ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آورد

14/06/1399 11:11:00 ق.ظ

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آورد جزئیات بیشتر🔽

ترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود. این مجله همچنین گزارش داد كه ترامپ تفنگداران آمریكایی را كه در جریان جنگ جهانی اول در نبرد «بِلو بوآ» كشته شدند، «ابله» نامیده زیرا نتوانسته‌اند زنده بمانند. به نظرم این چیز وحشتناکی است. شب خوبی داشتیم، اما این جملات را که دیدم، شب‌مان خراب شد.

هیچ کس، حتی هیچ حیوانی چنین حرفی نمی‌زند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ترامپ روز پنجشنبه در واکنش به این مطلب ادعا کرد که در فرانسه می‌خواسته به گورستان آمریکایی‌ها برود اما به دلیل بارندگی شدید در پاریس قادر به این کار نبوده و عوامل سرویس مخفی ایالات متحده نیز به او اجازه نداده‌اند که با خودرو به آنجا برود. او در این زمینه گفت: «سرویس مخفی به من گفت شما نمی‌توانید این کار را انجام دهید. گفتم باید این کار را بکنم، آنها گفتند نمی‌توانید این کار را انجام دهید. اما حالا یک نفر این داستان هولناک را از خودش در آورده که انگار من نخواسته‌ام به آنجا بروم.»

ماهنامه آتلانتیک همچنین گزارش داد که ترامپ به كارمندان ارشد گفته است كه مراسم خاكسپاری سناتور جان مک كین را حمایت و تأمین نمی‌کند زیرا او را «بازنده» می‌داند. آتلانتیک می‌نویسد که ترامپ با دیدن پرچم‌های نیمه افراشته کاخ سفید به نشانه عزا برای مرگ مک‌کین خشمگین شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

ترکیه بازنشر کاریکاتورهای توهین‌آمیز به پیامبر اسلام در فرانسه را محکوم کردترکیه بازنشر کاریکاتورهای توهین‌آمیز به پیامبر_اسلام در فرانسه را محکوم کرد

رئیس جمهور فرانسه در عراق به دنبال چیست؟ - BBC News فارسیامانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه امروز برای دیداری چند ساعته به بغداد رفته است. آقای مکرون دیروز در جمع خبرنگاران در بیروت اعلام کرده بود.

تشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایرانتشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه سوئیس، که کشورش حافظ منافع آمریکا در ایران است، تلفنی گفتگو کرد.

ترکیه: توهین مجدد به حضرت محمد در فرانسه را محکوم می‌کنیمرئیس سازمان امور دینی ترکیه توهین مجدد به حضرت پیامبر اسلام توسط مجله شارلی ابدو در فرانسه را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

تلاش رئیس سازمان جاسوسی فرانسه برای پیگیری اهداف ماکرون در لبنانرئیس ‌جمهوری فرانسه هشدار داده است که کشورش در صورت کارشکنی در مسیر اجرای اصلاحات در لبنان علیه سیاستمداران این کشور تحریم‌هایی وضع خواهد کرد.

کرونا در خوزستان در شرایط هشدار بالاسرپرست معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با بیان اینکه وضعیت خوزستان در هشدار بالا است، گفت: مردم نباید خودشان را درگیر رنگ‌بندی شهرها کنند؛ اعلام این رنگ‌بندی موجب اطمینان کاذب می‌شود زیرا زمانی که اعلام می‌شود، وضعیت سفید است مردم کمتر نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند.