ادامه حملات نظامی روسیه به کارخانه فولاد ماریوپل و بندر اودسا

13/02/1401 10:00:00 ق.ظ

پاپ خواستار دیدار با پوتین شده بود آخرین تحولات حمله نظامی روسیه به اوکراین را در این صفحه دنبال کنید

نیروهای اوکراینی می‌گویند پس از تخلیه نسبی غیرنظامیان از کارخانه فولاد ماریوپل، روسیه بار دیگر حملات خود را به این منطقه و از جمله به سمت پناهگاه‌هایی که غیرنظامیان در آنجا پناه گرفته‌اند، آغاز کرده است. کی‌یف خواستار افزایش حمایت‌های نظامی و سیاسی کشورهای جهان در مقابل تجاوز نظامی روسیه شده و در مقابل مسکو مدعی است قصد ندارد نظام سیاسی همسایه شرقی را تغییر دهد و تنها به دنبال تامین امنیت شهروندان عمدتا روس‌زبان شرق اوکراین است.

آخرین تحولات جنگ اوکراین در تاریخ سه‌شنبه سوم ماه مه (۱۳ اردیبهشت) را در این صفحه دنبال کنید: ایتالیا به دنبال استقلال از گاز روسیه تا اواسط سال ۲۰۲۴ آقای چینگولانی در گفتگو با روزنامه لا رپوبلیکا ضمن اشاره به این مطلب تاکید کرد که ایتالیا می‌تواند تا آن زمان خود را نسبت به گاز روسیه بی‌نیاز کند و دیگر بدون واردات انرژی از روسیه نیازهای خود را تامین نماید.

پاپ خواستار دیدار با پوتین شد پاپ تاکید کرده که قصد داشته در دیدار با رهبر روسیه از او بخواهد که جنگ در اوکراین را متوقف کند. او که این اظهارات را در گفتگو با روزنامه ایتالیایی کوریه دلا سرا به زبان می‌آورد بار دیگر از جهانیان خواست هرچه سریعتر به این جنگ پایان دهند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

مسکو می‌گوید طی یک روز ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از اوکراین به روسیه منتقل شده‌اندوزارت دفاع روسیه اعلام کرد که روز دوشنبه بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ نفر از جمله هزار و ۸۴۷ کودک بدون هماهنگی با مقامات کی‌یف ار اوکراین به روسیه منتقل شده‌اند. اينهم يك روش ازدياد جمعيته، ايران بدون جنگ و خونريزى افغان ها رو وارد ميكنه هم منت سر دنيا ميزاره هم بابتشون كه پناهنده هستند از سازمان ملل پول ميگيره هم كارهاى سخت انجام ميدن و درنهايت افزايش جمعيت را هم باعث ميشوند كه مورد درخواست بخشهاى ازدياد جمعيتند، عجب ……

ژاپن از مغولستان خواست به فشارهای بین‌المللی علیه روسیه بپیونددژاپن از مغولستان که از رای دادن به قطعنامه سازمان ملل در محکومیت حمله روسیه به اوکراین خودداری کرد خواست تا با جامعه بین‌المللی هماهنگ عمل کند. - خبرگزاری آناتولی

تایمز: روسیه به دنبال حمله به مولداوی استتایمز از قول منابع نظامی اوکراین مدعی شد: *روسیه به دنبال حمله به مولداوی است *اگر روسیه، مولداوی را تصرف کند نیروهای روس می‌توانند به اودسا در اوکراین بروند *سرنوشت این کشور بسیار مهم است گسترش جنگ به خارج از اوکراین قابل پیش بینی بود اگر هم ندارد اتفاق خواهد افتاد شرط می بندی ایسنا؟

سفر نخست‌وزیر هند به آلمان زیر سایه حمله روسیه به اوکراین | DW | 02.05.2022صدراعظم آلمان در حالی با گارد نظامی از نخست‌وزیر هند استقبال کرد که دو کشور بر سر بحران اوکراین اختلاف نظر جدی دارند. با این حال قرار است در این سفر تفاهم‌نامه‌ها و قراردادهای گوناگونی میان هند و آلمان امضا شود.

زلنسکی: نیم میلیون اوکراینی به اجبار به روسیه و جاهای دیگر منتقل شدندولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین از کوچ دادن اجباری و غیرقانونی نیم میلیون آواره جنگی اوکراینی به خاک روسیه یا دیگر جاها خبر داد.زلنسکی دوشنبه 2 مه در آقای زلنسکی سلام اورپا وغرب این قدر ارزشی ندارد شما اکراین راه تباه کردی حالا ه نمیفهمی حق داری ۱۰ سال بعد میفهمی

روسیه تهدید خود مبنی بر خروج از ایستگاه فضایی بین‌المللی را عملی می‌کندآقای روگوزین اوایل ماه آوریل با انتقاد از تحریم‌های اقتصادی غرب علیه روسیه تهدید کرده بود که «روس‌کوسموس» همکاری خود در ایستگاه فضایی بین المللی با ناسا و آژانس فضایی اروپا را متوقف خواهد کرد.