ادامه آتش‌سوزی‌ها در زاگرس؛ مهار آتش با بیل و الاغ!

19/04/1400 01:20:00 ب.ظ

برساس ویدیو منتشر شده از سوی حامیان محیط زیست در ارسنجان استان فارس، این افراد که برای مهار آتش‌سوزی به سوی جنگل‌های ارسنجان رفته‌اند، می‌گویند «جای تاسف است که در قرن ۲۱ ابزارهای ما برای مهار آتش، بیل و الاغ است.» اخبار_ایران

«غلام حسین حکمتیان»، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، روز شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۰، به «

«غلام حسین حکمتیان»، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد، روز شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۰، به « ایرنا » گفت که آتش‌سوزی در شهرستان‌های گچساران، یاسوج، دهدشت، چرام، باشت از روز پنج‌شنبه آغاز شده و بیش از ۸۰ نفر در حال مهار آتش سوزی در این مناطق هستند اما به دلیل وزش باد شدید و ارتفاع بالا و شیب تند، عملیات مهار به سختی در حال انجام است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد دلیل آغاز این آتش‌سوزی را «خطای انسانی» اعلام کرده است. پیش از این هفت فقره آتش‌سوزی طی سال جاری در مناطق کوه خامی، دیل، کوه مشرف به تلخاب شرین، تپه‌های مشرف به کوی کارکنان و نارک در شهرستان گچساران رخ داده است.

گونه‌های جنگلی بادام، بلوط و بنه بیشترین وسعت جنگل‌های این شهرستان را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین براساس ویدیو منتشر شده از سوی حامیان محیط زیست در ارسنجان استان فارس، این افراد که برای مهار آتش‌سوزی به سوی جنگل‌های ارسنجان رفته‌اند، می‌گویند «جای تاسف است که در قرن ۲۱ ابزارهای ما برای مهار آتش، بیل و الاغ است.» headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

شهودها بدون مفاهیم کور هستند| محمدرضا تاجیک

یک به اقتضای شرایط، و در هنگامۀ رخداد 1401، تکاپو و فعالیت مفهومی، یا رخدادآگاهی از رهگذر تأمل در مفاهیم بنیادین و سویۀ دلالتی و کنشی آنان، برایم موضوعیتی دوباره (و البته متفاوت) یافت. سخت دل‌مشغول یافتن «مفاهیم بنیادینی» (کوزلک، مفاهیم بنیادین را بخش‌های گریزناپذیر و غیرقابل جایگزین از واژگان سیاسی و اجتماعی تعریف می‌کند که تعیین‌کننده هستند و باید از منظر تاریخی مورد مطالعه قرار گیرند) شدم که در فهم شرایط این رخداد نقشی اساسی داشتند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

افزایش شش هزار نفری مبتلایان به کرونا در ایران در یک روز | DW | 08.07.2021موارد شناسایی ابتلا به کرونا در ایران طی یک روز با افزایش شدید نسبت به روز قبل از مرز ۲۳ هزار نفر فراتر رفت. وضعیت برخی مناطق 'فوق بحرانی' توصیف می‌شود و انتقاد از وزیر بهداشت شدیدتر از همیشه شده است.

طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند🔺طالبان یک گذرگاه کلیدی در مرز افغانستان و ایران را به کنترل خود در آوردند ▪️این سومین گذرگاهی است که طالبان در یک هفته گذشته از کنترل نیروهای دولتی خارج می‌کند. آنها پیشتر دو گذرگاه در مرز‌های با تاجیکستان و ازبکستان را تصرف کرده‌اند ⬇️بیشتر بخوانید:

دستگیری ۱۱ مظنون مشارکت در قتل رئیس جمهور هائیتی در محوطۀ سفارت تایوانتا کنون ۲۶ نفر در این رابطه بازداشت شدند، در میان دستگیر شدگان دو نفر که گمان می‌رود هائیتی‌-آمریکایی هستند نیز وجود دارند؛ یکی از آنها ظاهرا از محافظان پیشین سفارت کانادا در پورتو پرنس بوده است. ۴ تا هستن که

شتاب در اصفهان، حمله در بغداد؛ آینده مبهم مذاکرات احیای برجام

سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است/لزوم آموزش مهارت‌های زندگی در مدارسمعاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: در حال حاضر سن تمایل به ازدواج در جوانان بالا رفته است یعنی جوانان اعلام می کنند حتی اگر شرایط شان از نظر اقتصادی و مسکن و ... فراهم باشد در پسران سن ازدواج ۳۰ سال مطرح شده است و دختران میانگین تقریبا ۲۷ سال را مناسب ازدواج می دانند.

هیئت طالبان در مسکو: هدف ما غصب کامل قدرت در افغانستان نیستهیئت طالبان در مسکو: هدف ما غصب کامل قدرت در افغانستان نیست