ادامه مذاکرات در گرند هتل وین؛ مخالفان جمهوری اسلامی چه می‌گویند؟

15/04/2021 04:05:00 ب.ظ

دور_جدید_مذاکرات_هسته‌‌ای, وین

دور_جدید_مذاکرات_هسته‌‌ای در شهر وین میان جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهان در حالی امروز (پنج‌شنبه) از سر گرفته شد که همه چیز تحت تاثیر انفجارهای تازه نظنز و البته دور ماندن امریکایی‌ها از میز مذاکرات قرار گرفته بود. آن_سوی_خبر younesipour

دور جدید مذاکرات هسته‌‌ای در شهر وین میان جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهان در حالی امروز (پنج‌شنبه) از سر گرفته شد که همه چیز تحت تاثیر انفجارهای تازه نظنز و البته دور ماندن امریکایی‌ها از میز مذاکرات قرار گرفته بود.قرار بود تمامی گروه‌های مذاکره کننده امروز تا ساعت ۱۲ در گرندهتل شهر وین بیایند و از ساعت ۱۲ و۳۰ دقیقه مذاکرات را آغاز کنند. تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی با تاخیر به هتل رسید.

مانند هفته گذشته، گروه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی در اطراف گرندهتل تجمع کردند. گروه‌های مدافع حقوق بشر، «حزب کارگر»، سلطنت‌طلب‌ها و هواداران «سازمان مجاهدین خلق» با پرچم‌ها و بنرهای خود در اطراف هتل حضور داشتند.گروه مجاهدین این بار محل استقرار خود را از مقابل گرندهتل، به ۱۰۰ متر پایین‌تر و محل اسکان تیم وزارت خارجه امریکا تغییر داده بود.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

‎BBC NEWS فارسی‎ on Instagram‎: '‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.'‎

‎BBC NEWS فارسی‎ shared a post on Instagram: '‎‌‌ این ویدیو از اعتراضات امشب ۴ مهر از منطقه نارمک تهران به دست بی‌بی‌سی رسیده است. معترضان در منطقه نارمک تهران شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر می‌دهند.‎'. Follow their account to see 66534 posts. ادامه مطلب >>

ادامه مذاکرات برجامی در وین؛ کندی پیشرفت در پی عدم رویارویی مستقیم ایران و آمریکامذاکرات بر سر احیای برجام در پایتخت اتریش همچنان ادامه دارد اما دیپلمات‌ها می‌گ وین د به دلیل عدم انجام گفتگوهای مستقیم بین ایران و آمریکا، سرعت پیشرفت کند است. Ecologic_Rojava's account has been withheld in Turkey in response to a legal demand. Learn more. مسخره است ! عین دعوای زن و شوهری که پیغام میدن به هم توسط بچه شون !

مذاکرات وین ادامه دارد؛ واکنش مقامات ایران، روسیه و آلمان: زمان، عنصری کلیدی در مذاکرات وینمذاکرات وین ادامه دارد؛ واکنش مقامات ایران، روسیه و آلمان: زمان، عنصری کلیدی در مذاکرات وین هایکو ماس وزیر خارجه آلمان گفت: مذاکرات دشوار و سخت هستند، با این وجود کلیه شرکت کنندگان در فضای سازنده به گفتگو پرداخته اند. اما فرصت کم است امیدوارم بمیرین توافق نبینین زمان حربه ای که آخوند اعمال کرده بنابراین جای تاسف است که آمریکا واروپا در دام مکر ولی فقیه گرفتار شود اگر هدف برای احقاق حق مردم ایران باشد میتوان صد بار دیگر مجلس فرمایشی را مجبور به تمدید زمان کرد وگرنه اگر هدف اقتصادی باشد تا آخر هفته برجام جدید امضا میشود وحقوق بشر باد فنا أرع والا ب داغ خودت فرصت كمه داررره ميريزه داررره ميريزه😖

دیپلمات‌های پنج کشور در وین به مذاکرات احیای برجام ادامه دادندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. دیپلمات های پنج کشور بر گروگانگیری، رفتارتروریستی و داعشی‌جمهوری اسلامی، مهر تایید زدند. چقدر منفورید دموکرات‌ها. وقت تلف کردن

کرونا در ایران؛ ادامه واکسن‌خواری در شهرداری‌هاpkhwshhal خاطیان تزریق واکسن سهمیه پاکبانان عزل شدند

ادامه تجمعات اعتراضی اقشار مختلف مردم در شهرهای ایران در سایه بحران کروناصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جمهوری اسلامی جواب هر اعتراضی رو با گلوله میده ،اما به حای زندگی،فلاکت و فقری رو برامون فراهم کرده که مرگ در برابرش آسایشه.

این‌جا «گرندهتل» شهر وین است؛ روز پنج‌شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۰ با هوایی سردتر از روزهای زمستانی.Aa مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید هنوز مشخص نیست که در هفته‌های آینده مذاکرات بر سر احیای برجام به نتیجه برسد.May 8, 2021 این در واکنش او به نظرات تحلیلگران بود که می‌گویند تفاهم فنی ۳ ماهه میان آژانس بین المللی انرژی اتمی و ایران در مورد ادامه نظارت بازرسان بر فعالیتهای ایران تا تاریخ ۲۱ ماه می به پایان می‌رسد.بخش انگلیسی صدای آمریکا - دیپلمات‌های ارشد چین، آلمان، فرانسه، روسیه، و بریتانیا روز شنبه ۱۱ اردیبهشت به مذاکرات با هدف بازگرداندن آمریکا و ایران به توافق هسته‌ای برجام ادامه دادند.

اندکی باران باریده است، سوز استخوان‌سوزی می‌وزد و خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های بین‌المللی منتظر حضور تیم‌های مذاکره کننده هستند. دور جدید مذاکرات هسته‌‌ای در شهر وین میان جمهوری اسلامی و قدرت‌های جهان در حالی امروز (پنج‌شنبه) از سر گرفته شد که همه چیز تحت تاثیر انفجارهای تازه نظنز و البته دور ماندن امریکایی‌ها از میز مذاکرات قرار گرفته بود. این مقام ارشد آمریکایی همچنین در ادامه با اشاره به اینکه همه طرف‌ها از جمله ایران برای انجام گفتگوهای جدی تمایل واقعی دارند، ادامه داد: «با این حال در مقطع کنونی نمی‌توان درباره ماهیت این مذاکرات و نتیجه آن صحبت کرد چرا که فعلا وضعیت مبهمی دارد. قرار بود تمامی گروه‌های مذاکره کننده امروز تا ساعت ۱۲ در گرندهتل شهر وین بیایند و از ساعت ۱۲ و۳۰ دقیقه مذاکرات را آغاز کنند. روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، سخنگوی وزارت خارجه ایران مدعی شد که آمریکا برداشتن بیشتر تحریمهایی را که باید لغو کند، پذیرفته است اما اختلاف نظر عمده در مورد دیگر تحریمها دارند. تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی با تاخیر به هتل رسید. جیک سالیاوان خود پیشتر سابقه انجام مذاکره با مقام‌های ایرانی در گفتگوهای محرمانه عمان را در کارنامه دارد. مانند هفته گذشته، گروه‌های اپوزیسیون جمهوری اسلامی در اطراف گرندهتل تجمع کردند. به گزارش آسوشیتدپرس، طبق اطلاعاتی که مسئولان فعلی و گذشته آمریکایی و افراد آگاه داده اند، دولت بایدن در نظر دارند بخشی از سخت ترین تحریم های دوران ترامپ علیه ایران را بردارد تا ایران خود را با تعهدات توافق هسته ای مطابقت دهد.

گروه‌های مدافع حقوق بشر، «حزب کارگر»، سلطنت‌طلب‌ها و هواداران «سازمان مجاهدین خلق» با پرچم‌ها و بنرهای خود در اطراف هتل حضور داشتند. ایران و جهان در مسیر نگارش متن توافق؛ آیا احیای برجام نزدیک است؟ این دیپلمات روسی با انتقاد از برخی از اظهار نظرهای مقام‌های آمریکایی در خصوص «عجله نداشتن در روند احیای توافق هسته‌ای» اعلام کرد: «زمان به سرعت در حال سپری شدن است. ۱۸ اردیبهشت،‌ جن ساکی سخنگوی کاخ سفید گفته بود که تحریم‌های ایران تنها زمانی برداشته می‌شود که ایران به تعهدات هسته‌ای عمل کند. گروه مجاهدین این بار محل استقرار خود را از مقابل گرندهتل، به ۱۰۰ متر پایین‌تر و محل اسکان تیم وزارت خارجه امریکا تغییر داده بود. شعارهای روز پنج‌شنبه گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی حول محور تغییر تیم مذاکره کننده ایران می‌چرخید. در نتیجه اوضاع بسیار پیچیده می‌شود و ممکن است حتی تا سال بعد هم وضعیت به شکل ادامه یابد. آن‌ها نمایندگان جمهوری اسلامی را «شایسته» مذاکره با سران کشورهای قدرتمند جهانی بر سر آینده ایران نمی‌دانند. ایران خواستار برداشتن همه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی است؛ اما آمریکا می‌گوید چنین چیزی امکان پذیر نیست. تعداد مخالفان جمهوری اسلامی مقابل گرندهتل در تناسب با هفته گذشته افزایش داشته است. این موضوع البته هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است. خبرهای بیشتر آسوشیتدپرس: آمریکا مشغول بررسی لغو گسترده تحریم‌های ایران است؛ دیدار مقامات آمریکا و روسیه در وین خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی به نقل از منابع سابق و فعلی دولت ایالات متحده اعلام کرد آمریکا در حال بررسی لغو گسترده تحریم‌های ایران به منظور احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، موسوم به برجام، است.

«حسن نایب‌هاشم»، پزشک و فعال حقوق بشر ساکن وین، یکی از حاضران مقابل گرندهتل است. او  از نگرانی‌ سازمان‌های حقوق بشری برای دور جدید مذاکرات هسته‌ای با ایران و آغاز غنی‌سازی ۶۰ درصدی می‌گوید. با این حال مقام‌های ایرانی بنا به دستور رهبر ایران اجازه ندارند با هیئت‌های آمریکایی چه به صورت مستقیم و چه به صورت چندجانبه گفتگو کنند. نویسنده:. دکتر نایب‌هاشم معتقد است این مذاکرات باید با نمایندگان واقعی مردم انجام شوند، نه با نمایندگان جمهوری اسلامی .  حسن نایب هاشم هم‌چنین غنی‌سازی ۶۰ درصد را سوال‌برانگیز و نقطه مقابل ادعاهای جمهوری اسلامی پیرامون صلح‌آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای ایران می‌داند.   به گفته او، این میزان اورانیوم غنی‌ شده فقط در زیردریایی‌های اتمی کاربرد دارد.

با توجه به عدم برخورداری ایران از زیردریایی‌های اتمی، اقدام جمهوری اسلامی برای ساخت این درصد، مبهم است. حسن نایب‌هاشم احتمال می‌دهد که ایران به درخواست یکی از کشورهای دارنده این زیردریایی‌ها اقدام به تولید اورانیوم غنی‌شده کرده باشد. هواداران نظام پادشاهی و سلطنت‌طلب‌ها حضوری پررنگ مقابل گرندهتل دارند. این گروه از ساعت ۱۱ صبح مقابل هتل مذاکرات مستقر شده‌اند. یکی از هواداران این گروه به «ایران‌وایر» گفت مذاکراتی که سران کشورهای قدرتمند جهانی با ایران آغاز کرده‌اند، از نظر این گروه مشروعیت ندارد.

هواداران نظام پادشاهی، مذاکره با جمهوری اسلامی را نامعتبر می‌دانند و می‌گویند نمایندگان جمهوری اسلامی از سوی مردم ایران انتخاب نشده‌اند. میان حاضران مقابل گرندهتل وین، می‌توان افرادی را دید که به صورت مستقل و بدون وابستگی یا دل‌بستگی به گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی، تنها صدای اعتراض مردم ایران هستند؛ مانند یکی از زنان شهروند ایرانی که به «ایران‌وایر» گفت: «می‌خواهم فقط صدای مردم ایران را به گوش مذاکره کنندگان اروپایی برسانم.» او با پلاکاردی   روبه‌روی گرندهتل ایستاده بود با متنی روی آن مبنی بر شرم کردن کشورهای اروپایی برای مصالحه و زیرپاگذاشتن حقوق بشر در مورد ایران. مطالب مرتبط: .