ادامه مذاکرات سیاسی لیبی در ژنو...فهرست مشارکت کنندگان در گفت‌وگوها

28/02/2020 11:49:00 ق.ظ

ادامه مذاکرات سیاسی لیبی در ژنو...فهرست مشارکت کنندگان در گفت‌وگوها #العربية

العربية

ادامه مذاکرات سیاسی لیبی در ژنو...فهرست مشارکت کنندگان در گفت‌وگوها العربية

مذاکرات روند سیاسی لیبی برای سومین روز در ژنو ادامه دارد، در حالی که هیات اعزامی سازمان ملل متحد

*عبدالله عثمان (وزير آموزش و پرورش پیشین در کابینه الوفاق).*عبدالمجيد سيف النصر(سفير ليبی درمغرب).*سيدة اليعقوبی (مجلس نمایندگان طرابلس).*عزه المقهور (استاد قانون اساسی).*ماجدة الفلاح (حزب العدالة والبناء).*زهرة لنقی.*فاطمة القماطیگفت‌وگوی سیاسی برای حل بحران لیبی، چهارشنبه 26 فوریه، در شهر ژنو سوئیس و بدون حضور نمایندگان اصلی دو طرف درگیری در لیبی، آغاز شد که این امر، عاملی است که احتمال بی‌نتیجه ماندن این مذاکرات را بالا می‌برد در حالی که سازمان ملل امیدوار است این مذاکرات به یافتن راهی صلح آمیز برای برون شد از این بحران، به دور از مداخلات خارجی و راه حل‌های نظامی بیانجامد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

پنج کشته در اثر تیراندازی در یک شرکت آبجوسازی در آمریکا | DW | 27.02.2020کارمند اخراجی یک شرکت آبجوسازی در آمریکا در شهر میلواکی پنج نفر از همکاران خود را با شلیک گلوله به قتل رساند و سپس خود را کشت. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز به این رویداد واکنش نشان داد. وحشی های مهاجر اروپایی از امریکا خارج شوند آخر امنیت و تمدن خاک تو سرش حتی تا لحظه مردنش هم ثابت کرد لیاقت زنده بودن را نداشته آخه احمق کسی دیگه تو رو اخراج کرده میری همکاراتو میکشی بزن مدیر کارخانوه و مدیران مسبب رو بکش. همینه که اونا و امثالشون میدونن مردم عادی بی ارزه هستن و هر بلایی بخوان سرشون در میارن

ادامه بازداشت‌ و محکومیت دانشجویان در ایران

نگرانی سازمان ملل از ادامه نقض آتش‌بس در لیبیماموریت ویژه سازمان ملل در لیبی ادامه نقض آتش‌بس در این کشور را شدیدا محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ادامه ساخت‌وساز غیرقانونی اسرائیل در اراضی فلسطینوزیر دفاع اسرائیل اعلام کرد این کشور 1800 واحد مسکونی غیرقانونی در کرانه باختری رود اردن احداث خواهد کرد. - خبرگزاری آناتولی

انفجار در مرز آمریکا و مکزیک؛ دیوارکشی‌های ترامپ ادامه‌ داردفاز جدیدی از ساخت دیوار وعده داده شده توسط دونالد ترامپ در مرز آمریکا و مکزیک آغاز شده است. در این فاز از روش منفجر کردن و صاف کردن تپه‌ها برای ساخت یک دیوار فولادی استفاده شد. این مساله انتقاد فعالان محیط زیستی را به دنبال داشت. انفجارش کو؟ ترامپ = مایه ی ننگ بشریت!

اختلاف در مذاکرات تجاری پسابرکسیت؛ بریتانیا انتظارات خود را اعلام می‌کند۲۷ کشور اروپایی بیم آن را دارند که اقتصاد بریتانیا با بریدن مطلق از اتحادیه، سبب ایجاد رقابت تجاری ناعادلانه شود.

*محمود جبريل (رئيس اتحاد القوي الوطنية).مأموران پلیس میلواکی در محل تیراندازی شهر میلواکی در ایالات ویسکانسین آمریکا روز چهارشنبه ۷ اسفند (۲۶ فوریه) شاهد تیراندازی مرگبار در مجتمعی صنعتی بود.استان‌وایر- «شورای صنفی دانشجویان کشور» از بازداشت «فروزان یزدانی‌پور»، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات فرهنگی و رسانه دانشکده علوم اجتماعی «دانشگاه تهران» خبر داده است.ماموریت ویژه سازمان ملل در لیبی ادامه نقض آتش‌بس در این کشور را شدیدا محکوم کرد.

*عبدالله عثمان (وزير آموزش و پرورش پیشین در کابینه الوفاق). *عبدالمجيد سيف النصر(سفير ليبی درمغرب). طبق اعلام پلیس میلواکی فرد ضارب خود نیز بر اثر شدت جراحاتی که در پی خودکشی به او وارد آمده بود، جان سپرد. *سيدة اليعقوبی (مجلس نمایندگان طرابلس). « ملیکا قراگوزلو »، دانشجوی رشته روزنامه‌نگاری «دانشگاه علامه‌ طباطبایی» که در جریان اعتراضات آبانماه بازداشت شده بود نیز براساس رای دادگاه، به تحمل شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است. *عزه المقهور (استاد قانون اساسی). دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید مأموران پلیس بیش از ۲۰ ساختمان در این مجتمع صنعتی را که در آن حدود یک هزار نفر کار می‌کنند، تفتیش کردند. *ماجدة الفلاح (حزب العدالة والبناء). در همین حال حملات شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی طرابلس طی دو روز اخیر افزایش یافته و فرودگاه بین المللی معیتیقه نیز طی 24 ساعت گذشته دو بار مورد حملات راکتی قرار گرفته است.

*زهرة لنقی. شرکت مولسن کورز که صدها کارمند دارد، یکی از شرکت‌های بسیار مهم آبجوسازی در آمریکا محسوب می‌شود و نقش مهمی در اقتصاد میلواکی ایفا می‌کند. 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید:. *فاطمة القماطی گفت‌وگوی سیاسی برای حل بحران لیبی، چهارشنبه 26 فوریه، در شهر ژنو سوئیس و بدون حضور نمایندگان اصلی دو طرف درگیری در لیبی، آغاز شد که این امر، عاملی است که احتمال بی‌نتیجه ماندن این مذاکرات را بالا می‌برد در حالی که سازمان ملل امیدوار است این مذاکرات به یافتن راهی صلح آمیز برای برون شد از این بحران، به دور از مداخلات خارجی و راه حل‌های نظامی بیانجامد. با این حال، هیئت اعزامی سازمان ملل به لیبی، روز چهارشنبه اصرار ورزید كه این نشست، بدون توجه به شمارشركت كنندگان، وابستگی‌های سیاسی و طبقه بندی آنها، برپا شود؛ بدین امید که تحریم کنندگان این مذاکرات، زیر فشار قرار گرفته و وادار به مشارکت در مذاکرات ژنو شوند، اما هیئت سازمان ملل، چندان موفقفیتی در دستیابی به این هدف نیافت؛ تا جائی که مشارکت هر دو طرف منازعه لیبی در این مذاکرات، هنوز در حالت تعلیق است. زبان از بیان تأثری که بسیاری از ما حس می‌کنیم، قاصر است». سازمان ملل متحد در طول هفته‌های گذشته، موفق به متقاعد کردن طرفین درگیری برای مشارکت در این گفت‌وگوها نشد، چرا که پاره‌ای از تشکل‌های سیاسی، حضور در این نشست را با توجه به دیدگاهشان در مورد وجود ابهام در برنامه و دستور کار نشست و همچنین شرکت کنندگان در آن، تحریم کرده و حضور خود را منوط به پیاده کردن شماری از شروط کرده اند؛ به طوری که پارلمان لیبی در شرق لیبی، خواستار منحل کردن شبه نظامیان مسلح و بیرون راندن مزدوران سوری و نیروهای ترکیه از طرابلس شده است.این در حالی است که مجلس ایالتی، بر ضرورت عقب نشینی ارتش لیبی از مناطق زیر کنترل خود در طرابلس تاکید دارد. او در آغاز نشستی خبری که در ارتباط با شیوع ویروس کرونا در آمریکا انجام گرفت، همدردی خود را با خانواده‌های کشته‌شدگان این تیراندازی ابراز داشت و فرد ضارب را"قاتلی شرور" خواند. روز یکشنبه 19 ژانویه کنفرانس برلین برای حمایت از تلاش‌های سازمان ملل به منظور برقراری آتش‌بس و صلح پایدار در لیبی برگزار شد.

.