ادامه صعود قیمت طلا؛ نرخ دلار برای دومین بار در سال ۹۹ نزولی شد

13/04/2020 08:46:00 ب.ظ

با ادامه ثبات قیمت عرضه دلار در سامانه رسمی تحت نظارت بانک مرکزی ایران، نرخ فروش ارز در بازار تهران برای دومین بار در سال ۱۳۹۹ سیر نزولی به خود گرفت.

دلار آمریکا, یورو

با ادامه ثبات قیمت عرضه دلار در سامانه رسمی تحت نظارت بانک مرکزی ایران، نرخ فروش ارز در بازار تهران برای دومین بار در سال ۱۳۹۹ سیر نزولی به خود گرفت.

با ادامه ثبات قیمت عرضه دلار در سامانه رسمی تحت نظارت بانک مرکزی ایران، نرخ فروش ارز در بازار تهران برای دومین بار در سال ۱۳۹۹ سیر نزولی به خود گرفت.

نخستین بار طی سال جاری خورشیدی، نرخ دلار در جریان داد و ستدهای روز ۱۶ فروردین روند کاهشی به خود گرفته بود که این روند تا روز ۲۰ فروردین ادامه یافت.همزمان قیمت هر یورو نیز در بازار آزاد تهران تا ۱۷ هزار و ۶۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد. بهای عرضه این ارز در سامانه سنا نیز همچون سه روز کاری گذشته ۱۷ هزار تومان بود. با این حال، جهش قیمت جهانی طلا مانع از افت نسبی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تهران شد.

بی‌خبری از گشایش‌های ارزی و سقوط قیمت نفت؛ نخستین صعود نرخ ارز در سال ۹۹ رقم خوردبا آغاز داد و ستدهای روز دوشنبه بورس نیویورک و در پی افزایش نگرانی‌ها در مورد تبعات شیوع ویروس کرونا در اقتصاد آمریکا و جهان، شاخص صنعتی داوجونز ۱.۸ درصد کاهش یافت در مقابل قیمت جهانی طلا با نزدیک به ۲۶ دلار افزایش به بیش از هزار و ۷۱۱ دلار رسید که بالاترین رقم از نوامبر سال ۲۰۱۲ تاکنون محسوب می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ایران

ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

بزور دارن قیمت رو با اخبار جعلی نگه میدارن حضرت اقا سلام شاید بعضی وقتها برای زنده ماندن مردم نیاز به جام زهری باشد Khamenei_fa

صعود قیمت نفت در واکنش به نهایی شدن توافق اوپک پلاسصعود قیمت نفت در واکنش به نهایی شدن توافق اوپک پلاس قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در واکنش به توافق تولیدکنندگان با بزرگترین کاهش تولید تاریخ این صنعت، بیش از یک دلار افزایش یافت اما نگرانیها نسبت به اشباع عرضه رشد قیمتها را محدود نگه داشت.

کمبود ذخایر خونی در 9 استان ایران در پی شرایط شیوع کروناسخنگوی سازمان انتقال خون ایران روز شنبه 11 آوریل 2020 با اشاره به کاهش اهدای خون در برخی استان‌ها به انتم العربية ماتشوفون من الايران الاالسيئات ؟ الايران مملية من المظاهر الجميلة في شدة و في رخاء و انتم كزبان فقط يدورون حول الغايط استحوا من نفسكم كاف تحركون ضيولكم لامريكا و صهيون ان نهاية الصهيون سقريب

کرونا در جهان: ترخیص بوریس جانسون و اینترنتی شدن ازدواج در اماراتتعداد قربانیان ویروس کرونا در جهان از مرز ۱۱۰ هزار نفر گذشت و در این میان، بیش از ۷۵ هزار نفر در اروپا جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده‌اند

آخرین آمار ویروس کرونا در جهان در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ایتالیا کمترین شمار مرگ و میر روزانه را در سه هفته اخیر ثبت کرد آخرین آمار و ا طلا عات مربوط به شیوع ویروس کرونا در جهان را در روز یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹(۱۲ آوریل ۲۰۲۰) در این خبر دنبال کنید چرا کسشر میگی حاجی!آمارش رو برو ری استارت رو دنبال کن خبرهای راست ووحقیقت رو ببین و بشنو! بعد بیادکپی کن اینجا! بسه دیگه باید نه بگیم به خبرهای دروغ!خبر دروغ مثل طلسم و جادو میمونن!آدمارو گول میزنه چیز خور میشن گمراه میشن! خبرگزاری دروغ به پایان سلام کن👋

مراسم عید پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس کرونا برگزار شد🔺مراسم عید_پاک در کلیسای مزار مقدس در اورشلیم زیر سایه سنگین ویروس_کرونا برگزار شد ⚡️در حالی که اورشلیم به تعطیلی کشیده شده است، یکشنبه عید پاک در مکان سنتی مرگ و رستاخیز عیسی مسیح تنها توسط عده انگشت‌شماری از روحانیون مسیحی برگزار شد. اگه الان توی ایران عید شعبان برگزار میشد حتما می نوشتید: بدون توجه به نکات بهداشتی این عید بین این همه آدم برگزار شد. امسال عید پاک مسیحیان و دهه ی تولد حضرت صاحب الزمان و عید فطیر یهود همزمان شده است. صدای امریکا,شماهم رسانه ی همه ملت ایران شوید همه احزاب از خارج کشور و داخل کشور

تحلیل وضعیت کرونا در کشور/ موج جدید اپیدمی در ۳ استانبر اساس آخرین بررسیهای صورت گرفته درباره بیماری کووید ۱۹ در کشور تا روز ۲۳ فروردین ماه، روند تغییرات مرگ و ابتلا به این بیماری در روزهای اخیر در کل کشور روندی نزولی داشته؛ اگرچه در مورد سه استان به نظر می رسد موج جدید اپیدمی شروع شده است. سه استان روند صعودی در مرگ و ابتلا داشتند و چهار استان هم اخیراً پیک اپیدمی را تجربه کرده‌اند.

در حالی که بانک مرکزی همچنان هر دلار را از طریق شبکه رسمی صرافی‌های بانکی ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان فروخت، بهای فروش دلار آمریکا در بازار آزاد تهران به دلیل افت تقاضا حدود ۱۵۰ تومان کاهش یافت و به ۱۶ هزار و ۱۵۰ تومان رسید.به گزارش ایسنا، اوپک، روسیه و سایر تولیدکنندگان معروف به گروه اوپک پلاس روز یکشنبه پس از چهار روز کشمکش با کاهش تولید به میزان ۹.دلیل شیوع ویروس کرونا، گفت که این وضعیت باعث ایجاد کمبود خون در 9 استان شده است.ه‌اند.

نخستین بار طی سال جاری خورشیدی، نرخ دلار در جریان داد و ستدهای روز ۱۶ فروردین روند کاهشی به خود گرفته بود که این روند تا روز ۲۰ فروردین ادامه یافت. همزمان قیمت هر یورو نیز در بازار آزاد تهران تا ۱۷ هزار و ۶۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد. وزیر نفت کویت اظهار کرد که کاهش عرضه جهانی نفت ممکن است به ۲۰ میلیون بشکه در روز معادل حدود ۲۰ درصد از عرضه جهانی برسد. بهای عرضه این ارز در سامانه سنا نیز همچون سه روز کاری گذشته ۱۷ هزار تومان بود. حاجی بیگی گفت: «تهران جزو کلان‌شهر‌هایی است که با داشتن 160 بیمارستان و مرکز درمانی، پرمصرف‌ترین شهر از نظر مصرف خون است. با این حال، جهش قیمت جهانی طلا مانع از افت نسبی قیمت‌ها در بازار طلا و سکه تهران شد.۹ درصد افزایش یافت و به ۳۲ دلار و ۷۱ سنت در هر بشکه رسید. بی‌خبری از گشایش‌های ارزی و سقوط قیمت نفت؛ نخستین صعود نرخ ارز در سال ۹۹ رقم خورد با آغاز داد و ستدهای روز دوشنبه بورس نیویورک و در پی افزایش نگرانی‌ها در مورد تبعات شیوع ویروس کرونا در اقتصاد آمریکا و جهان، شاخص صنعتی داوجونز ۱. بوریس جانسون روز یکشنبه گذشته به دنبال ابتلا به ویروس کرونا، به بیمارستان منتقل شد و مدت کوتاهی نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بود.

۸ درصد کاهش یافت در مقابل قیمت جهانی طلا با نزدیک به ۲۶ دلار افزایش به بیش از هزار و ۷۱۱ دلار رسید که بالاترین رقم از نوامبر سال ۲۰۱۲ تاکنون محسوب می‌شود. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با یک دلار و ۳۹ سنت معادل ۶. در برخی از بیمارستان‌های کشور نیاز به خون برای بیماران خاص و تالاسمی بیشتر است. بدین ترتیب با وجود کاهش نسبی قیمت دلار در بازار آزاد تهران، هر قطعه تمام سکه طلا روز دوشنبه همچنان ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار بالاتر از ۶۴۰ هزار تومان فروخته شد. . دانیل یرگین، نایب رییس شرکت آی اچ اس مارکیت در این باره گفت: این توافق صنعت جهانی نفت و اقتصادهای ملی و سایر صنایعی که به آن وابسته هستند را قادر می سازد از یک بحران بسیار عمیق اجتناب کنند.