ادامه کمک‌های ترکیه به لبنان

23/05/1399 09:55:00 ق.ظ

13.08.2020 بیروت/خبرگزاری آناتولی یک هیات به ریاست سرکان توپال‌اوغلو، رئیس شورای سیاست‌‌گذاری سلامت و غذای ریاست جمهوری ترکیه به منظور بررسی راه های کمک به لبنان پس از انفجار در بندر بیروت عازم این کشور شد.

هیات ترک امروز با حمد حسن، وزیر بهداشت و سپس با حسام دیاب نخست وزیر لبنان دیدار و درباره راهکارهای پیشرو به منظور کمک هر چه بهتر ترکیه به لبنان رایزنی خواهد کرد. همچنین هیات اعزامی از ترکیه از روند تکمیل بیمارستان نیمه کاره شهر صیدا که توسط ترکیه ساخته شده نیز بازدید خواهد کرد.

ساخت این بیمارستان 100 تخت خوابی در سال 2010 با سرمایه گذاری 25 میلیون دلاری از سوی ترکیه تکمیل شده اما دولت لبنان تاکنون موفق به راه اندازی و بهره برداری از آن نشده است. بلند کورکماز مسئول نیز خاورمیانه و آفریقای آژانس همکاری و هماهنگی ترکیه نیز در این دیدار توپال‌اوغلو را همراهی می‌کند. headtopics.com

ترکیه پس از انفجار شدید چهار اوت در بندر لبنان چندین محموله مواد غذایی و بهداشتی و همچنین تیم‌های امداد و نجات به بیروت اعزام کرده است. گفتنی است چهارم اوت جاری انفجار مهیبی در بندر بیروت رخ داد که منجر به مرگ 171 نفر و زخمی شدن بیش از 6 هزار نفر شد. همچنین بنا به شواهد اولیه هنوز 30 تا 40 نفر مفقود هستند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »
Loading news...
Failed to load news.

چاووش‌اوغلو: به حفظ منافع ترکیه و مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه می‌دهیم⬅️چاووش‌اوغلو: هم به حفظ منافع ترکیه و هم منافع مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه خواهیم کرد و در این رابطه سازش نخواهیم کرد

ادامه اعتصاب هپکو و هفت‌تپه؛ اعتراض به بلاتکلیفی استخدام در بخش حمل‌ و نقل و بهداشتگسترش اعتصاب‌های کارگری ایران با تجمع کارمندان و کارگران بخش‌های بهداشت و درمان و حمل و نقل ادامه یافت. همچنین کارگران صنایع هپکو و هفت‌تپه اعتصاب روزهای گذشته خود را ادامه دادند

یک هفته پس از انفجار بیروت؛ اعتراض‌ها در لبنان ادامه داردیک هفته پس از انفجار بیروت، اعتراضات لبنان ادامه دارد و روز سه‌شنبه تظاهرات‌کنندگان در پایتخت با پلیس درگیر شدند. در این درگیری‌ها، نیروهای امنیتی به سمت تظاهرات‌کنندگانی که در حال پرتاب سنگ بودند گاز اشک‌آور شلیک کردند.

تصاویری از ادامه اعتراضات بلاروس بدنبال اعلام پیروزی دوباره لوکاشنکومعترضانی که دوشنبه شب ۱۰ اوت (۲۰ مرداد) به خیابان‌های مینسک سرازیر شدند شعار می‌دادند که لوکاشنکو در انتخابات مقابل رقیبش سوتلانا تیخانووسکایا تقلب کرده است

کرونا در ایران – با ادامه اصرار به برگزاری عزاداری‌های محرم، یک مقام پزشکی هشدار داد موج‌های جدیدی در راه استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ادامه پروژه بازداشت دوتابعیتی‌ها؛ صدور حکم ۲۰ سال زندان برای مسعود مصاحب و شهرام شیرخانی به اتهام جاسوسیادامه پروژه بازداشت دوتابعیتی‌ها؛ صدور حکم ۲۰ سال زندان برای مسعود مصاحب و شهرام شیرخانی به اتهام جاسوسی رژیم در چند سال اخیر بازداشت شهروندان خارجی و دو تابعیتی را تشدید کرده است.