ادامه نقش ایران در ارسال و قاچاق سلاح به مناطق بحران‌زده جهان

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 40 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ادامه نقش ایران در ارسال و قاچاق سلاح به مناطق بحران‌زده جهان العربيه_فارسى

در تازه‌ترین مورد «خبرگزاری آناتولی» به نقل از الهام علی‌اف رئیس‌ جمهوری آذربایجان گزارش داد که جمعه 29 آوریل طی اظهاراتی به نقش ایران در انتقال سلاح‌های روسی به ارمنستان اشاره کرده است.علی‌اف گفت که باکو طی پیام‌هایی از ایران، قزاقستان و ترکمنستان خواسته که به هواپیماهای ترابری روسی اجازه حمل سلاح ندهند، اما متاسفانه از این مناطق به ارمنستان سلاح منتقل می‌شد.

دو هفته پیش روزنامه «گاردین» در گزارشی نوشت، ایران توسط شبکه‌ای که در عراق تشکیل داده، در پشتیبانی از تهاجم نظامی پوتین به اوکراین تسلیحات و جنگ‌افزار به روسیه قاچاق می‌کند. با این وجود موارد فوق از اقلام عمده در قاچاق و انتقال سلاح توسط ایران محسوب نمی‌شوند. ناظران بین‌المللی سال‌هاست که نسبت به حجم گسترده ارسال سلاح ایران به حزب‌الله لبنان از طریق سوریه و همچنین به حوثی‌های یمن هشدار می‌دهند، به نحوی که این دو گروه شبه‌نظامی وابسته به ایران دارای بزرگترین زرادخانه‌های غیرکشوری در منطقه شده‌اند.

در این گزارش آمد تسلیحاتی که ایران به شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت خود در یمن ارسال می‌کند از طریق خلیج عدن به سومالی نیز قاچاق می‌شود، جایی که جنگجویان جنبش «الشباب» وابسته به القاعده در منطقه شاخ آفریقا، علیه دولتی ضعیف مرکزی در حال جنگ هستند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

۱۱ فوتی و ۵۳۲ مبتلای جدید کرونا در ایران/۲۱ استان بدون فوتی در ۲۴ساعت گذشته۱۱ فوتی و ۵۳۲ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۵۳۲ *جانباختگان جدید: ۱۱ نفر *مجموع مبتلایان: ۷۲۲۱۶۵۳ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۶۹۸۳۵۰۲ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۴۱۰۸۳ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۴۸۹۰۲۸۵۱
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ردپای حزب‌الله لبنان در پرونده قاچاق کوکائین؛ نخست‌وزیر جزایر ویرجین بازداشت شدنخست وزیر جزایر ویرجین بریتانیا که قرار بود در طرحی با همکاری حزب‌الله لبنان برای قاچاق کوکائین به آمریکا از طریق قوطی‌های رنگ مشارکت کند و حدود ۸ میلیون دلار بگیرد، بازداشت شد. Hahahaha خلافکارایه اصلی نه شیش جیب پاشونه نه سر کوچن هیچکس 😐🤦🏽‍♀️ وقتی در مذهبی بتونی نماز بخری، روزه بخری، حج بخری و پول از هر راهی بدست بیاری و به ملا ها بدی یا کار خیر با آن انجام دهی بقول اخوندا به بهشت میری، سرانجامش میشه قاچاق هرویین، اختلاس و کلاهبرداری برای تامین هزینه خرید بهشت!!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آیا نیروهای مسلح ایران با افزایش بودجه در ردیف ۱۵ کشور اول دنیا قرار گرفته است؟بر اساس گزارش موسسه بین‌المللی صلح استکهلم،آیا بودجه_نظامی ایران در سال ۱۴۰۰پس از ۴سال افزایش یافته است؟ رتبه ایران در میان کشورهای جهان با بیشترین بودجه نظامی چند است؟«ایران‌وایر»در این گزارش می‌کوشد به این پرسش‌ها پاسخ دهد. نیروهای_مسلح راستی_آزمایی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت پنج عضو کانون صنفی معلمان یک روز پیش از تجمع سراسری در ایرانیک روز پیش از برگزاری یکی دیگر از تجمعات سراسری معلمان، ماموران امنیتی در تهران روز شنبه به خانه پنج معلم و عضو کانون صنفی معلمان یورش برده و دست‌کم چهار نفر را بازداشت کرده‌اند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ریاضیات ایران در فاجعه است / آن‌ها که می‌گویند ریاضی سخت است، 'گنهکارند'چهره ماندگار ریاضیات ایران: *ریاضیات ایران در فاجعه است *آن‌ها که می‌گویند ریاضی سخت است، 'گنهکارند' *تضعیف ریاضی ما را به ربات تبدیل می‌کند! *کم‌کاری‌های رخ داده در رشته ریاضی از آموزش و پرورش و وزارتخانه‌هاست؛ کم‌کاری از دانش‌آموزان نیست
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

موساد طرح ایران برای ترور کارمند کنسولگری اسرائیل در استانبول را خنثی کردروزنامه عبری‌زبان «یدیعوت آخرونوت» روز شنبه به نقل از مقام‌های اسرائیلی تایید کرد که سازمان جاسوسی اسرائیل، موساد، طرح جمهوری اسلامی ایران برای ترور یک کارمند کنسولگری اسرائیل... 🍆🍆🍆🍆😂😂😂😂
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »