ادله وکیل فرانسوی مراجعه کننده به دیوان کیفری بین‌المللی درباره چرایی نسل کشی‌ بودن رویدادهای غزه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 53%

ادله وکیل فرانسوی مراجعه کننده به دیوان کیفری بین‌المللی درباره چرایی نسل کشی‌ بودن رویدادهای غزه ⬇️

ایران اخبار, ایران سرفصلها

وکیل فرانسوی که با تیمی از صدها از وکیل علیه اقدامات ارتش اسرائیل در نوار غزه به دیوان کیفری بین‌المللی مراجعه کرده، توضیح داد چرا آنچه که در غزه اتفاق افتاده نسل کشی‌ است.ژیل دور، وکیل با‌سابقه فرانسوی و مدافع حقوق فلسطینی‌های آسیب دیده از جنگ با تیمی از صدها وکیل علیه اقدامات اسرائیل در نوار غزه به دیوان کیفری بین‌المللی مراجعه کرده است.

این وکیل در گفت‌وگو با خبرنگار آنادولو با بیان اینکه طی دادخواست امضا شده توسط صدها وکیل خواستار افزوده شدن ارتکاب نسل‌کشی توسط اسرائیل در غزه به تحقیقات کنونی دیوان کیفری بین‌المللی درباره فلسطین شده اند، تاکید کرد که عکس‌های خبرنگاران آنادولو ثابت می‌کند که ارتش اسرائیل در نوار غزه از فسفر سفید استفاده کرده است.

این وکیل فرانسوی با اشاره به اینکه حملات نظامی که فلسطینی‌ها متحمل می‌شوند فراتر از وضعیتی است که مسلمانان روهینگیا تجربه کرده‌اند، اظهار داشت: مقامات اسرائیلی نیز اظهارات تحقیر آمیزی نسبت به مردم فلسطین داشتند. وی ادامه داد: وزیر اسرائیلی گفت برق را قطع کنیم و روز بعد برق قطع شد، وزیر اسرائیلی گفت که جریان سوخت را متوقف کنیم و روز بعد سوخت نبود، در مورد آب گفت که آب نمی‌دهیم و آب نیز تامین نشد. بیمارستان‌ها هم مورد حمله قرار می‌گیرند و این مسائل همچنان ادامه دارند.

وی با اشاره به اینکه از 7 اکتبر تاکنون حدود 12 هزار فلسطینی در حملات اسرائیل به غزه جان خود را از دست داده‌اند، افزود: به مبارزه خود برای آغاز تحقیقات درباره وقایع غزه در دیوان کیفری بین المللی ادامه خواهیم داد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

چرا رهبران ایرلند مایلند با اسرائیل سختگیرانه‌تر از دیگر اروپایی‌ها برخورد کنند؟روابط ایرلند و اسرائیل پس از جنگ جدید در غزه در مقایسه با استانداردهای اروپایی به میزان قابل توجهی تیره‌تر شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وقفه ۴ ساعته در عملیات ارتش اشغالگر در شمال غزه/ بیمارستان الشفا تبدیل به پادگان شدتجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای چهلمین روز ادامه دارد و ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز چهارشنبه به داخل مجتمع پزشکی الشفا واقع در ضلع غربی مرکز غزه یورش بردند و آن را تبدیل به پادگان نظامی کردند. همچنین یک وقفه چهار ساعته در بخش‌هایی از شمال غزه اعلام شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یورش ارتش اشغالگر به مجتمع پزشکی الشفا در غزهتجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه برای چهلمین روز ادامه دارد در حالی که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی بامداد امروز چهارشنبه از یورش نیروهای اشغالگر به داخل مجتمع پزشکی الشفا واقع در ضلع غربی مرکز غزه در پی درگیری‌های شدید با مقاومت فلسطین و اشغالگران خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مردم جهان با ایدئولوژی صهیونیسم مخالفند/ نفوذ لابی‌های اسرائیل در دولت‌های غربی مانع از اتخاذ مواضع مستقل از سوی آنها شده است/ سازمان ملل متحد کارایی نداردبه گزارش خبرنگار ایلنا، همزمان با اوج گیری جنگ غزه و تشدید فضای تنش و درگیری میان رژیم اشغالگر قدس و گروه‌های مقاومت فلسطینی، بسیاری از ناظران و تحلیلگران، به واکاوی وضعیت موجود و سناریوهای مطرح در قالب معادلات آتی بر پایه جنگ غزه، می‌پردازند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

صهیونیست‌ها در حال تخریب بیمارستان الشفای غزه هستند / سی ان ان: تونلی کشف نشده استحملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل‌و یکمین روز خود شد که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی غزه به بهانه وجود تونل‌های حماس در زیر آنها همچنان هدف حملات و یورش نظامیان صهیونیست است و سی‌ان‌ان اعلام کرده هیچ مدرکی دال بر کشف تونل حماس در زیر بیمارستان شفا وجود ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ناقوس مرگ در بیمارستان الشفا / آب بیمارستان تمام شده و ساختمان در محاصره کامل تانک‌هاحملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه در حالی وارد چهل‌و یکمین روز خود شد که بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی غزه به بهانه وجود تونل‌های حماس در زیر آنها همچنان هدف حملات و یورش نظامیان صهیونیست است و سی‌ان‌ان اعلام کرده هیچ مدرکی دال بر کشف تونل حماس در زیر بیمارستان شفا وجود ندارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »