ادعای گمرک ایران: داروهای کشف شده در عراق «کاملا غیر ایرانی» هستند

27/07/1399 10:00 ب.ظ

گمرک ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده داروهای کشف‌شده در عراق ساخت ایران نیست. در چند روز گذشته ماجرای کشف محموله دارو در استان دیاله در غرب عراق جنجالی شده است. اخبار_ایران تهران عراق قاچاق_دارو گمرک

در اطلاعیه گمرک ایران در روز یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ آمده که «این دارو‌ها کاملا غیر ایرانی بوده است و تجار عراقی از کشور‌های دیگر برای مصرف در عراق خریداری کردند و محموله صرفا از طریق ایران طبق قوانین بین‌المللی ترانزیت شده است.

»

در چند روز گذشته ماجرای کشف محموله دارو در استان دیاله در غرب عراق جنجالی شده است. اداره اطلاعات ارتش عراق در اطلاعیه‌ای گفته بود که ۱۹ کامیون دارو را که از ایران آمده، کشف کرده که به گفته این نهاد «بزرگ‌ترین محموله قاچاق دارو» در این کشور بوده است.

کیانوش جهان‌پور، مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت هم با انتشار رشته توییتی گفته عراق در چند ماه گذشته انسولین، پنی‌سیلین و داروهای دیگر را از پنج کشور خریده و از طریق خاک ایران وارد عراق کرده است. headtopics.com

آره ساخت ایران نیست داروی خارجیه با دلار ۴۲۰۰ی اومده داره با قیمت دلار ۳۳۰۰۰ ی فروخته میشه

چرا دری وری نشر میدین آخه، کی گفته 'ساخت' ایران؟ مگه داروهایی که داخل کشور داره مصرف میشه همش داخلیه؟ گفتیم مال ایرانه، و از کانالهایی که باز کردن واسه خرید دارو و غذا تهیه شده.

ادامه مطلب:
iranwire »

ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استان‌هاادعای نماینده همدان درباره ساخت داروی کرونا: برخی استان‌ها دارویی ساخته‌اند و من یک نمونه آن را آورده‌ام که هشت ماه پیش برای درمان قطعی کرونا معرفی شده اما به آن توجه نشده، مردم تلف می‌شوند و کسی به فکر مردم نیست. منظورش روغن بنفشس؟!! 🤣 تا کی خیالبافی ؟ حتی در زمینه پزشکی عوامفریبی . ظاهرا اخوند جماعت بدون عوامفریبی ودروغ وترویج خرافات نمی تواند به حیات خود ادامه دهد .

واکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا در برخی استانهاواکنش وزارت بهداشت به ادعای ساخت داروی قطعی درمان کرونا سخنگوی سازمان غذا و دارو: ادعاهای بسیاری مبنی بر دستیابی به درمان این بیماری مطرح شده که اغلب این موارد فاقد مستندات علمی است

توضیح مقام‌های ایران درباره کامیون داروها در عراق: فقط ترانزیت شده بود - BBC News فارسیگمرک ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده داروهای کشف شده در عراق ساخت ایران نیست. یکی از مقام‌های وزارت بهداشت هم گفته که عراق این داروها را از چند کشور از جمله ترکیه و امارات متحده عربی خریده و از طریق خاک ایران وارد استان دیاله کرده است.

شرکت‌های هندی بازار موتورسیکلت ایران را ترک کردندشرکت‌های هندی که سال‌هاست در بازار موتورسیکلت ایران فعال هستند در پی آخرین تحریم‌های آمریکا ایران را ترک کردند. به تخممان شرکتهای دوچرخه سازیشونم همین روزا ترک میکنن یادتون باشه که رهبر انقلاب جمهوری اسلامی می گفت: اقتصاد مال خر است. در ضمن می گفت: ما متخصص نمی خواهیم !!!! ما آدم‌های متعهد می خواهیم. نتیجه اقتصاد مال خر هست و افراد متعهد به نظام جمهوری اسلامی به جای افراد متخصص نتیجه ای داره که الان در ایران دیده میشه.

۵۰ درصد زنان مبتلا به سرطان سینه زیر ۵۰ سال هستند50درصد زنان مبتلا به سرطان_سینه زیر ۵۰سال هستند | عضو انجمن بین المللی نفرولوژی: سرطان سینه در ایران پنج تا هفت سال جوان‌تر از کشورهای دیگر است. سرطان سینه سن فعال باروری کشور را درگیر کرده است

هنرمند ایرانی فلزات بازیافتی را به مجسمه های دیدنی تبدیل می کندعلی مطیعی، هنرمند ایران در شهر وان با استفاده از وسایل فلزی بازیافت شده مجسمه‌های بسیار زییایی می‌سازد. - خبرگزاری آناتولی

استان‌وایر- گمرک ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرده داروهای کشف شده در عراق ساخت ایران نیست.

در اطلاعیه

گمرک

ایران در روز یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ آمده که «این دارو‌ها کاملا غیر ایرانی بوده است و تجار عراقی از کشور‌های دیگر برای مصرف در عراق خریداری کردند و محموله صرفا از طریق ایران طبق قوانین بین‌المللی ترانزیت شده است.»

در چند روز گذشته ماجرای کشف محموله دارو در استان دیاله در غرب عراق جنجالی شده است.

اداره اطلاعات ارتش عراق در اطلاعیه‌ای گفته بود که ۱۹ کامیون دارو را که از ایران آمده، کشف کرده که به گفته این نهاد «بزرگ‌ترین محموله قاچاق دارو» در این کشور بوده است.

کیانوش جهان‌پور، مدیر روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت هم با انتشار رشته

توییتی

گفته عراق در چند ماه گذشته انسولین، پنی‌سیلین و داروهای دیگر را از پنج کشور خریده و از طریق خاک ایران وارد عراق کرده است.

جهان‌پور با استناد به آمار گمرک گفته که از ابتدای امسال تا ۲۶ مهرماه، ۱۶۵۴ تن دارو از جمله انسولین، پتاسیم کلاولانات، واکسن‌های دامپزشکی، پنی‌سیلین و مشتقات آن، آنتی بیوتیک‌ها و... از پنج کشور از طریق ایران به عراق فرستاده شده است.

توییت کیانوش جهان‌پور با واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

برخی کاربران از این مقام وزارت بهداشت پرسیده‌اند اگر ورود دارو و ترانزیت آن به ایران این اندازه راحت است چرا مسئولان مدام از کمبود دارو به دلیل تحریم ها سخن می‌گویند؟

«ایران‌وایر» روز شنبه ۲۶ مهر ماه در

از تشدید کنترل مرزهای امنیتی عراق پس از پیدا شدن محموله قاچاق دارو خبر داده بود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: