ادعای کی‌یف به حمله شورشیان جدایی‌طلب به کودکستانی در لوهانسک

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کی‌یف مدعی حمله شورشیان جدایی‌طلب به کودکستانی در لوهانسک شد جزئیات بیشتر🔽

منابع خبری روز پنجشنبه از تشدید درگیری‌ها میان شورشیان جدایی‌طلب شرق اوکراین و نیروهای ارتش این کشور خبردادند. ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا همچنین از وقوع چندین بمباران در این مناطق خبر دادند. این موضوع را یکی از منابع دیپلماتیک به خبرگزاری رویترز اطلاع داده است.

جدایی‌طلبان پیش‌تر گفته بودند که نیروهای دولت مرکزی اوکراین مناطق تحت تسلط آن‌ها را چندین بار هدف حمله خمپاره‌ای قرار داده‌‌اند، اما کی‌یف با رد این ادعا می‌گوید این شورشیان هوادار روسیه هستند که از آتش توپخانه خود استفاده می‌کنند. به ادعای کی‌یف شورشیان یک کودکستان را هدف قرار داده‌اند. منابع غربی پیش‌تر نسبت به بهانه‌جویی مسکو برای حمله به اوکراین و «جعل» خبر هشدار داده بودند. در بحبوحه تنش فزاینده بین مسکو و غرب و در حالی که خبر اعلام بازگشت تعدادی از نظامیان روسیه به پادگان‌ها موجب کاستن از احتمال خطر جنگ نشده، چنین برخوردهایی در شرق اوکراین می‌تواند آتش جنگ را شعله‌ور کند.

پیش‌تر دومای روسیه با تصویب به‌رسمیت شناخته‌شدن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک در شرق اوکراین و ارجاع آن به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری واکنش غرب و در راس آن واشنگتن را برانگیخته بود. با این حال آقای کرملین ضمن تایید وصول چنین پیشنهادی اعلام کرد که به‌رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک بر خلاف توافقروز گذشته آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا تلویحا گفت که بین حرف و عمل مسکو تفاوت وجود دارد و نشانه‌ای از عقب‌نشینی نظامیان روسیه از مرز اوکراین دیده‌ نمی‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بايدن فهرست مراجعان به کاخ سفيد را به هيات تحقيق حمله به ساختمان کنگره می‌دهدمشاور حقوقی کاخ سفید با ارسال نامه‌ای به بایگانی ملی، به این نهاد دستور داد که فهرست مراجعان به کاخ سفيد در روز حمله به ساختمان کنگره را ظرف ۱۵ روز در اختیار هیات تحقیق قرار دهد. میخوان پرونده سازی کنن
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

پیامد سفر نماینده اوکراین در «یورو ویژن» به کریمه؛ کی‌یف از رقابت‌ آوازخوانی اروپا انصراف داد🔺پیامد سفر نماینده اوکراین در «یورو ویژن» به کریمه؛ کی‌یف از رقابت‌ آوازخوانی اروپا انصراف داد به گزارش سرویس جهانی «بی‌بی‌سی»، شبکه ملی تلویزیون اوکراین نیز در بیانیه‌ای گفت که اوکراین در یورو ویژن امسال که در ایتالیا برگزار می‌شود، شرکت نخواهد کرد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا می‌گوید برخلاف ادعای روسیه نیروهای روس به سمت مرز اوکراین رفته‌اندعلی‌رغم اصرار روسیه که نیروهایش از نزدیکی مرز اوکراین در حال عقب‌نشینی هستند، آمریکا و سازمان ناتو اعلام کردند که روسیه روز چهارشنبه همچنان در حال تقویت نیروهایش در اطراف اوکراین است، امری که ابراز تمایل ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، برای مذاکره به منظور حل بحران اوکراین را زیر سوال می‌برد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیا امکان استرداد به ایران به دلیل پرداخت نکردن مهریه وجود دارد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

هشدار مجدد آمریکا و اروپا به پوتین درباره حمله به اوکراینشماری از سناتورهای آمریکایی، چهارشنبه 16 فوریه، با صدور بیانیه‌ای، ضمن اعلام همبستگی با مردم اوکراین، حمایت کامل خود از اعمال فوری تحریم‌های شدید و مؤثر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش اسماعیل کوثری به فایل صوتی؛ باید به فرماندهان سپاه آفرین گفتبه خاطر دزدیاشون
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »