ادامه تحصیل دانش‌آموزان «بنیاد معارف» در دانشگاهای ترکیه

21/06/1398 06:14 ب.ظ

دانش‌آموزان بین‌المللی که در مدارس «بنیاد معارف» ترکیه در خارج درس خوانده‌اند، برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های کشور را ترجیح می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی

دانش‌آموزان بین‌المللی که در مدارس «بنیاد معارف» ترکیه در خارج درس خوانده‌اند، برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های کشور را ترجیح می‌دهند. - خبرگزاری آناتولی بیش از 500 دانش‌آموز از 16 ملیت مختلف که در مدارس «بنیاد معارف» ترکیه در خارج تحصیل کرده‌اند، ترجیح دادند فعالیت علمی را خود را در دانشگاه‌های کشور ادامه دهند.

فعالیت این بنیاد طی سه سال اخیر در قاره های مختلف گسترش یافته و از دانش‌آموزان مدارس خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه حمایت می‌کند.

آنان در مدارس بنیاد معارف، تُرکی را در سطح پیشرفته آموزش دیده و از مزیت آشنایی به زبان برای ادامه تحصیل در ترکیه نیز برخوردار هستند. گفتنی است پس از کودتای نافرجام 15 جولای، اداره مدارس «فتو» در 18 کشور به بنیاد معارف واگذار شد. حدود 300 فارغ التحصیل این مدارس در دانشگاه‌های ترکیه پذیرش شده اند.

امسال نیز صدها تن از کشورهای مقدونیه شمالی، آلبانی، پاکستان، افغانستان، مالی، گینه، موریتانی، سودان، چاد، سومالی، گابن، کامرون، نیجر، کنگو، گینه استوایی و ساحل‌عاج برای ادامه تحصیل به ترکیه آمده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

دانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردنددانشمندان در در جو سیاره‌ای در خارج از منظومه شمسی آب کشف کردند این گزارش را بخوانید 🔽

ادامه اعتراض کارگران در ایرانکارگران کنتورسازی قزوین ایران صبح امروز برای چندمین بار متوالی مقابل دفتر امام جمعه این شهر دست به اعتراض زدند. - خبرگزاری آناتولی

نتانیاهو: تلاش می‌کنیم عملیات علیه مواضع ایران در سوریه ادامه یابدنخست وزیر اسرائیل پیش از سفر به روسیه اظهار داشت که تلاش می‌کند عملیات ارتش و نیروهای هوایی این کشور علیه مواضع ایران در سوریه ادامه یابد. - خبرگزاری آناتولی

روحانی: در صورت ضرورت به کاهش تعهدات برجامی ادامه می‌دهیمرئیس جمهوری ایران گفت که در صورت ضرورت در آینده باز هم گام‌های دیگری در رابطه با کاهش تعهدات برجامی بر خواهند داشت. - خبرگزاری آناتولی

عمر مومنی به یورونیوز: ایرانیان در کامنت‌ها من را در جریان وضعیت دختر آبی قرار دادندعمر مومنی، کارتونیست اردنی که در واشنگتن دی‌سی به سر می‌برد جزو نخستین هنرمندانی بود که به مرگ سحر خدایاری واکنش نشان داد. کاریکاتور او به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

ناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاماناپدید شدن 2500 تن در طوفان دوریان در باهاما

دانش‌آموزان بین‌المللی که در مدارس «بنیاد معارف» ترکیه در خارج درس خوانده‌اند، برای ادامه تحصیل دانشگاه‌های کشور را ترجیح می‌دهند.آنکارا/سلما قصاب/خبرگزاری آناتولی

بیش از 500 دانش‌آموز از 16 ملیت مختلف که در مدارس «بنیاد معارف» ترکیه در خارج تحصیل کرده‌اند، ترجیح دادند فعالیت علمی را خود را در دانشگاه‌های کشور ادامه دهند.

فعالیت این بنیاد طی سه سال اخیر در قاره های مختلف گسترش یافته و از دانش‌آموزان مدارس خود برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه حمایت می‌کند.

آنان در مدارس بنیاد معارف، تُرکی را در سطح پیشرفته آموزش دیده و از مزیت آشنایی به زبان برای ادامه تحصیل در ترکیه نیز برخوردار هستند.

گفتنی است پس از کودتای نافرجام 15 جولای، اداره مدارس «فتو» در 18 کشور به بنیاد معارف واگذار شد. حدود 300 فارغ التحصیل این مدارس در دانشگاه‌های ترکیه پذیرش شده اند.

امسال نیز صدها تن از کشورهای مقدونیه شمالی، آلبانی، پاکستان، افغانستان، مالی، گینه، موریتانی، سودان، چاد، سومالی، گابن، کامرون، نیجر، کنگو، گینه استوایی و ساحل‌عاج برای ادامه تحصیل به ترکیه آمده‌اند.

بنیاد معارف با 14 دانشگاه مختلف در ترکیه سند همکاری امضا کرده و در زمینه‌های مختلف مانند آموزش مربیان، تشکیل کلاس زبان و امتحان یؤس (به‌ویژه دانش‌آموزان خارجی متقاضی تحصیل در کشور) به حمایت از آنها می‌پردازند.