ادامه اعتراضات در فارسان با وجود قطع کامل اینترنت؛ یک کشته و چند زخمی

28/02/1401 09:58 ب.ظ

بر اساس اطلاعات رسیده از فارسان، از توابع چهارمحال_و_بختیاری،چهارشنبه۲۸ اردیبهشت به رغم جو امنیتی و شلیک مستقیم گلوله به معترضان توسط نیروهای امنیتی و قطع کامل اینترنت،اعتراضات مردمی پراکنده در این شهرستان همچنان ادامه دارد. اعتراضات_سراسری سرکوب

بر اساس اطلاعات رسیده از شهرستان فارسان، از توابع چهارمحال و بختیاری، روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت به رغم جو امنیتی حاکم و شلیک مستقیم گلوله ... بر اساس اطلاعات رسیده از شهرستان فارسان، از توابع چهارمحال و بختیاری، روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت به رغم جو امنیتی حاکم و شلیک مستقیم گلوله به معترضان توسط نیروهای امنیتی و قطع کامل اینترنت، اعتراضات مردمی پراکنده در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

یک فعال مدنی از این شهر در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی «امتداد» تصریح کرد که اعتراضات مردمی در فارسان از شامگاه ۲۳ اردیبهشت در مرکز شهر آغاز شد و ظرف دقایقی کوتاه، نیروهای پلیس و یگان ویژه با یورش به محل تجمعات با معترضان درگیر شدند.

به گفته این شاهد عینی، اعتراضات در ادامه از «شلیک گاز اشک‌آور توسط نیروهای امنیتی به شلیک مستقیم گلوله کشیده شد» و «یک معترض که از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار گرفته بود، هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه در اغما به سر می‌برد». headtopics.com

اعتراضات پراکنده به جایی نمیرسه. اعتراضات باید گسترده باشه و رهبر داشته باشه. اینترنت هم بهانه س. مگه حرفای خمینی رو چه طور پخش میکردن. تازه اگه گسترده باشه و رهبر داشته هم معلوم نیست به نتیجه برسه مثل ونزوئلا. حکومت ایران همون طور که معترضین سوریه رو له کرد...

ادامه مطلب:
iranwire »

کیوان صمیمی پس از مراجعه به پزشکی قانونی، «بازداشت و شبانه به زندان سمنان فرستاده شد»کیوان صمیمی ۱۲ بهمن پارسال با توجه به «گزارش پزشکی قانونی» به طور موقت از زندان سمنان آزاد شده بود. مشخص نیست پزشکی قانونی به چه دلیلی گزارش خود را پس گرفته است.

گسترش اعتراضات ایران به فارس و اصفهان؛ حمله به مراسم خاکسپاری یکی از کشته‌شدگاناعتراضات سراسری مردم ایران به افزایش قیمت کالاهای اساسی و مواد غذایی در شامگاه سه‌شنبه 27 اردیبهشت به شهرهایی از استان‌های فارس و اصفهان گسترش

خدمت به مردم هرگز از اولویت سپاه خارج نمی‌شود/ آبرسانی سپاه به ۱۰ هزار روستافرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: نیروهای ما ضمن آنکه از لحاظ آمادگی های دفاعی در سطح کشور رشد شتاب‌دار خود را انجام داده و مدام با تغییر و تحولات فناوری در عرصه های دفاعی رشد می کنند به موازات آن امداد و خدمتگزاری به مردم هرگز از دستور کارشان خارج نمی‌شود. خدمت اقای سلامی به مردم گلوله است رید... به ایران از اولویت سپاه ..... دروغ نگو الدنگ. جای مُهر روی پیشونی ات نشون میده که یهودی هستی. جای مُهر شیعه با کلیمی فرق دارد! توضیح در تصاویر👇🏻

تصاویری از نجات بیش از ۴۰۰ پناهجو از خطر غرق شدن توسط پزشکان بدون مرزسازمان پزشکان بدون مرز از نجات بیش از ۴۰۰ پناهجو از خطر غرق شدن در ۷ عملیات مختلف در یک بازه زمانی ۷۲ ساعته از ۹ مه خبر داد.

ادامه فعالیت نمایشگاه کتاب از فرداادامه فعالیت نمایشگاه کتاب از فردا بخش حضوری نمایشگاه کتاب تهران که به خاطر آلودگی هوا تعطیل شده بود، از فردا، چهارشنبه (۲۸ اردیبهشت‌ماه) به فعالیت عادی خود بازمی‌گردد

« ۱۵۰۰ تصویر»: جمشید مختاری به دست نیروهای امنیتی در جونقان کشته شدصفحه توییتر «۱۵۰۰ تصویر» از کشته شدن یک معترض دیگر به نام «جمشید_مختاری» به دست نیروهای امنیتی در جونقان خبر داد.گزارش شده که پس از کشته شدن این جوان، درگیری‌ها در جونقان بالا گرفته و صدای ممتد تیراندازی شنیده می‌شود. اخبار_ایران اعتراضات_سراسری

خواندن در ۲ دقیقه

بر اساس اطلاعات رسیده از شهرستان فارسان، از توابع چهارمحال و بختیاری، روز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت به رغم جو امنیتی حاکم و شلیک مستقیم گلوله به معترضان توسط نیروهای امنیتی و قطع کامل اینترنت، اعتراضات مردمی پراکنده در این شهرستان همچنان ادامه دارد.

یک فعال مدنی از این شهر در گفت‌وگو با پایگاه خبری-تحلیلی «امتداد» تصریح کرد که اعتراضات مردمی در فارسان از شامگاه ۲۳ اردیبهشت در مرکز شهر آغاز شد و ظرف دقایقی کوتاه، نیروهای پلیس و یگان ویژه با یورش به محل تجمعات با معترضان درگیر شدند.

به گفته این شاهد عینی، اعتراضات در ادامه از «شلیک گاز اشک‌آور توسط نیروهای امنیتی به شلیک مستقیم گلوله کشیده شد» و «یک معترض که از ناحیه سر هدف اصابت گلوله قرار گرفته بود، هم‌اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه در اغما به سر می‌برد».

همچنین تجمعات اعتراضی در بخش باباحیدر در فارسان نیز منجر به کشته شدن یکی از معترضان شد اما تاکنون «از تحویل جنازه به خانواده فرد جان‌باخته امتناع شده است».

بر اساس این گزارش، چند تن دیگر از معترضان نیز از ناحیه کتف و یا نقاط مختلف توسط ماموران امنیتی هدف شلیک مستقیم قرار گرفتند و به دلیل شدت جراحات به مراکز درمانی منتقل شده‌اند.

این منبع می‌گوید که هنوز از وضعیت بازداشت‌شدگان این شهرستان اطلاع دقیقی در دست نیست.

پایگاه خبری امتداد به نقل از این منبع نوشت که یک روز پیش از آغاز اعتراضات در بخش «جونقان»، تجمعات اعتراضی شکل گرفته بود و «یکی از مراکز بسیج دچار حریق شد» اما در رسانه‌های حکومتی بازتاب نداشت.

جونقان در شهرستان فارسان از کانون‌های اعتراضات در روزهای اخیر بوده است. با این حال، رسانه‌های وابسته و یا نزدیک به حکومت، هیچ پوشش خبری از اعتراض‌های مردمی ندارند و اکثر مسئولان محلی و نمایندگان مجلس نیز سخنی در مورد این اعتراض‌ها نمی‌گویند و یا سعی در کم‌اهمیت جلوه دادن آن‌ها دارند.

جرقه اعتراضات اخیر از نیمه اردیبهشت امسال در پی اعلام رسمی گران شدن نان و سهمیه‌بندی آن و افزایش چندبرابری قیمت مواد غذایی در شماری از شهرهای خوزستان زده شد و به استان‌های دیگر کشیده شد.