ادامه نزاع بر سر اظهارات منسوب به ترامپ درباره کشته‌های جنگ - BBC News فارسی

16/06/1399 01:56:00 ق.ظ

ادامه نزاع بر سر اظهارات منسوب به ترامپ درباره کشته‌های جنگ

دونالد ترامپ در حمله ای به جفری گلدلبرگ، خبرنگار مجله آتلانتیک، او را شخصی 'زننده' خوانده است. این پس از آن است که آقای گلدبرگ گزارش داد رئیس جمهور آمریکا سربازان ارتش را 'بازنده' و 'احمق' توصیف کرده بود. آقای ترامپ اغلب می گوید از حمایت گسترده نظامیان برخوردار است و یک نظرسنجی مرکز پیو سال گذشته...

آقای ترامپ اغلب می گوید از حمایت گسترده نظامیان برخوردار است و یک نظرسنجی مرکز پیو سال گذشته دریافت که ۵۷ درصد کهنه سربازان از او به عنوان فرمانده کل قوا حمایت می کنند. براساس آن نظرسنجی سه پنجم کهنه سربازان خود را جمهوری خواه معرفی کردند.

با این حال تازه ترین نظرسنجی ها اکنون حاکی از پیش بودن جو بایدن از آقای ترامپ در میان نظامیان است. به گزارش آتلانتیک زمانی که آقای ترامپ در سال ۲۰۱۸ در صدمین سالگرد پایان جنگ جهانی اول، بازدید از گورستان "این-مارن" در اطراف پاریس را لغو کرد، گفت که این گورستان "پر از بازنده است."

چهار منبع مطلع به این نشریه گفتند که او برنامه بازدید از گورستان را رد کرده بود چون نگران بود باران موهایش را پریشان کند و اعتقادی نداشت که باید به کشته های جنگ ادای احترام کرد. همچنین ادعا می شود که رئیس جمهور آمریکا در همان سفر ۱۸۰۰ سرباز آمریکایی که در "بلو وود" کشته شدند را "احمق" خواند. آن نبرد مانع پیشروی آلمان به سوی پاریس در جنگ جهانی اول شد. headtopics.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روایت نجات زنان اچ آی وی مثبت با یک خط مشاوره

منصوریان: خط هات لاین یا خط تلفنی اورژانس اجتماعی زمانی در تهران برقرار می شود که وقتی فردی قصد آزار به خود یا خودکشی داشت، هیچ مرجعی برای دریافت مشاوره فوری ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

ترامپ خطاب به رهبران ایران: نوید افکاری را اعدام نکنید | DW | 04.09.2020ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از رهبران ایران خواست نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی را اعدام نکنند. کشتی‌گیران جهان نیز از مقامات ایرانی خواستند حکم اعدام نوید را لغو کنند. مادر نوید افکاری خواستار دادگاه عادلانه شده است.

ادعای تحقیر سربازان آمریکایی مدفون در فرانسه ترامپ را به خشم آوردترامپ در سفر خود به فرانسه در سال ۲۰۱۸، پیشنهاد دیدار از گورستان آمریکایی «اِن مارن» در نزدیکی پاریس را رد کرده زیرا نگران بوده که موهایش زیر باران خراب شود.

ترامپ: صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کنددونالد ترامپ، رئيس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که کوزوو و اسرائیل برای عادی سازی روابط به توافق رسیده‌اند و صربستان، سفارت خود را به قدس منتقل می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

ترامپ از رهبران ایران خواست نوید افکاری را اعدام نکنندرئیس جمهور آمریکا از رهبران ایران خواست که از اعدام نوید افکاری٬ کشتی گیر جوان ایرانی خودداری کنند. - خبرگزاری آناتولی

دونالد ترامپ می‌گوید سربازان کشته و اسیر شده در جنگ را مسخره نکرده - BBC News فارسیدونالد ترامپ این اتهام را که اظهارات تحقیرآمیزی درباره سربازان آمریکایی کشته شده یا به اسارت گرفته شده داشته رد کرده است.

ترامپ: مدرکی درباره مسمومیت آلکسی ناوالنی مشاهده نشده است | DW | 05.09.2020به‌رغم اعلام رسمی آلمان مبنی بر مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد پوتین، با سم نوویچوک، دونالد ترامپ حاضر به تایید آن نشده است. رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری خود از خبرنگاران درخواست کرد توجه خود را معطوف به چین بکنند و نه به روسیه.