ادعای آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارو 'دروغ' است/ عدم امکان ارسال ارز برای تامین دارو، معنایی جز تحریم ندارد

12/05/1398 08:52:00 ق.ظ

رئیس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با ایلنا: ادعای آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارو 'دروغ' است/وقتی امکان ارسال ارز برای تامین دارو وجود ندارد، چه معنائی جز تحریم دارو دارد؟!

رئیس سازمان غذا و دارو ادعای آمریکایی‌ها درباره عدم تحریم دارو را دروغ خواند و گفت: نیازی به کمک آنها در زمینه‌ درمانی و داروئی نداریم، چرا که حدود ۹۲ درصد داروهای مورد نیاز خودمان را در کشور تولید می‌کنیم. وی با تاکید بر توان پزشکی کشور افزود: مطمئن هستیم که این تحریم‌ها در نهایت به نفع ملت ایران خواهد شد، چرا که این محدودیت‌ها باعث افزایش سرعت ما در توسعه می‌شود و رشد تکنولوژی را افزایش می‌دهد.

به هرحال ما با چنگ و دندان تمام کارشکنی‌ها را خنثی می‌کنیم و اجازه نخواهیم داد که مردم با مشکل روبه‌رو شوند. بحمدلله تا امروز یک عمل جراحی ما به خاطر کمبود، علی‌رغم تمام شیطنت‌هائی که داشتند، کنسل نشده و این نشان‌دهنده آن است که تحریم‌ها و صحبت‌هایشان چقدر بی‌پایه و اساس است.

شانه‌ساز در تشریح ادعای دروغین آنها که می‌گویند، ایران در حوزه دارو تحریم نشده است، بیان کرد: شاید در ظاهر بگویند که دارو را تحریم نکرده‌ایم و مدعی باشند که دارو و غذا برای ایران تحریم نیست، اما مبرهن است که اگر امکان ارسال پول و ارز به خارج از کشور وجود نداشته باشد، و وقتی در ارسال ارز هیچ فرقی بین دارو و سایر محصولات قائل نشده باشند، تحریم دارو انجام شده است.

وی ادامه داد: وقتی در انتقال ارز برای دارو و تجهیزات پزشکی با غذا و شیرخشک و سایر محصولات تمایزی قائل نشده‌اند و هیچ کانال جداگانه مالی برای ارسال ارز تعریف نکرده‌اند، این چه معنائی به جز تحریم دارد؟ وقتی نمی‌گذارند ارز ارسال بشود، یعنی مسیر مسدود است. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

واکنش وزارت خارجه ایران به تحریم ظریف

تحریم ظریف دلیل روشنی بر رفتار غیرمتمدنانه سیاستمداران آمریکاستدستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا را دلیل روشنی بر رفتار غیرمتمدنانه سیاستمداران آمریکا عنوان کرد.

امام جمعه تهران: تحریم ظریف اقدامی کودکانه استامام جمعه موقت تهران، اقدام آمریکا در تحریم «محمدجواد ظریف» را رفتاری 'سبک، کودکانه و خنده‌آور' دانست. - خبرگزاری آناتولی

تحریم ظریف؛ دو انگیزه و چند نتیجه مورد انتظاررضا تقی‌زاده، تحلیلگر سیاسی، می‌نویسد که تحریم ظریف، یک پیام سیاسی مشخص برای تهران دارد: «در صورت آمادگی شما برای مذاکره، جواد ظریف طرف مطلوب ما نیست؛ کسان دیگری (نظامیان یا اطرافیان رهبر، نه دولت) را برای گفت‌و‌گو بفرستید.» Rtaghizade بیشتر بخوانید: Rtaghizade اونا هم که تحریمن. واسه همه تحلیل کردنات مرسی. Rtaghizade بنده خدمت آقای ترامپ رسوندم راهکار تفاهم با ایران بسیار ساده و کم هزینه تر از حدی که بشه بتونی تصورش رو بکنید. ولی متاسفانه ایشون ظاهرا قضیه رو یه شوخی فرض کردند.

تحریم ظریف بن بست در سیاست خارجی امریکاستسخنگوی وزارت امور خارجه روسیه: تحریم ظریف نشانه بن بست در سیاست خارجی آمریکاست تنها چیزی که دیپلماسی امریکایی بلد هست، اعمال تحریم است Shut Up, the only thing that Russian government knows is killing opposition and suppressing people. ازش پرسیدن شاهدت کیه گفت دمم !!! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون دیپلماسی فقط روسیه، ببینید چطور با دیپلماسی کریمه رو از اوکراین و خزر رو از ایران گرفت

امیدوار باشیم 'گاندو' آمریکایی‌ها را به اشتباه نیانداخته باشدسفیر ایران در لندن با اشاره به تحریم محمد جواد ظریف از سوی آمریکا، گفت: امیدوار باشیم اهانت‌های سریال 'گاندو' آمریکایی‌ها را درباره وزیر امور خارجه به اشتباه نینداخته باشد. این حجم از نفهمی چطور در یک نفر جمع شده؟ دولت فرار به جلو تقصیر احمدی نژاد، تقصیر تحریم آمریکا، تقصیر گاندو...ما چقدر خوبیم!