ادعای جدید اتحادیه اروپا علیه ایران: خطر بحران گسترش سلاح هسته‌ای بیشتر شده است

  • 📰 SharghDaily
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 68%

به گزارش شبکه شرق، اتحادیه اروپا در بیانیه خود در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مورد گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که توسط «هِدا سامسون» سفیر و کاردار هیات نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان ملل قرائت شد با تکیه بر ادعاهای گذشته علیه ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، مدعی شد که «خطر ایجاد یک بحران گسترش سلاح‌های هسته‌ای در منطقه به دلیل...

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش شبکه شرق، اتحادیه اروپا در بیانیه خود در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مورد گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که توسط «هِدا سامسون» سفیر و کاردار هیات نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان ملل قرائت شد با تکیه بر ادعاهای گذشته علیه ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، مدعی شد که «خطر ایجاد یک بحران گسترش سلاح‌های هسته‌ای در منطقه به دلیل توسعه مسیر هسته‌ای ایران بیشتر شده است».

اتحادیه اروپا بدون اشاره به همکاری‌های مستمر و داوطلبانه تهران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از ایران خواست تا به‌طور کامل و بدون تأخیر بیشتر با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای حل و فصل همه مسائل باقی‌مانده پادمانی مطابق با تعهدات الزام‌آور قانونی خود تحت توافقنامه جامع پادمانی NPT همکاری کند. اتحادیه اروپا با ادعای اینکه همچنان به برجام متعهد است، تاکید کرد که از تمام کشورها می‌خواهد تا از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، تصویب شده در سال ۲۰۱۵ حمایت کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادعای جدید اتحادیه اروپا علیه ایران: خطر بحران گسترش سلاح هسته‌ای بیشتر شده استاتحادیه اروپا در بیانیه خود در هفتاد و هشتمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در مورد گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که توسط «هِدا سامسون» سفیر و کاردار هیات نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان ملل قرائت شد با تکیه بر ادعاهای گذشته علیه ماهیت برنامه هسته‌ای ایران، مدعی شد که «خطر ایجاد یک بحران گسترش سلاح‌های هسته‌ای در منطقه به دلیل توسعه مسیر هسته‌ای...
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

اتحادیه اروپا: همچنان به برجام پایبند هستیمهیات نمایندگی اتحادیه اروپا در سازمان ملل با طرح این ادعا که اتحادیه اروپا همچنان به برجام پایبند است، خواستار بازگشت ایران به اجرای کامل تعهدات هسته‌ای‌اش ذیل توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مجارستان: پذیرش اوکراین در اتحادیه اروپا یعنی گسترش جنگوزیر خارجه مجارستان صراحتا اعلام کرد، شرایط برای پذیرش اوکراین در اتحادیه اروپا فراهم نیست و ورود این کشور به این اتحادیه به معنای «گسترش جنگ» است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کمیسیون اروپا: اوکراین آماده پیوستن به اتحادیه اروپا استکمیسیون اروپا، نهاد اجرایی اتحادیه اروپا، اعلام کرد که اوکراین آماده آغاز روند پیوستن به این اتحادیه است، و افزود همین رویه می‌تواند در قابل مولداوی نیز اع
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اتهام‌پراکنی گروه هفت علیه ایران در بیانیه مشترک خود با اتحادیه اروپاوزیران امورخارجه گروه هفت و اتحادیه اروپا در بیانیه خود با طرح اتهاماتی بی‌اساس علیه ایران خواستار توقف آن دسته از فعالیت‌هایی شدند که بنابر ادعاهای واهی و خصمانه آنها موجب بی‌ثباتی منطقه می‌شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نارضایتی اتحادیه اروپا از اقدامات «تیک‌تاک» و «ایکس»رئیس دیجیتال اتحادیه اروپا از «تیک‌تاک» و «ایکس» خواست تا برای شفافیت پلتفرم های خود بیشتر تلاش کنند.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »