ادامه اعتراض زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌های ایران

24/11/1400 07:30:00 ب.ظ

🔺ادامه اعتراض زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌های ایران ▪️اعتراض زندانیان سیاسی و مدنی به وضعیت خود در زندان‌ها و بی‌توجهی مسئولان به اصل تفکیک زندانیان همچنان ادامه دارد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

به تازگی شماری از زندانیان سیاسی زن در پیام‌هایی جداگانه عنوان کرده‌اند که حق تنفس سالم و آشامیدن آب معمولی ندارند و در مواردی نیز از سوی تعدادی از زندانیان جرائم عمومی تهدید به قتل شده‌اند. تقی رحمانی، فعال سیاسی و همسر نرگس محمدی فعال حقوق بشر زندانی، در توییتی به نقل از همسرش نوشته در زندان قرچک ورامین، نیاز روزانه هر انسان یعنی حق تنفس سالم و آشامیدن آب معمولی از آنان سلب شده است.

شکیلا منفرد، زندانی سیاسی در زندان قرچک، در یک فایل صوتی که به صدای آمریکا رسیده گفته است که تهدید به قتل شده و در زندان امنیت جانی ندارد.

بی توجهی مسئولان زندان به وضعیت سلامت زندانیان سیاسی، مدنی و عقیدتی نیز همواره مورد انتقاد نهادهای حقوق بشری بوده و بسیاری از زندانیان با وجود ابتلا به کرونا از دسترسی به دارو و درمان محروم بوده و حتی جان خود را نظیر بکتاش آبتین شاعر زندانی از دست داده اند. آرش صادقی، زندانی سیاسی سابق، در توییتی از ابتلای سهیلا حجاب زندانی سیاسی به کرونا در زندان کرمانشاه خبر داد و نوشت، خدمات پزشکی به زندانیان این زندان به دلیل نبود پزشک متخصص تعطیل است.

هه‌نگاو: سهیلا حجاب،‌ حقوقدان زندانی به کرونا مبتلا شد بر اساس ویدیوهایی که گروه سایبری «عدالت علی» از هک دوربین‌های زندان‌های اوین و قزل حصار منتشر کرده است مواردی نظیر شکنجه و بدرفتاری با زندانیان و درگیری زندانیان و ماموران دیده می‌شود، تصاویری که مسئولان قضایی و امنیتی در واکنش اولیه این تصاویر را ساختگی و مونتاژ تلقی کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

یک زندانی سیاسی در ایلام «به دلیل توهین» به رهبران جمهوری اسلامی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت🔺یک زندانی سیاسی در ایلام به «دلیل توهین» به رهبران جمهوری_اسلامی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت ▪️سازمان زندان‌های ایلام در واکنش به خبر ضرب و شتم یک زندانی زن ضمن تایید وقوع درگیری اعلام کرد آسیبی به وی نرسیده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

سهیلا حجاب و ۱۳ زندانی سیاسی دیگر 'به کرونا مبتلا شدند' | DW | 11.02.2022هرانا از ابتلای سهیلا حجاب، زندانی سیاسی و ۱۳ زندانی دیگر در زندان کرمانشاه به کرونا خبر داده است. علیرغم ابتلای زندانیان به کرونا بهداری زندان کرمانشاه به دلیل عدم حضور پزشک متخصص به حالت تعطیل درآمده است. صحت عاجل نصیب شان باد!

نیروی دریای آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کندنیروی_دریای_آمریکا به منطقه مسئولیت ناوگان ششم آمریکا در اروپا 4 فروند ناوشکن اعزام می‌کند آمریکا به‌دلیل تشدید بحران میان اوکراین و روسیه، به لهستان 3000 سرباز اضافی اعزام می‌کند.

آغاز عملیات نظامی ائتلاف عربی در صنعا با هدف پاسخ به تهدید حوثی‌هاائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که عملیاتی نظامی را در صنعا با هدف پاسخ به تهدیدات مستمر شبه‌نظامیان حوثی آغاز کرده است.ائتلاف شامگاه جمعه 11

آتش‌سوزی گسترده به تخریب ده‌ها مغازه در بازار بزرگ تهران انجامیدآتش‌سوزی «گسترده» در صبح روز شنبه، ۲۳ بهمن، موجب تخریب دست کم ۳۰ مغازه در بازار بزرگ تهران شد.

ثبت 8 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری المپیک زمستانی پکنکمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن از ثبت 8 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری این مسابقات خبر داد. - خبرگزاری آناتولی