ادعای وزارت اطلاعات: کومله مامور انفجار مرکز حساس دفاعی بود – DW – ۱۴۰۱/۵/۵

05/05/1401 09:31 ب.ظ

وزارت اطلاعات ایران با تشریح جزییات دستگیری تیم 'وابسته به موساد'، کومله را مجری طرح انفجار یک مرکز دفاعی حساس خواند و ادعا کرد که تجهیزات در پوشش کولبری وارد شده بودند. کومله این اتهام را رد کرد و دستاویز سرکوب نامید.

وزارت اطلاعات ایران با تشریح جزییات دستگیری تیم 'وابسته به موساد'، کومله را مجری طرح انفجار یک مرکز دفاعی حساس خواند و ادعا کرد که تجهیزات در پوشش کولبری وارد شده بودند. کومله این اتهام را رد کرد و دستاویز سرکوب نامید. 42 دقیقه پیش 42 دقیقه پیش وزارت اطلاعات ایران با تشریح جزییات دستگیری تیم "وابسته به موساد"، کومله را مجری طرح انفجار یک مرکز دفاعی حساس خواند و ادعا کرد که تجهیزات در پوشش کولبری وارد شده بودند.

کومله این اتهام را رد کرد و دستاویز سرکوب نامید.

https://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%88%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF/a-62619039

تبلیغات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در دومین اطلاعیه مربوط به دستگیری"عوامل موساد"، سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان (کومله) و عبدالله مهتدی، دبیرکل آن را عوامل عملیاتی طرح انفجار در یک مرکز"صنایع حساس دفاعی" این کشور عنوان کرد. headtopics.com

اطلاعیه مدعی شده که اعضای کومله، ماموران نیابتی اسرائیل هستند و"مستقیما از سوی عبدالله مهتدی برای این ماموریت انتخاب و به افسران موساد" معرفی شده بودند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

ادعای وزارت اطلاعات مبنی بر ارتباط موساد با فعالین کرد حزب کوملهروز چهارشنبه، پنجم مرداد، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ضمن اعلام جزئیات تازه از «تیم تروریستی اعزام‌شده از سوی موساد» اسرائیل برای «انفجار و خرابکاری در ایران»، اعضای این باند را نیروهای حزب_کومله معرفی کرد. وزارت_اطلاعات سیاست

وزارت خارجه حمله به سرکنسولگری ترکیه در موصل را محکوم کرد

وزارت اطلاعات ایران: اعضای تیم تروریستی موساد از نیروهای عملیاتی کومله بودندوزارت اطلاعات ایران روز چهارشنبه ضمن اعلام جزئیاتی از «تیم تروریستی اعزامی موساد» برای «انفجار و خرابکاری در ایران»، اعضای این باند را نیروهای عملیاتی سازمان کومله معرفی کرد. این کیس، نمونه ای روشن از درگیری جناحهای مختلف قدرت در وزارت اطلاعات است که این بار به سطح رسانه ها کشیده شده است گروهی که در نور نیوز، گزارش بی نام صادر می کنند و گروهی که به صورت رسمی و به نام وزارت اطلاعات، اطلاعیه صادر می کنند.

شورای امنیت حمله به دهوک را محکوم و بر استقلال و حاکمیت عراق تاکید کردنمایندگی ایرلند در سازمان ملل متحد دوشنبه 3 مرداد اعلام کرد که شورای امنیت در بیانیه‌ای حمله به استان دهوک در اقلیم کُردستان عراق را محکوم و بر ضرورت

شکایت شهرداری از مالکی که عمدا ۱۳ درخت خیابان ولیعصر را خشک کردخشکاندن عمدی درختان خیابان ولیعصر مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران: *مالک ساختمان بلندمرتبه عمدا نسبت به خشک کردن درختان خیابان ولیعصر اقدام کرده *این موضوع جرم محسوب می‌شود *از مالک این پلاک ثبتی در دادستانی شکایت شده

پیروز حناچی: متروپل فساد موجود در مدیریت شهرها را به سطح آورد و نمایان کرد🎥 پیروز حناچی در گفت‌وگو با اعتماد: 🔹ساختمان پلاسکو بیش از ۳ ساعت مقابل آتش دوام آورد، آیین‌نامه‌های الان یک ساعت را مجاز می‌دانند 🔹حادثه پلاسکو نشان داد در حوزه ساختمان‌های بلند در کلانشهرهایی مثل تهران آسیب‌پذیریم مشروح گفت‌وگو را اینجا_ببینیم👇

ادعای وزارت اطلاعات: کومله مامور انفجار مرکز حساس دفاعی بود

42 دقیقه پیش

42 دقیقه پیش

وزارت اطلاعات ایران با تشریح جزییات دستگیری تیم "وابسته به موساد"، کومله را مجری طرح انفجار یک مرکز دفاعی حساس خواند و ادعا کرد که تجهیزات در پوشش کولبری وارد شده بودند. کومله این اتهام را رد کرد و دستاویز سرکوب نامید.

https://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%AF%D8%B9%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D9%88%D9%85%D9%84%D9%87-%D9%85%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D9%81%D8%AC%D8%A7%D8%B1-%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%A8%D9%88%D8%AF/a-62619039

تبلیغات

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در دومین اطلاعیه مربوط به دستگیری"عوامل موساد"، سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان (کومله) و عبدالله مهتدی، دبیرکل آن را عوامل عملیاتی طرح انفجار در یک مرکز"صنایع حساس دفاعی" این کشور عنوان کرد.

اطلاعیه مدعی شده که اعضای کومله، ماموران نیابتی اسرائیل هستند و"مستقیما از سوی عبدالله مهتدی برای این ماموریت انتخاب و به افسران موساد" معرفی شده بودند.

در بند چهارم اطلاعیه آمده که دستگیری‌ها در مرحله اول با هدف حفظ ارتباطات مظنونان و امکان شناسایی سایرین"به صورت کاملا سفید" انجام شد. هم‌چنین تاکید شده که با برطرف شدن برخی ملاحظات امنیتی و حفاظتی، اطلاعات بیشتری در باره تعداد و هویت بازداشت‌شدگان ارائه خواهد شد.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

وزارت اطلاعات ادعا کرده که تجهیزات عملیات مربوطه به قدری زیاد بوده‌اند که حمل آنها در قالب"جاسازی در لوازم پوششی و از مسیر کولبری" از اقلیم کردستان میسر شده بود.

اطلاعیه با ارائه فهرستی از تجهیزات مکشوفه شامل بمب‌های قوی و کوچک، سلاح‌های کمری با صداخفه‌کن، سیستم‌های ارتباطی، ابزار گریم، ارز و اسناد هویتی جعلی ایرانی و خارجی، تصریح می‌کند که تیم عملیاتی پیش از دستگیری در تور امنیتی قرار داشت و"به عنوان اقدامی کاملاً احتیاطی، اطلاعات و هشدارهای لازم به مراکز مرتبط داده شده بود تا در صورت بروز هرگونه رخدادِ پیش‌بینی نشده در مراحل دستگیری‌ها، تروریست‌ها نتوانند حتی به اطرافِ محیط هدف نیز دسترسی پیدا کنند."

تکذیب حزب کومله

در این میان، حزب کومله کردستان ایران ضمن تایید دستگیری اعضای خود، بیانیه‌ای در رد مدعیات وزارت اطلاعات منتشر کرده و نوشته است: «طرح ادعاهای واهی و اتهامات دور از ذهن، دستاویزی در راستای سرکوب بیشتر کردستان، جوسازی علیه مبارزات مردم و خوراکی جهت مصارف داخلی است.»

حزب کومله یادآور شده که جمهوری اسلامی و نهادهای امنیتی آن را مسئول جان کادرهای دستگیر شده خود می‌داند و از مراجع بین‌المللی و نهادهای حقوق بشری و افکار عمومی انتظار دارد در این زمینه ساکت نمانند.

وزیر اطلاعات: خبر بمب‌گذاری دقیق نبود

قبل از انتشار اطلاعیه دوم، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی تاکید کرده بود که در مرکز حساس مورد ادعا بمب‌گذاری صورت نگرفته بود. اسماعیل خطیب به این ترتیب، خبر"نورنیوز" نزدیک به شورایعالی امنیت ملی را نادقیق توصیف کرد که نوشته بود"شبکه موساد" بعد از نصب مواد منفجره در یکی از تاسیسات اصفهان و چند ساعت قبل از اقدام، شناسایی و دستگیر شد.

نورنیوز هم‌چنین نوشته بود: «عناصر عملیاتی این شبکه، ماه‌ها برای اجرای این عملیات در یکی از کشورهای آفریقایی تحت آموزش بوده‌ و چندین نوبت نیز عملیات مورد نظر را به صورت شبیه‌سازی شده اجرا کرده بودند.»

به کانال تلگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

جزییاتی که در اطلاعیه دوم وزارت اطلاعات آمده، کمترین اشاره‌ای به این خبر ندارد و محل حساس مورد ادعا نیز کماکان در آن مشخص نیست. دو روز پیش از این، خبرگزاری ایسنا "عملیات چند مرحله‌ای و پیش‌دستانه علیه اقدامات تروریستی و خرابکارانه" اخیر" را نشانگر"هم‌افزایی و همفکری سازمان اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات" خوانده بود.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در پایان این اطلاعیه، اسرائیل را تهدید کرده که پاسح"اعزام تیم" به ایران را خواهد گرفت.

نظر خود را با ما در میان بگذارید

نظر شما