ادوارد اسنودن خواستار دریافت تابعیت روسیه شد | DW | 02.11.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 63%

ادوارد اسنودن افشاگر اسناد استراق سمع جمعی آمریکا با انتشار یک پست توییتری از خواست خود مبنی بر شهروندی روسیه خبر داد. اسنودن از حق اقامت نامحدود در روسیه برخوردار است. او خواستار تابعیت دوگانه آمریکایی-روسی شده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ادوارد اسنودن، افشاگر اسناد آژانس امنیت ملی آمریکا، از تمایل خود به کسب حق شهروندی روسیه خبر داد. اسنودن با انتشار یک پست توییتریادوارد اسنودن که در روسیه زندگی می‌کند، از حق اقامت نامحدود در آن کشور برخوردار است. او با اشاره به جدایی والدین خود، گفته است که مایل نیست این تجربه تلخ در مورد او و همسرش تکرار شود و ناگزیر به جدایی از کودک خود شود. باید یادآور شد که لیندسی میلز، همسر اسنودن باردار است..

اسنودن در شمار شاغلان آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) بود . او در سال ۲۰۱۳ اسناد مربوط به استراق سمع جمعی این سازمان امنیتی و همچنین سازمان امنیت بریتانیا را رسانه‌ای کرده بود.پس از باطل اعلام شدن پاسپورت او از سوی دولت آمریکا، ناگزیر به اقامت در روسیه شد. پلیس فدرال آمریکا (FBI) اسنودن را متهم به سرقت اسناد دولتی آمریکا و فعالیت‌های جاسوسی کرده است. در صورت بازگشت به آمریکا خطر زندان او را تهدید می‌کند.

اسنودن بارها اعلام کرده بود که در صورت دریافت تضمینی ناظر بر اجرای یک محاکمه عادلانه، حاضر است به زادگاه خود باز گردد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آره دیگه، جاسوس کثیف روسیه‼️🤨😪

جعبه سیاه دمکرات ها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتخابات مولداوی؛ نامزد طرفدار اروپا از رقیب هوادار روسیه پیش افتاددور دوم انتخابات بناست ۱۵ نوامبر، کمتر از دو هفتهٔ دیگر، برگزار شود و انتظار می‌رود رقابت میان دو این دو نامزد، درست مانند سال ۲۰۱۶، تنگاتنگ باشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به بیش از یک میلیون و 655 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ناامیدی از برقراری آتش‌بس در ناگورنو-قره باغ؛ ارمنستان از روسیه تقاضای کمک کرد«در صورت گسترش درگیری‌ها به درون خاک ارمنستان، مسکو همۀ کمک‌های لازم را مطابق با معاهدۀ دوستی، همکاری و کمک متقابل دو كشور، به ارمنستان ارائه خواهد داد.» رژیم تروریستی ارمنستان باید اراضی اشغالی ترک کند آویزان شدن از روسیه هم نتیجه ای ندارد. ارمنستان اراضی اشغال شده رو ترک کنه و به چهار قطعنامه شورای امنیت احترام بگذاره خود به خود آتشبس خواهد شد ناطران محترم یورونیوز سعی کنید خبرنگار نژادپرست ترکستیز استخدام نکنید اگر کردید لگامش دستتون باشه اگر نباشه زود رسوا میشوید تشکر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بحران کرونا باعث سقوط مجدد بهای نفت خام در جهان شد | DW | 02.11.2020کاهش بهای هر بشکه نفت برنت دریای شمال به زیر ۴۰ دلار زنگ خطری برای تولید کنندگان نفت و به‌ویژه برای سازمان اوپک است. پیش‌بینی محدودیت‌های جدید برخاسته از موج دوم کرونا، در کاهش تقاضای برای نفت خام موثر واقع شده است. آغاز سقوط آزاد براى آل سعود يهودى
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

نازنین زاغری دوباره در دادگاه انقلاب محاکمه شد | DW | 02.11.2020نازنین زاغری، شهروند ایرانی- بریتانیایی در آستانه پایان دوره محکومیت‌اش بار دیگر در تهران محاکمه شد. اتهام زاغری این بار 'فعالیت تبلیغی علیه نظام' از طریق شرکت در یک تجمع در لندن در ۱۱ سال پیش اعلام شده است. گروگان که دوره محکومیت ش تموم نمیشه. گروگان محکوم نیست قربانی هست. تمام‌ ایرانی های که دو تابعیت دارند یک قربانی بالقوه برای گروگان گرفته شدن توسط جمهوری اسلامی هستند. راهزن ها ، تا زمانی که مثل این چهل سال ، از راه راهزنی پاداش ببینن ، به راهزنی ادامه میدن . فقط زمانی دست از راهزنی بر میدارن که دیگه مطمئن بشن با راهزنی دستمزد و پاداشی نمیگرن و حتی در مقابل ان مجازات میشن . نازنین بهانه است ج ا پول میخواهد تا اون آزاد کنه چرا انگلیس این نمی فهمد ۴۱ سال است که با دروغ وفریب و باج خواهی دارند حکومت میکنند خون مردم ایران را تو شیشه کردند اون هایی هم از این مملکت رفته اند باید به این شکل عذاب بکشند لعنت به این ملکه برای بذری که سال ۵۷ کاشت .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

پیدا و پنهان 'دوستی واقعی' اسرائیل و جمهوری آذربایجان | DW | 02.11.2020روابط تنگاتنگ اسرائیل و جمهوری آذربایجان موضوع پنهانی نیست اما جنگ قره‌باغ ابعاد آن را بیش از پیش آشکار می‌کند. اسرائیل چهل درصد نفت خام مورد نیازش را از آذربایجان وارد می‌کند و مهم‌ترین صادرکننده جنگ‌افزار به آن است. چیزی که باعث تحوع من میشه اینه که اتراک برای ده هاست در توجیه توحش،نژادپرستی و وحشیگری سیستماتیکشون علیه کردا این ادعا رو بیان می کردن که کردا مهره های اسرائیلن برای ضربه زدن به دول ترک و تجزیه ترکیه و آذربایجان چه قدر یه عده میتونن دو رو باشن؟ روابط خوب آذربایجان و اسرائیل نمک به زخم اریا پرستان عیران پاشیده فلسطین ترکهای دنیا قره باغ و ترکستان شرقی است الان ایران نباید اجازه بده به باکو حمله به باکو
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »