ادامه واکنش‌های جهانی به حکم اعدام معترضان آبان‌ماه | DW | 16.07.2020

26/04/1399 09:21:00 ق.ظ

ترند جهانی 'اعدام_نکنید' از توییتر و فضای مجازی به سطح روزنامه‌های ایران و جهان رسید. رونامه‌های ایران با عناوینی چون 'دست نگهدارید!' منتشر شدند. روزنامه آلمانی 'وِلت' نوشت که تصمیم درباره حکم با علی خامنه‌ای است.

ترند جهانی '#اعدام_نکنید' از توییتر و فضای مجازی به سطح روزنامه‌های ایران و جهان رسید. رونامه‌های ایران با عناوینی چون 'دست نگهدارید!' منتشر شدند. روزنامه آلمانی 'وِلت' نوشت که تصمیم درباره حکم با علی خامنه‌ای است. ترند جهانی"#اعدام_نکنید" از توییتر و فضای مجازی به سطح روزنامه‌های ایران و جهان رسید. رونامه‌های ایران با عناوینی چون"دست نگهدارید!" منتشر شدند. روزنامه آلمانی"وِلت" نوشت که تصمیم درباره حکم با علی خامنه‌ای است.

تیتر اول برخی نشریات چاپ تهران، از جمله اعتماد و همشهری روز پنجشنبه ۲۶ تیر (۱۶ ژوئیه) به خبر احکام اعدام اختصاص یافت. دونالد ترامپ، رئيس جمهور آمریکا هم با ارسال یک توییت فارسی از کارزار توقف احکام اعدام سه جوان بازداشت‌شده در اعتراض‌های آبان ۱۳۹۸ حمایت کرد و نوشت"اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می‌فرستد و نباید انجام شود."

کاربران اینترنت خواهان لغو حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی هستند. این سه نفر از دستگیرشدگان اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ هستند. روزنامه اعتماد با عنوان"دست نگهدارید" نوشت که"همه در انتظار تصمیم قاضی‌القضات درباره حکم اعدام سه جوان معترض آبان ماه ۹۸" هستند. headtopics.com

اعتماد در این رابطه با احکام با بابک پاک‌نیا، وکیل یکی از سه جوان محکوم به اعدام هم گفت‌وگو کرده است. اعتماد تاکید می‌کند که برای این مطالبه"نه هماهنگی و نه فضاسازی خارجی" صورت گرفته است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

توییتر صحنه اعتراض به حکم اعدام در ایران - BBC News فارسیبه دنبال خبر تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی سه نفر از معترضان آبان ماه گذشته ایران کارزاری توییتری در سراسر جهان با هشتگ اعدام نکنید راه افتاده‌است.

مشاور امنیت ملی آمریکا: ایران به دنبال دست یابی به یک سلاح هسته‌ای استمشاور امنیت ملی آمریکا مدعی شد: ایران به دنبال دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای است رابرت اوبرین، مشاور امنیت ملی آمریکا درباره برخی 'انفجارهای مشکوک' در ایران، مدعی شد: آنچه ما می‌دانیم این است که ایران به دنبال دست‌یابی به یک سلاح هسته‌ای است.

پرونده قطور فدراسیون جهانی جودو علیه ایران در دادگاه عالی ورزش

اختلال در اینترنت ایران در پی جهانی شدن طوفان توییتری #اعدام_نکنیددر پی بالاگرفتن اعتراضات به تایید حکم اعدام سه معترض ایرانی که در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ شرکت داشتند، سازمان نظارت بر اینترنت 'نت بلاکز' خبر داده است که از ساعت نه و نیم سه‌شنبه شب به وقت ایران، اینترنت در این کشور قطع یا مختل شده است. اختلال اینترنتی در ایران ساعاتی پس از آن روی داد که کاربران اینترنت در اعتراض به تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی، با اعدام‌_نکنید کارزاری توییتری به راه انداختند.

سازمان جهانی بهداشت: زنگ خطر شیوع کرونا به صدا درآمدسازمان جهانی بهداشت: *زنگ خطر شیوع کرونا به صدا درآمد *بسیاری از کشورها در مسیر اشتباه قرار گرفته‌اند *درصورتیکه مسیر فعلی همه‌گیری ادامه پیدا کند وضعیت کرونا بدتر و بدتر و بدتر می‌شود *برای آینده قابل پیش‌بینی،چشم‌انداز بازگشت به شرایط عادی وجود ندارد

اعتراض جهانی در فضای مجازی به حکم اعدام سه جوان در ایران؛ بیش از ۶ میلیون بار از هشتگ «اعدام نکنید» استفاده شده استاعتراض جهانی در فضای مجازی به حکم اعدام سه جوان در ایران؛ بیش از ۶ میلیون بار از هشتگ «اعدام نکنید» استفاده شده است مصطفی نیلی، وکیل دادگستری ۲۰ تیرماه فاش کرده بود که تا این مرحله، او هنوز به عنوان وکیل اجازه ورود به پرونده را نداشته است. اعدام_نکنید