ادامه روند کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا

24/09/1400 11:06 ب.ظ

ادامه روند کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر دلار آمریکا العربيه_فارسى

ارزش لیر، پول ملی ترکیه به دلیل ادامه اصرار دولت اردوغان بر کاهش نرخ بهره بانکی، باز هم در برابر دلار سقوط کرد. بهای لیر ترکیه چهارشنبه، 15 دسامبر، 2.8 بهای لیر ترکیه چهارشنبه، 15 دسامبر، 2.8 درصد در برابر هر دلار کاهش یافت.

روند کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر ارزهای خارجی عمده از جمله دلار آمریکا پس از آن شدت یافته که دولت این کشور به رهبری رجب طیب اردوغان کاهش نرخ بهره بانکی در ترکیه را دستورکار خود قرار داده است.

همچنین کاهش بی‌سابقه ارزش لیر در این هفته در آستانه تصمیم مهم در مورد سیاست پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا است که می‌تواند پول‌های بیشتری را از بازارهای نوظهور جذب کند. در این راستا ارزش پول ملی ترکیه چهارشنبه تا ساعت 15:20 به وقت گرینویچ، تا سطح 14.808 در برابر هر یک دلار آمریکا سقوط کرد و به پایین‌ترین رکورد خود یعنی 14.99 که دوشنبه گذشته ثبت شده بود، نزدیک شد و با ثبت این رکورد بی‌سابقه سطح زیان لیر از پایان سال گذشته تاکنون به حدود 50% رسید.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ترکیه از نظر اقتصادی در حال تبدیل شدن به لبنان و آرژانتین 2.0 است.

سهم بی‌سابقه اتباع خارجی در مبادلات بازار مسکن ترکیه همزمان با کاهش ارزش لیرشهر استانبول محبوب‌ترین محل برای سرمایه‌گذاران خارجی است. آنتالیا و آنکارا، پایتخت ترکیه پس از استانبول بیشترین محبوبیت را نزد سرمایه‌گذاران خارجی دارند. جزئیات بیشتر🔽

کاهش ارزش لیر؛ رکوردشکنی ایرانی‌ها درخرید خانه در ترکیه | DW | 14.12.2021خبرگزاری رویترز گزارش داده است ایرانی‌ها در ماه نوامبر ۲۰۲۱ در بازار مسکن ترکیه با خرید بیش از ۱۴۰۰ خانه رکورد تازه‌ای به ثبت رساندند. عراق، روسیه، افغانستان و آلمان و قزاقستان در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. ازبس خرند،نمیفهمن هرلحظه ممکنه ترکیه هم ایرانی را اخراج کنه،مثل گرجستان و امارات

ادامه کمک‌های ترکیه به خانواده‌های نیازمند در افغانستانآژانس همکاری و هماهنگی ترکیه بین 500 خانواده نیازمند و آواره در ولایت بامیان افغانستان بسته‌های مواد غذایی و پتو توزیع کرد. - خبرگزاری آناتولی

سخنگوی دولت ایران: غربی‌ها بر ادامه تحریم‌ اصرار دارندعلی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت ایران درباره مذاکرات جاری اتمی در وین گفت که همه اقدامات و پیشنهادهای جدید مطرح شده از سوی تهران در چارچوب همان مذاکرات قبلی

توضیحات سفیر ایران در ترکیه درباره حواشی پیرامون هدایای تبادل‌شده بین «قالیباف» و «اردوغان»سفیر ایران در ترکیه، با اشاره به دیدار قالیباف با اردوغان در ترکیه و هدایای تبادل‌شده بین این دو مقام عالی‌رتبه ایرانی و ترک، گفت: تبادل هدایا و آثار هنری، عرف متداول در ملاقات‌های مقام‌های کشورهاست. هدیه آقای اردوغان نیز یک قطعه از صنایع دستی، اثر هنرمندان ترکیه بود. علاوه‌بر آن به قصد ارجاع به فحوای مذاکرات، یک نسخه کتاب خود را نیز به رئیس مجلس کشورمان اهدا کرد. تویدان سورا ناقارا دیگه استاد ماسمالی شدید. لازم به یاداوریه در زمان شاه خائن عوارض_خروج_از_کشور وجود نداشته و مردم بدون پرداخت وجهی مسافرت میکردند تا اینکه این کسکشا اومدن سره کار..

ایرانی‌ها در نوامبر امسال در صدر خریداران خانه در ترکیه بودندطی ماه نوامبر ایرانیان با خرید 1406 مسکن، در صدر خریداران خارجی خانه در ترکیه‌ بوده‌اند. - خبرگزاری آناتولی آناتولی از بودجه ۳۶۷ ملیون دلاری سوئیس و سوئد بنویس برای پ کک و ی پ گ .خوابی؟ حیف بیت المال ملت ترک که بهت صرف میشه .

آخرین به روزرسانی:Shareارزش لیر، پول ملی ترکیه به دلیل ادامه اصرار دولت اردوغان بر کاهش نرخ بهره بانکی، باز هم در برابر دلار سقوط کرد.

بهای لیر ترکیه چهارشنبه، 15 دسامبر، 2.8 درصد در برابر هر دلار کاهش یافت.روند کاهش ارزش لیر ترکیه در برابر ارزهای خارجی عمده از جمله دلار آمریکا پس از آن شدت یافته که دولت این کشور به رهبری رجب طیب اردوغان کاهش نرخ بهره بانکی در ترکیه را دستورکار خود قرار داده است.

همچنین کاهش بی‌سابقه ارزش لیر در این هفته در آستانه تصمیم مهم در مورد سیاست پولی از سوی بانک مرکزی آمریکا است که می‌تواند پول‌های بیشتری را از بازارهای نوظهور جذب کند.

در این راستا ارزش پول ملی ترکیه چهارشنبه تا ساعت 15:20 به وقت گرینویچ، تا سطح 14.808 در برابر هر یک دلار آمریکا سقوط کرد و به پایین‌ترین رکورد خود یعنی 14.99 که دوشنبه گذشته ثبت شده بود، نزدیک شد و با ثبت این رکورد بی‌سابقه سطح زیان لیر از پایان سال گذشته تاکنون به حدود 50% رسید.

انتظار می‌رود بانک مرکزی ترکیه در نشست روز پنج‌شنبه، 16 دسامبر خود، با وجود افزایش شدید تورم، نرخ بهره رسمی خود را 100 واحد، کاهش دهد، آنهم در حالی که رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در حال اعمال فشار برای افزایش رشد اقتصادی پیش از انتخابات 2023 ترکیه است.