ای از اسناد محرمانه که حاکی از جاسوسی گسترده غیرقانونی سازمان امنیت ملی آمریکا از شهروندان و شنود مکالمات رهبران کشورهای متحد آمریکا بود از آمریکا گریخت و به روسیه پناهنده شد. دریغ از یک کشور آزاد!!!

از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه نباید به عنوان ابزار سیاسی استفاده کردوزیر کشور گفت: از سیاسی شدن موضوع و دو قطبی کردن جامعه حول محور مسائل حجاب و عفاف جداً باید پرهیز شود. اینکه که یک عده طرفدار حجاب و عفاف باشند و عده‌ای نیز به بهانه‌های مختلف مانع شوند، کار درستی نیست. نباید از اعتقادات و اخلاق عمومی جامعه به عنوان یک ابزار سیاسی استفاده کرد. اونقدر هم دقیق گفته که روی احمدی‌نژاد رو سفید کرده با اون آمارهایی که می‌داد. ای کیرم توو اون حجاب و عسلام کیریتون. ادمین_ایسنا رو سگ بگاد. عجب پس کل خانواده من جزو این شش هفت درصدن

عراق استفاده از قلمرویش برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کردعراق استفاده از قلمرویش برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان را رد کرد دولت عراق امروز این مساله را رد کرد که قلمرویش برای انجام حملات به تاسیسات نفتی عربستان مورد استفاده قرار گرفته است.

عراق می‌گوید از خاک این کشور برای حملات اخیر به پالایشگاه‌های عربستان استفاده نشد🔺عراق می‌گوید از خاک این کشور برای حملات اخیر به پالایشگاه‌های عربستان استفاده نشد ⚡️دفتر عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق، در بیانیه‌ای که روز یکشنبه ۲۴ شهریور صادر کرد، نوشت که بغداد اجازه استفاده از خاک خود برای هدف قرار دادن همسایگانش را نخواهد داد. صدای امریکا بر علیه ترامپ و به نفع گلوبالیستها خبر رسانی میکند

حمله به تاسیسات نفت عربستان؛ آمریکا 'آماده' استفاده از ذخیره استراتژیک نفت خود استکلی‌آن کانوی مشاور کاخ سفید می‌گوید وزارت انرژی آمریکا آماده است در صورت لزوم، برای تثبیت بازار بخشی از 'ذخایر استراتژیک نفت' آمریکا را روانه بازار کند. شورشیان حوثی یمن که با نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان در جنگ هستند مسئولیت حمله با 'ده پهپاد' به پالایشگاه‌ بقیق و میدان نفتی خریص عربستان را بر عهده گرفته‌اند اما آمریکا می‌گوید این حملات کار ایران بوده است. ایران این موضوع را تکذیب می‌کند.

وی که روز دوشنبه ۱۶ سپتامبر در گفتگو با رادیو فرانس‌انتر حاضر شده بود گفت این پیام‌رسان از سطح حفاظتی لازم برای مکالمات برخوردار نیست و نباید توسط دولت‌مردان مورد استفاده قرار گیرد.نماینده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن حملات حوثی‌ها به دو پالایشگاه نفتی شرکت «سعودی آرامکو» در شرق عربستان را «بسیار نگران کننده» دانست.این لینک‌ها خارج از بی‌بی‌سی است و در یک پنجره جدید باز می‌شود پنجره همرسانی را ببندید حق نشر عکس Getty Images ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق سازمان امنیت ملی آمریکا(ان.به گزارش ایسنا عبدالرضا رحمانی‌ فضلی در صد و بیست و سومین جلسه شورای اجتماعی کشور که با موضوع عفاف و حجاب صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، اظهار کرد: در جلسه قبل مباحثی مطرح شد و اولویت‌ها را مشخص کردیم.

آقای اسنودن در این‌باره گفت: «اگر شخصی در دولت فرانسه با مسائل حساس سر و کار دارد و از واتس‌اپ استفاده می‌کند، این یک اشتباه است.» پیشتر گزارش شده بود که ادوار فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه، از پیام‌رسان واتس‌اپ برای مکالمات روزمره خود استفاده می‌کند.09. ادوارد اسنودن در توضیح چرایی این مسئله اضافه کرد: «فیسبوک مالک واتس‌اپ است و از زمانی که این شرکت را خریده است لایه به لایه سطوح مختلف حفاظتی آن را حذف کرده است. آقای اسنودن در سال ۲۰۱۳ و پس از انتشار مجموعه‌ای از اسناد محرمانه که حاکی از جاسوسی گسترده غیرقانونی سازمان امنیت ملی آمریکا از شهروندان آمریکایی و همچنین شنود مکالمات رهبران کشورهای متحد آمریکا بود از ایالات متحده گریخت و به روسیه پناهنده شد. می‌گویند نه، نه، ما به مکالمات گوش نمی‌کنیم. وی تمام طرف‌ها را به پیش‌گیری از بروز چنین حوادث خطرناک برای امنیت منطقه که وضعیت شکننده فعلی را دشوار‌تر کرده و سیاست به رهبری سازمان ملل را به خطر می اندازد، فراخواند.. اولویت چهارم نیز اماکن عمومی  بود به‌طوری که در اماکن عمومی این موضوع را به نحو احسن پیگیری کنیم.

.00 صبح امروز با 10 فروند هواپیمای بدون سرنشین مسلح دو پالایشگاه نفتی شرکت «سعودی آرامکو» را هدف حمله قرار داده است.. این در حالی است که آن‌ها با اشاره به مسائل امنیت ملی خوب تلاش می‌کنند این مکالمات را شنود کنند.» آقای اسنودن پیشتر با انتقاد از نقض حریم خصوصی توسط فیسبوک گفته بود که این شبکه اجتماعی به یک «شرکت اطلاعاتی» تبدیل شده است . این حملات هیچ زخمی و کشته برجای نگذاشته. او همچنین در واکنش به این خبر که امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کند گفت: «البته به هر حال هر یک از این دو برنامه بهتر از اس‌ام‌اس و پیام‌های رمزگذاری نشده هستند.» ادوارد اسنودن با رادیو فرانس اینتر فرانسه مصاحبه کرده است با این حال وی به کاربران توصیه کرد از دو پیام‌رسان سیگنال (Signal) و وایر (Wire) که از کدنویسی بهتری برخوردارند و به فیس‌بوک تعلق ندارند استفاده کنند. آنها در سپتامبر 2014 کنترل صنعا پایتخت و برخی مناطق یمن را به دست گرفتند. حجاب جزو مباحث اولیه دینی اعتقادی، قانونی و اجتماعی ما است.

ادوارد اسنودن مدتی کارمند نهادهای امنیتی و اطلاعاتی آمریکا بود و در سال ۲۰۱۳ میلادی از جاسوسی گسترده سازمان امنیت ملی آمریکا از شهروندان و رهبران سراسر جهان پرده برداشت و در پی آن به روسیه پناه برد. او از سوی دولت آمریکا به جاسوسی و سرقت اسناد محرمانه متهم شده است.. آقای اسنودن از فرانسه خواسته است با تقاضای پناهندگی‌اش موافقت کند. بیشتر بخوانید: .