ادامه اعتراضات ضد دولتی در سودان

26/12/1400 07:06:00 ب.ظ

17.03.

2022 بهرام عبدالمنعم/ خبرگزاری آناتولی به گزارش خبرنگار آناتولی از سودان، تظاهرات سراسری برای واگذاری کامل دولت به غیرنظامیان، در شهرهای مختلف به‌ویژه خارطوم، ام درمان، بحری، عطبره و نیالای این کشور در حال برگزاری است.

هزاران تن از معترضان با در دست داشتن پرچم سودان شعارهایی همچون «اقتدار برای مردم» و «حکومت مدنی می‌خواهیم» سر داده و افزایش قیمت مواد غذایی و سایر کالاها در سودان را محکوم کردند. تظاهرات علیه دخالت ارتش در امور دولت غیرنظامی در مناطق مختلف سودان از 25 اکتبر سال گذشته تاکنون تقریبا هر روز برگزار می‌شود.

بر اساس آخرین گزارش کمیته پزشکان سودان، تعداد کشته‌شدگان تظاهرات‌ها علیه دخالت ارتش در امور دولت غیرنظامی از 25 اکتبر سال گذشته تاکنون به 85 نفر رسیده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

ما متهمیم! | سینا رحیم‌پور

دیوار روزنامه‌نگاری خیلی کوتاه است؛ این مسئله روزنامه‌نگاری کشورهای در‌حال‌توسعه و به قولی پیرامونی است. در این کشورها، روزنامه‌نگار همواره متهم است مگر اینکه خلافش ثابت شود. کسانی که روزنامه‌نگاری را چه قبل و چه بعد از انقلاب تجربه کرده‌اند، به کوتاهی این دیوار باور دارند و تجربه زیسته‌شان می‌گوید که در بحران‌های سیاسی و اجتماعی، این روزنامه‌نگاران هستند که بیش از همه آسیب می‌بینند و هزینه می‌پردازند. زمینه‌های تاریخی این مواجهه هم به دوره مشروطه بازمی‌گردد. داستان ما از مشروطه و روزنامه‌نگارانی مانند شیخ ‌احمد روحی و میرزا ‌آقاخان کرمانی تا به امروز همین بوده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

آمریکا: به تعامل با روسیه بر سر احیای برجام ادامه می‌دهیمیک‌ مقام وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات اخیر وزارت امور خارجه روسیه درباره ارتباط تحریم‌های مسکو در پی جنگ اوکراین به اجرایی شدن توافق هسته‌ای، گفت، تعامل آمریکا با روسیه در زمینه احیای توافق ادامه دارد.

زلنسکی: مذاکره با روسیه برای بازپس‌گیری سرزمین‌هایمان ادامه داردولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین، پنج‌شنبه، 17 مارس، تاکید کرد که مذاکرات با مسکو با هدف خروج نیروهای روسی و بازگرداندن کنترل کامل بر تمام سرزمین‌های

مذاکرات روسیه و اوکراین امروز ادامه داردمشاور دفتر رئیس جمهور اوکراین از ادامه مذاکرات آغاز شده بین روسیه و اوکراین برای اطمینان از آتش بس طی امروز خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

سقوط بهای نفت خام در پی اعلام حمایت روسیه از ادامه مذاکرات احیای برجامسقوط بهای نفت خام در پی اعلام حمایت روسیه از ادامه مذاکرات احیای برجام رویتر گزارش داد که تحریم‌های جهانی در واکنش به اشغال اوکراین توسط روسیه، کشورهای چین و هندوستان را از خرید نفت خام روسیه باز نداشته است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

آمریکا می‌گوید با وجود حمله روسیه به اوکراین به تعامل با مسکو در مورد برجام ادامه می‌دهداین مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفت دولت جو بایدن، مشارکت روسیه در پروژه‌های هسته‌ای ایران را که بخشی از برجام است، تحریم نمی‌کند.

از هیچکس نمی‌ترسیم، ما قدرت هسته‌ای هستیم/ تا به اهداف‌مان نرسیم به عملیات نظامی در اوکراین ادامه خواهیم دادلوان جاگاریان معتقد است آنچه در اوکراین اتفاق می‌افتد «عملیات ویژه نظامی» است، آمریکا را مقصر بسیاری از مشکلات فعلی جهان می‌داند و باور دارد تهران و مسکو نباید بار دیگر فریب غربی‌ها را بخورند. جاگاریان تاکید می‌کند که دولت روسیه به ایران فشار وارد نمی‌کند، بلکه در مواردی که اختلاف وجود دارد به عنوان یک دوست از ایران درخواست‌هایی را مطرح می‌کند. ما مستقل هستیم؟؟!! پس چرا نمیذارید ما هم کشوری مستقل باشیم، چرا ج.ا برای هرکاری از روسیه باید اجازه بگیره؟؟ 🔴 فریاد تقبیح جنگ برای اروپا و سکوت برای خاورمیانه 🔺نژادپرستی رسانه ای پشت نقاب طرفداری از حقوق بشر... Afsaran_ir