ادعاهای هسته‌ای رئیسی در سخنرانی مجازی سازمان ملل؛ از «عمل به تعهدات هسته‌ای» تا «حرام بودن سلاح اتمی»

30/06/1400 11:41:00 ب.ظ

ساعاتی پیش از سخنرانی رئیسی، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد واشنگتن نسبت به پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متعهد است.

سازمان_ملل, واکسن

🔺ادعاهای هسته‌ای رئیسی در سازمان_ملل ؛ از «عمل به تعهدات هسته‌ای» تا «حرام بودن سلاح اتمی» رئیسی بدون اشاره به ممنوعیت واردات واکسن کرونا توسط آیت الله خامنه‌ای، مدعی شد که «تحریم‌های دارویی مقابل ملت ایران قرار گرفت.»

ساعاتی پیش از سخنرانی رئیسی، جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل تاکید کرد واشنگتن نسبت به پیشگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای متعهد است.

رئیسی که به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریم های آمریکا قرار دارد روز سه شنبه ۳۰ شهریور در سخنرانی مجازی خود گفت که «منتخب ملت بزرگ ایران» است و افزود به نمایندگی از ملت ایران می خواهد «پیام عقلانیت، عدالت و آزادی را که سه اصل اساسی برای حیات انسان معاصرند، به جهان» برساند.

رئیسی بدون اشاره به ممنوع اعلام شدن واردات واکسن های آمریکایی و بریتانیایی توسط آیت الله خامنه ای، مدعی شد که ایران «از ابتدا اهتمام به خرید و واردات واکسن از طرف‌های معتبر بین‌المللی داشت، اما تحریم‌های دارویی مقابل ملت ایران قرار گرفت.»این در حالی است که ایالات متحده بارها ادعای تحریم بودن دارو را رد کرده است. در یکی از تازه‌ترین موارد، وزارت خارجه ایالات متحده در روز ۱۳ شهریور بار دیگر تاکید کرد که کمک‌های مرتبط با دارو و تجهیزات پزشکی هیچ‌گاه تحریم نبوده و نیست.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

انتشار تصاویر عملیات‌های ضد تروریستی ارتش ترکیه در شمال عراق

وزارت دفاع ترکیه تصاویر مربوط به اجرای عملیات‌های ضد تروریستی ارتش کشور در شمال عراق را منتشر کرد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

رئیسی دروغ میگویداگر سلاح هسته ای حرامه چرا خودشون سوخت هسته ای با غنای شصت درصداونم خیلی زیاد برای ساخت بمب دارن،ثانیا داروتحریم نیست چطورواسه عراق ولبنان دارودارن بفرستن واسه مردم ایران ندارن چون مردم ایران مهم نیستن،دروغه اینهادارو وواکسنهای جامعه جهانی رومیفروشن واسه سودشون کثافت بیسواد و حیله گر 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

یعنی ادعای مقامات دولت روحانی در مورد اثر تحریم رو تایید کرده!؟

بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل خواهیم کردبایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح_هسته‌ای عمل خواهیم کرد حکومت جاهلیت شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران بایستی از طرف سازمان ملل متحد، غیر حقیقی و غیر علمی و غیر قانونی و غیر انسانی اعلام شود. وگرنه سازمان ملل متحد هم همکار جنایتهای فرقه فارسیسم است و با جنایتهای فرقه فارسیسم بر ملتهای ایرانیان و منطقه مشترک است. بایدن: به تلاش‌های دیپلماتیک برای بازگشت ایران به برجام ادامه می‌دهیم

جو بایدن در سازمان ملل: به عدم دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای پایبندیمجو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا طی سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که ایالات متحده به همراه متحدان به عدم دستیابی ایران به سلاح پاکستان هسته ایو کسی ندید چرا ؟؟؟

وزیر انرژی سعودی: باید از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کردشاهزاده عبدالعزیز بن سلمان، وزیر انرژی سعودی، روز دوشنبه، در سخنرانی خود در نشست آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای در وین ضمن تاکید بر نگرانی پادشاهی عربی

فدراسیون بین المللی خبرنگاران: ۱۵۳ رسانه در افغانستان «به اجبار» دست از کار کشیده‌انددر حالی که تنها شش هفته از روی کار آمدن طالبان می‌گذرد، فدراسیون بین المللی خبرنگاران می‌گوید در همین مدت کوتاه ۱۵۳ رسانه در افغانستان اجباراً دست از کار کشیده‌‌اند و هزاران تن از فعالان این عرصه بیکار شده‌اند.

تذکر خامنه ای به ظریف پس از ملاقات دردسرساز کاترین اشتون در تهران

هشت اثر منحصر به‌فرد از پیکاسو از سوی دخترش به فرانسه واگذار شدبه گفته وزیر فرهنگ فرانسه واگذاری آثار جدید پیکاسو بر اساس توافقی صورت می‌گیرد که به دختر این هنرمند اجازه می‌دهد تا مالیات بر ارث خود را به صورت غیرنقدی پرداخت کند.

آقای بایدن گفت آمریکا می‌خواهد با استفاده از دیپلماسی و روش های دیپلماتیک، مسایل هسته‌ای ایران را مورد توجه قرار دهد و چنان‌چه ایران به رعایت کامل توافق هسته‌ای برجام بازگردد، آمریکا نیز به این توافق ملحق خواهد شد.21.هسته‌ای پایبند است.سعودی نسبت به عدم پایبندی ایران به تعهداتش و عدم شفافیت در برنامه هسته‌ای، گفت: «باید از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کرد.

رئیسی که به دلیل نقض حقوق بشر در فهرست تحریم های آمریکا قرار دارد روز سه شنبه ۳۰ شهریور در سخنرانی مجازی خود گفت که «منتخب ملت بزرگ ایران» است و افزود به نمایندگی از ملت ایران می خواهد «پیام عقلانیت، عدالت و آزادی را که سه اصل اساسی برای حیات انسان معاصرند، به جهان» برساند. رئیسی بدون اشاره به ممنوع اعلام شدن واردات واکسن های آمریکایی و بریتانیایی توسط آیت الله خامنه ای، مدعی شد که ایران «از ابتدا اهتمام به خرید و واردات واکسن از طرف‌های معتبر بین‌المللی داشت، اما تحریم‌های دارویی مقابل ملت ایران قرار گرفت.2021 خبرگزاری آناتولی بایدن: به وعده خود برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای عمل کرده و به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای بازگشت به توافق هسته‌ای ادامه خواهیم داد بایدن در مجمع عمومی سازمان ملل: قدرت نظامی ایالات متحده باید آخرین ابزار ما باشد، نه اینکه به عنوان پاسخی برای هر مشکلی در جهان مورد استفاده قرار گیرد.» این در حالی است که ایالات متحده بارها ادعای تحریم بودن دارو را رد کرده است. خطیب زاده با تاکید بر اینکه نشست وزرای 4+1 در نیویورک در دستورکار نیست، گفت:«هر نشست و جلسه‌ای هماهنگی قبلی و تنظیم دستور کار لازم دارد، همانطور که قبلا تاکید شد گفتگوهای وین به‌زودی و طی چند هفته آتی از سر گرفته خواهد شد و این به اطلاع 4+1 رسانده شده است. در یکی از تازه‌ترین موارد، وزارت خارجه ایالات متحده در روز ۱۳ شهریور بار دیگر تاکید کرد که کمک‌های مرتبط با دارو و تجهیزات پزشکی هیچ‌گاه تحریم نبوده و نیست. یک سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در پاسخ کتبی به پرسش خبرنگار صدای آمریکا، گفت: «ایالات متحده کالاهای بشردوستانه یا فروش مواد غذایی، محصولات کشاورزی، دارو، و تجهیزات پزشکی را تحریم نمی‌کند» و «هدف قرار دادن تجارت بشردوستانه با ایران هرگز سیاست ما نبوده و نیست. در حاشیه این نشست، دیداری دوجانبه بین رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، و محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران صورت گرفت و دو طرف در مورد همکاری تهران با آژانس و آینده مذاکرات برجام و تعیین تاریخی جدید برای سفر گروسی به تهران گفتگو کردند.

» ساعاتی پیش از سخنرانی ابراهیم رئیسی، تعدادی از ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در نیویورک گردهمایی اعتراضی برگزار کردند و از جامعه جهانی خواستند ضمن اعمال تحریم های هسته ای بر جمهوری اسلامی، در مورد اقدامات و سابقه ابراهیم رئیسی در دهه شصت تحقیق کند.» پیش‌تر خبرهایی درباره احتمال انجام دیدارهایی میان هیات‌های کشورهای اروپایی با طرف ایرانی در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک مخابره شده است. روز دوشنبه هم جلسه حمایت از ایران آزاد از سوی جوامع ایرانی‌-‌آمریکایی در واشنگتن برگزار شد و سخنرانان در این مراسم، خواستار توجه جامعه جهانی به نقش ابراهیم رئیسی در کشتار سال ۱۳۶۷ در ایران و تعقیب قضایی رئیس جمهوری اسلامی ایران شدند. اگرچه ابراهیم رئیسی به گفته برخی مقامات ایران به دلیل همه گیری کرونا به آمریکا سفر نکرده است، ولی هیات جمهوری اسلامی ایران به سرپرستی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه، در نیویورک حضور دارد. برترین‌ها . او توضیح داد که هدف این رایزنی‌ها از سرگیری مذاکرات وین در اسرع وقت است.