ادای احترام به اسطوره فوتبال جهان دیه‌گو مارادونا - BBC News فارسی

ادای احترام به اسطوره فوتبال جهان دیه‌گو مارادونا

26/11/2020 05:56:00 ق.ظ

ادای احترام به اسطوره فوتبال جهان دیه‌گو مارادونا

اوسی آردیلس هم‌تیمی سابق دیه‌گو مارادونا در تیم ملی آرژانتین می گوید که ابرستارگان امروز فوتبال جهان، لیونل مسی و کریستیانو رونالدو، حتی نمی توانند 'خواب' بهره مندی از ستایشی نظیر آنچه نصیب مارادونا شد را ببینند.

آردیلس به بی‌بی‌سی گفت: "دیه گو مارادونا بودن چیز فوق العاده زیبایی بود.""اما از طرف دیگر، اصلا آسان نبود. او از سن خیلی پایین دایم در دید مطبوعات بود. کودکی نرمالی نداشت، هرگز نوجوانی عادی‌ای را تجربه نکرد.""همه می خواستند با او باشند، همه سهمی از او می خواستند، برای همین فوق العاده سخت بود."

اشرف غنی فرودگاه هرات را به' خواجه عبدالله انصاری' تغییر نام داد - BBC News فارسی زبان فارسی به لطف ترجمه | DW | 21.01.2021 چین ۲۸ سیاستمدار دولت ترامپ را تحریم کرد | DW | 21.01.2021

مارادونا که برای باشگاه های مختلفی از جمله بارسلونا و ناپل بازی کرد در زمان قهرمانی آرژانتین در جام جهانی سال ۱۹۸۶ کاپیتان بود، و گل معروف "دست خدا" در یک چهارم نهایی را به انگلیس زد.آردیلس بازیکن سابق باشگاه تاتنهام که در جام جهانی ۱۹۸۲ کنار مارادونا بازی کرد گفت او در آرژانتین، ناپل و اطراف جهان "یک بت" بود.

توضیح ویدئو،Watch all of Maradona's World Cup goals"از او به عنوان یک نابغه فوتبال یاد خواهد شد. می توانید علاقه شدیدی که او ایجاد می کند را ببینید.""آدم هایی مثل رونالدو (مهاجم یوونتوس و پرتغال) یا کسانی مثل مسی (مهاجم بارسلون و آرژانتین)، حتی نمی توانند خواب ستایشی مثل آنچه نصیب او بود را ببینند." headtopics.com

او اضافه کرد: "مارادونا یک پدیده بود - پدیده ای برای تمام فصل ها".روز چهارشنبه قرار بود پس از مرگ او - که در حوالی نیمروز در خانه اش در تیگره واقع در نزدیکی بوینوس آیرس روی داد - برای تشخیص علت دقیق مرگ کالبدشکافی انجام شود.هافبک مهاجم و مدیر سابق تیم آرژانتین در ماه نوامبر تحت عمل جراحی موفق مغز برای برداشتن لخته خون قرار گرفته بود و قرار بود برای اعتیاد به الکل تحت مداوا قرار گیرد.

منبع تصویر،Getty Imagesتوضیح تصویر،یامیلا رودریگز بازیکن تیم زنان بوکا جونیورز در مقابل گرافیتی مارادونا در بوینوس آیرس گریه می کندروز چهارشنبه در بازی های لیگ قهرمانان به احترام او یک دقیقه سکوت رعایت شد و همین سکوت در کلیه بازی های اروپایی هفته جاری تکرار خواهد شد.

مسی و رونالدو از جمله بازیکنانی بودند که به او ادای احترام کردند و بازیکن بزرگ برزیلی پله گفت امیدوار است "روزی همه آنها با هم در آسمان بازی کنند."پِپ گواردیولا مربی منچستر سیتی و مربی سابق بارسلون و بایرن مونیخ گفت که مارادونا "فوتبال جهان را بهتر کرد."

"یک سال پیش پارچه‌نوشته ای در آرژانتین دیدم که رویش نوشته بود: دیه‌گو، مهم نیست که با زندگی‌ات چه کردی، مهم است که برای زندگی ما چه می کنی.""از این بهتر نمی شد هدیه او به جهان را توصیف کنیم. مرد شادی ها و لذات و تعهدش به فوتبال جهان." headtopics.com

نسرین ستوده یک هفته پس از آنژیوگرافی قلب به زندان قرچک بازگشت | DW | 21.01.2021 چرا زنان سیاستمدار رنگ بنفش را در مراسم تحلیف جو بایدن انتخاب کردند؟ دو انفجار انتحاری در یک بازار شلوغ بغداد باعث مرگ ده‌ها نفر شد | DW | 21.01.2021 ادامه مطلب: BBC Persian Sport »

نخستین تماس بایدن با ترودو خواهد بود؛ از تماس با پوتین فعلا خبری نیست

به گفته سخنگوی کاخ سفید فعلا هیچ برنامه‌ای برای تماس آقای بایدن با ولادیمیر پوتین در دستور کار نیست.