ادعای 'تجاوز گروهی بر یک زن در حمله دزدان مسلح به مسافران' در شاهراه غزنی-قندهار - BBC News فارسی

11/08/2020 08:39:00 ب.ظ

ادعای 'تجاوز گروهی بر یک زن در حمله دزدان مسلح به مسافران' در شاهراه غزنی-قندهار

ادعای 'تجاوز گروهی بر یک زن در حمله دزدان مسلح به مسافران' در شاهراه غزنی-قندهار

مقام‌های محلی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان می‌گویند دزدان مسلح نیمه‌های شب گذشته چند اتوبوس/بس مسافربری را در شاهراه غزنی - قندهار توقف داده و اموال مسافران را با خود برده‌اند. این مقامات می‌گویند ادعای نیز مطرح شده است که این دزدان بر یک زن نیز 'به طور گروهی تجاوز جنسی کرده‌اند'.

نصیراحمد فقیری، رئیس شورای ولایتی غزنی به بی‌بی‌سی گفت که دزدان مسلح پس از توقف چند بس/اتوبوس مسافربری اموال مسافران را به سرقت بردند.آقای فقیری مدعی شد که دزدان مسلح به یک دختر نیز تجاوز گروهی کردند. در مورد هویت این زن و اینکه حالا در کجا و در چه وضعیتی به سر می‌برد، اطلاعاتی در دست نیست.

سیما سمر، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری در امور حقوق بشر در واکنش به این رویداد در توییتر نوشته که آن را به شدت تقبیح می‌کند و نوشته است:"...اميدوارم كه نيروهای امنیتی هرچه زودتر عاملين اين قضيه را دستگير و به پنجه عدالت بسپارد. همچنین حمايت جدی از قربانيان قضيه صورت گيرد."

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

فروش دارایی‌های غیرمنقول در ترکیه در نیمه نخست سال از یک میلیون واحد فراتر رفت

عدم عضویت ایران در FATF مانع از حضور «غضنفر بانک» در چابهار شد/ آغاز سرمایه‌گذاری ایران در معادن افغانستان/ احتمال کاهش تجارت دو کشور در سال ۹۹رییس اتاق ایران و افغانستان اظهار داشت: مجوز اصولی غضنفربانک برای فعالیت در ایران صادر شده اما به دلایلی از جمله قوانین بانکی دو کشور و اینکه ایران عضو FATF نیست، غضنفر بانک نتوانست در ایران شعبه داشته باشد.

پرواز هزاران بادکنک قرمز در اعتراض به افزایش قربانیان کرونا در برزیلمنتقدان عملکرد دولت برزیل در مقابله با شیوع ویروس کرونا به نشانه اعتراض، هزاران بادکنک قرمز را که در کنار صلیب‌های ایستاده در ساحل ریودو‌ژانیرو جانمایی شده بود، به پرواز درآوردند ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

ترامپ: اگر در انتخابات برنده شوم در مدت یک ماه با ایران به توافق می‌رسیمدونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا گفت درصورتی‌که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیروز شود، جمهوری اسلامی در عرض مدت یک‌ماه با دولت ایالات متحده به توافق خواهد رسید.

بازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شدبازار بزرگ «حراج در فضای باز» برای سی‌وچهارمین سال پیاپی در شش ایالت آمریکا برگزار شد این رویداد بزرگ که از پنجشنبه ۱۶مرداد آغاز شد و تا یکشنبه ۱۹ مرداد ادامه داشت، بیش از هزاران نفر را در یک مسافت ۱۱۱۰کیلومتری گسترده در چند ایالت مرکزی آمریکا گرد هم آورد

وقفه ناگهانی در کنفرانس خبری ترامپ به علت تیراندازی در نزدیکی کاخ‌سفید - BBC News فارسیدونالد ترامپ عصر دوشنبه در حالی که در حال گفتگو با خبرنگاران بود توسط محافظان شخصی فورا به بیرون اتاق کنفرانس هدایت شد اما دقایقی بعد بازگشت و به خبرنگاران گفت ماموران سرویس مخفی به یک مظنون شلیک کرده و او را زخمی کرده‌اند.

سخنگوی والی غزنی: ۵۰ نفر از زندان طالبان آزاد شدند نصیراحمد فقیری، رئیس شورای ولایتی غزنی به بی‌بی‌سی گفت که دزدان مسلح پس از توقف چند بس/اتوبوس مسافربری اموال مسافران را به سرقت بردند.فروش دارایی‌های غیرمنقول در ترکیه علی رغم شیوع کرونا در شش ماهه نخست سال از یک میلیون واحد فراتر رفت.سید حسین سلیمی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اشاره به کاهش تجارت بین ایران و افغانستان در سال ۹۹ اظهار داشت: ایران در سال ۳.این مراسم مدنی با حمایت سازمان غیردولتی «ریو برای صلح» برگزار شد.

آقای فقیری مدعی شد که دزدان مسلح به یک دختر نیز تجاوز گروهی کردند. در مورد هویت این زن و اینکه حالا در کجا و در چه وضعیتی به سر می‌برد، اطلاعاتی در دست نیست.08. سیما سمر، مشاور ارشد رئیس‌جمهوری در امور حقوق بشر در واکنش به این رویداد در توییتر نوشته که آن را به شدت تقبیح می‌کند و نوشته است:". وی با بیان اینکه افغانستان ۴۰درصد واردات خود را از ایران انجام می دهد، ادامه داد: ایران صادرکننده مواد غذایی، مصالح ساختمانی و مقداری هم سوخت به افغانستان است.. بر این اساس حجم کل معاملات دارایی های غیرمنقول در ترکیه از ژانویه تا ژوئن سال جاری معادل 194 میلیارد و 332 میلیون لیر بوده و درآمد حدودا 7 میلیارد لیری حق ثبت ملک را برای دولت به همراه داشته است..

اميدوارم كه نيروهای امنیتی هرچه زودتر عاملين اين قضيه را دستگير و به پنجه عدالت بسپارد. طی این مدت خرید و فروش ملک مسکونی نسبت به مدت مشابه سال 2019 دارای رشد 23. سلیمی اظهار داشت :سرمایه گذاری ایرانی‌ها در دو پروژه در افغانستان آغاز شده است و یک خط تولید انواع نوشابه در افغانستان به راه افتاده است. همچنین حمايت جدی از قربانيان قضيه صورت گيرد." رد شدن از پست Twitter, 1 عمل غير انساني و غير اسلامي تجاوز بر زنان را در شاهراه كابل قندهار به شديدترين الفاظ تقبيح نموده و اميدوارم كه نيروهاي امنيتي هرچه زود تر عاملين اين قضيه را دستگير و به پنجه عدالت بسپارد. همچنین فروش خانه با وام مسکن نیز شاهد افزایش 221.همچنان حمايت جدي از قربانيان قضيه صورت گيرد. از این رو برخی از افغان‌ها هم اقدام به سرمایه گذاری در بندر چابهار کردند و سوله‌هایی را در این بندر در حال تاسیس دارند که این روند در حال گسترش است که در کنار کمک به مردم افغان، باعث افزایش اشتغالزایی در ایران به ویژه در استان سیستان و بلوچستان می‌شود. — Dr. بیشترین شمار خرید و فروش آپارتمان و ملک مسکونی در شش ماهه نخست سال مربوط به ماه ژوئن بوده است.

Sima Samar (@DrSimasamar) August 11, 2020 پایان پست Twitter, 1 حاجی محمد احمدی، ولسوال اندر این ولایت می‌گوید که دو نفر در این ارتباط بازداشت شده‌اند. به گفته او افراد بازداشت شده، از افراد طالبان است اما ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان به بی‌بی‌سی گفته این گروه در تلاش شناسایی و دستگیری عاملان این حادثه هستند. سلیمی افزود: اخیرا ترک‌ها هم وارد بازار افغانستان شده‌اند و این دو کشور در حال ارایه کالای ارزان به افغانستان هستند. در واکنش به این حادثه، راننده‌های معترض، امروز شاهراه کابل-قندهار را بستند. اما مقام‌های محلی غزنی می‌گویند پس از ‌آننکه معاون والی نام‌نهاد طالبان به شرکت‌های ترانسپورتی تعهد داد که عاملان این رویداد را دستگیر می‌کنند، معترضان شاهراه را باز کردند. واحدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی سرقت اموال مسافران را درین حادثه تایید کرده و گفته نیروهای کشفی در تلاش استند تا اصل ماجرا را پیدا کنند. وی تاکید کرد: در حال حاضر مراودات دو کشور از طریق صرافی‌ها انجام می‌شود.

آقای جمعه‌زاده می‌گوید تا هنوز در مورد تجاوز بر یک زن در این محل شکایتی درج نشده است. ادعای تجاوز در این حادثه به بحث بزرگی بدل شده است و در صورت تایید شدن آن، می‌تواند مقام‌های محلی و طالبان را که در آنجا حاکم هستند، به چالش بکشد. در حال حاضر رفت و آمد در شاهراه کابل - قندهار که مسیری پرتردد ولی ناامن است، به حالت عادی در آمده است.۰ لینک کوتاه. غزنی از ولایت‌های ناامن افغانستان است. مهمترین خبرها .