ادعای آمریکا علیه ایران در خصوص نقض حقوق بشر

24/01/1401 09:40:00 ق.ظ

ادعای آمریکا علیه ایران درخصوص نقض حقوق بشر وزارت امور خارجه آمریکا در بخشی از گزارش سالانه حقوق بشرمدعی نقض حقوق بشر از سوی ایران شد.

وزارت امور خارجه آمریکا در بخشی از گزارش سالانه خود مدعی نقض حقوق بشر از سوی ایران شد. دولت آمریکا در این گزارش آن چه موارد نقض حقوق بشر در طی سال ۲۰۲۱ را در کشورها بررسی کرده است که در بخش ایران این گزارش، ادعاهای متعددی مبنی بر نقض حقوق بشر از سوی ایران در قبال شهروندان ایرانی و شهروندان خارجی مطرح شده است.

دولت آمریکا با نادیده گرفتن استانداردهای دوگانه‌ای که تا کنون در قبال دیگر کشورها به کار بسته و نتایج زیان‌باری از جمله در زمینه حقوق بشر به بار آورده است که از جمله آن‌ها می‌توان به فروش تسلیحاتی به ارزش میلیون‌ها دلار به عربستان سعودی اشاره کرد که علاوه بر دامن زدن به رقابت تسلیحاتی در منطقه، بر سر غیرنظامیان یمنی آوار شده‌اند، مدعی شده است، آن‌چه «مداخله ایران در مناقشات مسلحانه و حمایت از گروه‌های تروریستی در منطقه» عنوان شده، از موارد نقض حقوق بشر توسط ایران است.

در حالی‌که نقض حقوق سرخپوستان و سیاه پوست ها در آمریکا از جمله مواردی است که همواره نسبت به آن انتقاد می شود و حامیان حقوق بشر خواهان رفع مشکلات و تبعیض ها علیه این بخش از جامعه آمریکایی هستند، وزارت امور خارجه آمریکا در این گزارش مواردی از جمله آن‌چه به عنوان «محدودیت آزادی بیان، محدودیت اینترنت، محدودیت آزادی ادیان و ...» مطرح شده است را از موارد نقض حقوق بشر در ایران خوانده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

ارزیابی سالانه وزارت خارجه آمریکا از تداوم نقض حقوق بشر در ایرانوزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه خود از وضعیت حقوق بشر در جهان، ایران را به نقض موارد متعدد حقوق بشر از جمله قتل‌های غیرقانونی، آدم‌ربایی، شکنجه و بازداشت‌های سیاسی متهم کرد.

دستور آمریکا برای خروج برخی نیروهای کنسولگری آمریکا از شانگهای؛ چین محدودیت‌ها را کاهش می‌دهدوزارت امور خارجه آمریکا به نیروهای غیرضروری خود در کنسولگری این کشور در شانگهای دستور داده است از چین خارج شوند؛ اقدامی که با نارضایتی پکن همراه شده است.

لاوروف: هدف عملیات روسیه در اوکراین پایان دادن به هژمونی آمریکا استسرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در ادامه انتقادات مسکو از سیاست ایالات متحده و اتحادیه اروپا در ارتباط با پرونده اوکراین، اعلام کرد که هدف از عملیات نظامی زارت 👍

لاوروف: با جنگ اوکراین به هژمونی آمریکا پایان می‌دهیملاوروف: با جنگ اوکراین به هژمونی آمریکا پایان می‌دهیم وزیر امور خارجه روسیه حمله کشورش به اوکراین را «عملیات ویژه» خواند و هدف آن را پایان دادن به سلطه‌گری آمریکا و سایر کشورهای غربی که تحت کنترل آن قرار دارند، در جهان عنوان کرد.

لاوروف: عملیات روسیه در اوکراین باعث پایان هژمونی جهانی آمریکا می‌شودوزیر خارجه روسیه اعلام کرد که عملیات مسکو در کی‌یف باعث پایان یافتن رویکرد واشنگتن برای إعمال سلطه جهانی خواهد شد. جمهوری عسلامی هم ۴۲ ساله از این گوه خوریا میکنه آخه لاورفی که دخترش تو آمریکا زندگی می کنه چرا زر می زنه؟؟!!! پوتین در باتلاقی که آمریکا برای روسیه آماده کرد گیر کرد!! ابر قدرتی که می خواست یک روزه اوکراین را بگیره الان بیش از یک ماه اسن هنوز در گوهی که خورده ، دست و پا می زند

جانی دپ و امبر هرد دوباره در آمریکا به دادگاه می‌روندجانی دپ، بازیگر ۵۸ ساله آمریکایی پس از رسیدگی به پرونده نزاع‌های او با همسر پیشینش، امبر هرد در لندن، روز دوشنبه بار دیگر در آمریکا برای پرونده «همسرآزاری» به دادگاه می‌رود.