ادامه اعتراض‌ها و بستن پل‌ها در عراق

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 43 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ادامه اعتراض‌ها و بستن پل‌ها در عراق العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سایت کانال «السومریه» عراق به نقل از یک منبع امنیتی گفت، تظاهرکنندگان پل مهم النصر در مرکز استان ذی قار را بسته اند.

تظاهرکنندگان در تازه‌ترین تحرک خود در بغداد و استان‌های جنوبی عراق ،شامگاه شنبه 28 دسامبر از میدان تحریر در بغداد به سمت مناطق کراده و جادریه که مقر چندین دفتر حزبی است حرکت کردند.در استان ذی قار معترضین همچنان شرکت نفت ذی قار را در محاصره گرفته و خواستار انتصاب شخصیت‌های این شهر برای مناصب وپست‌ها شدند.

این در حالی است که صدها دانشجو از دانشگاه کوفه، در استان جنوب عراق ، بالن‌های کوچکی را که نام کشته شدگان تظاهرات عراق بروی آنها نوشته شده بود، به هوا فرستادند. برگزارکنندگان نمایش نمادین گفتند که هدف آنها رساندن پیا‌های صلح آمیز تظاهرات است. منابع آگاه از محتوای این جلسه اظهار داشتند كه رهبران فراکسیون‌های سیاسی شرکت کننده در این ائتلاف در این جلسه حضور یافته و موضوع برکناری برهام صالح رئیس جمهوری از منصب خود را پس از مخالفت وی با معرفی العیدانی به سمت نخست وزیر مورد مطالعه قرار دادند و آن را نقض قانون اساسی دانستند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه بازگشت پناهجویان سوری از لبنان به کشورشانپلیس لبنان از بازگشت دواطلبانه بیش از 1100 پناهنده سوری به کشورشان خبر دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله راکتی به یک پایگاه نظامی در کرکوک؛ یک پیمانکار آمریکایی کشته شدائتلاف مبارزه با داعش در عراق به رهبری ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای گفته است که در جریان این حمله چندین نظامی آمریکایی و چند پرسنل عراقی زخمی شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کشته و زخمی شدن چندین آمریکایی در حمله‌ به پایگاهی نظامی در کرکوک عراقبنا به اعلام ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش که ایالات متحده آمریکا آن را رهبری می‌کند شامگاه جمعه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

میثم آل‌مهدی به دلیل پخش اعترافات اجباری، از صدا و سیمای ایران شکایت کرددر ادامه روند شکایت‌ها از صدای و سیمای ایران به دلیل پخش اعترافات اجباری، میثم آل‌مهدی، فعال عرب بازم گلی به جمال ایران که به اینها اجازه شکایت از ارکان خود را می دهد. خدا وکیلی عربستان یا امارات و بحرين به کسی اجازه ای را می دهند؟ کمترین کاری را که با شاکی می کنند سلاخی او مانند خاشقجي است.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

احضار سفیر ایران برای بازداشت دو پژوهشگر فرانسویوزارت خارجه فرانسه برای اعلام اعتراض خود به ادامه بازداشت فریبا عادلخواه و رولان مارشال، دو پژوهشگر شهروند فرانسه، بهرام قاسمی، سفیر ایران در پاریس را احضار کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

در اعتراض به حبس دوتابعیتی‌ها: فرانسه سفیر ایران را احضار کردوزارت امور خارجه فرانسه روز جمعه 27 دسامبر 2019 در اعتراض به ادامه زندان دو شهروند این کشور در جاسوس ملکه انگلیس در ایران کیست...؟!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »