ادامه تدفین اجساد قربانیان زلزله در افغانستان

03/04/1401 09:07:00 ق.ظ

روند تدفین اجساد قربانیان زلزله 5.9 ریشتری در افغانستان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی

روند تدفین اجساد قربانیان زلزله 5.9 ریشتری در افغانستان ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی 23.06.2022 پکتیکا/ خبرگزاری آناتولی روند تدفین اجساد قربانیان زلزله 5.9 ریشتری در افغانستان ادامه دارد. بیشترین تلفات جانی و خسارات مالی بر اثر این زلزله در ولایت پکتیکا مشاهده شد. ده‌ها قبر در هر روستای شهرستان گیان باز شد.

اجسادی که از زیر آوار بیرون آورده می‌شوند، ابتدا برای ادای نماز جنازه به مسجد مرکزی گیان و سپس برای تدفین به روستاها منتقل می‌شوند. مولوی عبدالوهاب ضعیف، امام مسجد مرکزی گیان در گفت‌وگو با خبرنگار آناتولی اعلام کرد که بسیاری از قربانیان این زلزله کودک هستند.

وی متذکر شد: از دیروز دست‌کم 60 بار به‌طور دسته‌جمعی نماز جنازه خوانده‌ام. هنوز زیر آوارها اجساد وجود دارند و همچنان به مسجد منتقل می‌شوند. اکثر جان‌باختگان کودک و سپس زن هستند. تعداد مردان کم است. ظایف از جامعه بین‌المللی درخواست کمک‌رسانی کرده و افزود: پس از زلزله در دست کسی هیچ خوراکی باقی نماند. به غذا، چادر و پتو نیاز فوری داریم. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

نسل‌های جدید به آشنایی بیشتر با امام بزرگوار نیازمندند/امام را نمی‌شود تحریف کرد

رهبر انقلاب تاکید کردند: همه ما نیازمندیم با ابعاد شخصیت چندبعدی و باعظمت حضرت امام خمینی بیشتر آشنا شویم. ادامه مطلب >>

وقوع زمین‌لرزه‌ در مناطق مختلف استان هرمزگان ادامه داردوقوع زمین‌لرزه در مناطق مختلف استان هرمزگان که دست‌کم دو هفته است آغاز شده هم‌چنان ادامه دارد، از جمله زلزله‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر در بندر مقام که روز یکم تیرماه رخ داد. انفجار زیرزمینی نیست؟!

افزایش ۳ برابری رخدادهای هفتگی زلزله در کشور/ادامه تنش تکتونیکی ایران در افغانستاناز ۲۴ خرداد در بندر چارک استان هرمزگان تا کنون بیش از ۸۰ زلزله بزرگتر از ۲.۵ در این منطقه به ثبت رسیده و ادامه این لرزه‌ها در بندر مقام و پارسیان این استان در حال رخ دادن است و به اعتقاد محققان حوزه مخاطرات زمین شناسی این دو خوشه لرزه‌ای هر چند در فاصله ۱۲۰ کیلومتری دارند، ولی به دلیل تنشی که به صفحه ایران آمده است، منجر به رخداد این فوج لرزه‌ها شده و ادامه آن تا افغانستان یافته است.

سخنگوی دولت: تا آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ، پرداخت نقدی ادامه داردسخنگوی دولت: *تا آماده‌سازی زیرساخت‌های کالابرگ، پرداخت نقدی ادامه دارد *هیچ‌گونه برنامه‌ای برای تغییر قیمت نان و بنزین در دستور کار دولت نیست قضیه همون زیرساختهای استادیوم برای زنهاست؟

هشدار سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران نسبت به ادامه اعتصاب غذای رضا شهابیسندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه روز چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای نسبت به شرایط سلامت رضا شهابی، فعال کارگری، در دهمین روز اعتصاب غذای او در زندان هشدار داد. یه فراخوان و یه هشدار کار را تمام کنید! اگر رضا شهابی تا فلان تاریخ ازاد نشود دست از کار خواهیم کشید! با این رژیم روسی باید مثل خودشان رفتار کرد باید به شرف وغیرت وهویت ومرزوبوم ملت وکشوری ریـــــــــــــــد💩💩💩که 44سال یک مشت ملای کثافت تن لش شپشو خونخوارکون پاره هشری تخم صیقه عرب متعفن شکم واره زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجرکوسکش واپسگرانجاست خرافه گرا ناموس جنده کونی حکومتش باشه وایران وایرانی رابه نابودی کشاندن

در ادامه تخفیف‌های روسیه به مشتریان، تولید فولاد ایران باری دیگر سقوط کردمجمع جهانی فولاد در گزارش جدید ماهانه خود از سقوط ۱۸ درصدی تولید فولاد خام ایران در ماه مه نسبت به ماه مشابه پارسال خبر می‌دهد.

آجورلو: می‌خواستیم با مجیدی ادامه دهیم ولی خودش تصمیم گرفت جای دیگری فعالیت کند/ با سرمربی ایرانی توافق کرده بودیم ولی هجمه‌ها باعث انصرافش شدمدیرعامل استقلال در مورد انتخاب سرمربی جدید این تیم صحبت کرد. رسانه تخصصی کار هستید به اصطلاح! از هر ننه قمر و از هر مقام رسمی و غیر رسمی توی هر سیاره ای از کهکشان های دیگه خبر مینویسید اما اینهمه کامنت اعتراضی کارکنان قراردادی وزارت نفت از بیعدالتی و استثمار اداری و مالی نمیشنوید و گزارشی نمی نویسید . احسنت بر شما که خوب جماعتی هستید.