ادامه تجمع‌ شبانه در بیروت؛ تلاش معترضان برای تصرف پارلمان لبنان

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ادامه تجمع‌های شبانه در بیروت؛ تلاش معترضان برای تصرف پارلمان لبنان جزئیات بیشتر🔽

خبرگزاری رویترز یکشنبه شب از وقوع آتش‌سوزی در نزدیکی پارلمان لبنان خبر داد. این آتش‌سوزی در جریان تلاش معترضان برای شکستن محاصره نیروهای پلیس که ساختمان پارلمان را احاطه کرده بودند، رخ داد.

پلیس لبنان برای متفرق کردن معترضان اقدام به شلیک گاز اشک آور کرد ولی آنها ضمن پرتاب سنگ به سوی نیروی‌های پلیس وارد ساختمان وزارت‌خانه‌های مسکن و حمل و نقل شدند.افزون بر وزیر اطلاع رسانی، دمیانوس قطار، وزیر محیط زیست لبنان نیز روز یکشنبه و به نشان ابراز همدردی با مردم معترض، استعفای خود را از دولت حسان دیاب، نخست وزیر، اعلام کرد. تاکنون ۶ نماینده پارلمان لبنان نیز از سمت خود استعفاء داده‌اند.

معترضان لبنانی خواستار استعفای دولت لبنان هستند که به باور آنها با وجود اطلاع از وجود محموله ۲۷۵۰ تنی نیترات آمونیوم در بندر بیروت، به دلیل ناکارآمدی و فساد برای انتقال آن از این شهر اقدامی انجام نداده است. در پی انفجار عصر سه‌شنبه در بندر بیروت حداقل ۱۵۸ نفر کشته و حدود ۶ هزار نفر مجروح شده‌اند. لبنان از اکتبر سال گذشته تاکنون صحنه اعتراض‌های مردمی به بیکاری و گرانی و نیز ناکارآمدی و فساد دولت و ساختار سیاسی این کشور است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ثبت ۳ زمان برای اوج یک بارش زیبای مرداد ماهی/بهترین زمان برای مشاهده آذرگوی‌های درخشانثبت ۳ زمان برای اوج یک بارش زیبای مرداد ماهی مدیر انجمن نجوم آماتوری ایران با اشاره به بارش شهابی پرساووشی گفت: برای بارش شهابی پرساووشی ۳ زمان اوج بارش در روزهای ۲۱ تا ۲۳ مردادماه پیش بینی شده است، درحالیکه نور مزاحم ماه مانع مشاهده شهاب‌های این بارش است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمارش معکوس برای معرفی معاون بایدن آغاز شد - BBC News فارسیکمتر از سه ماه تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده و جو بایدن نامزد حزب دموکرات باید در چند روز آینده تصمیم بگیرد که چه کسی را برای مقام معاونت ریاست جمهوری نامزد کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: تا امروز درخواست 150 کشور و 6 سازمان بین‌المللی برای لوازم پزشکی را تامین کرده‌ایماردوغان: تا امروز درخواست 150 کشور و 6 سازمان بین‌المللی برای لوازم پزشکی را تامین کرده‌ایم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دانییلا سمعان و توییت فارسی‌اش برای ایران و لبنان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سران نظام یکبار برای همیشه درباره «FATF» تصمیم بگیرند/ تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم ندارد/ تیم اقتصادی دولت باید ترمیم شودنایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:تنش‌های سیاسی هیچ منفعتی برای مردم و نظام ندارد امروز تنها عامل وحدت و اتحاد و همدلی توزیع ثروت عادلانه بین مردم است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

بیرانوند: مدیران پرسپولیس با من صداقت نداشتند/ ۱۵ میلیارد برای باشگاه درآمدزایی کردمبیرانوند: مدیران پرسپولیس با من صداقت نداشتند آنها احترام بازیکنی که برای باشگاه زحمت کشیده را نگه نمی‌دارند سرپرست باشگاه امضای مدیرعامل قبلی را قبول ندارد درجشن قهرمانی نام همه را صدا زدند،اما خبری از نام من نبود ۱۵میلیارد برای باشگاه درآمدزایی کردم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »