ادامه واکنش‌ها به مرگ بکتاش آبتین؛ دیده‌بان حقوق بشر: نشان‌دهنده «وضعیت وخیم» زندانیان سیاسی در ایران است

22/10/1400 06:37:00 ق.ظ

🔺 ادامه واکنش‌ها به مرگ بکتاش آبتین؛ دیده‌بان حقوق بشر: نشان‌دهنده «وضعیت وخیم» زندانیان سیاسی در ایران است ▪ با گذشت سه روز از درگذشت بکتاش_آبتین انتقادها از نقش مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در مرگ او همچنان ادامه دارد. ⬇ بیشتر بخوانید:

با گذشت حدود سه روز از درگذشت بکتاش آبتین، انتقادها از نقش مقامات و نهادهای جمهوری اسلامی در جان‌ باختن این شاعر و فیلمساز زندانی همچنان ادامه دارد. تارا سپهری‌فر، پژوهشگر ارشد امور ایران در دیده‌بان حقوق بشر، قوه قضائیه ایران را مسئول مرگ بکتاش...

تارا سپهری‌فر، پژوهشگر ارشد امور ایران در دیده‌بان حقوق بشر، قوه قضائیه ایران را مسئول مرگ بکتاش آبتین دانست و گفت: «این شاعر هرگز نباید به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود زندانی می‌شد.» دیده‌بان حقوق بشر می‌گوید بکتاش آبتین دومین زندانی سیاسی در ایران است که از ابتدای سال ۲۰۲۲ میلادی جان خود را از دست داده است. در این بیانیه از کیان عادل‌پور، زندانی سیاسی در زندان اهواز، نام برده شده است که ۱۰ روز پیش در وضعیتی «مبهم» درگذشت. دیده‌بان حقوق بشر از مقام‌های جمهوری اسلامی خواسته است تحقیقات مستقل و بی‌طرفانه‌ای درباره مرگ‌های اخیر در زندان‌های ایران انجام شود.

انجمن قلم آمریکا نیز روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه در بیانیه‌ای نوشت در صورتی که بکتاش آبتین به موقع به بیمارستان منتقل شده بود، مرگ او قابل پیشگیری بود. این نهاد فرهنگی حبس بکتاش آبتین و سایر نویسندگان زندانی را «ناعادلانه» و به دلیل دفاع آنان از آزادی بیان دانست و خواستار آزادی فوری سه عضو دیگر کانون نویسندگان ایران از زندان شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

خانه‌ای برای معلولان و زنان مبتلا به اچ آی وی!

موسس انجمن احیا گفت: دریافت مجوز از اطلاعات سپاه برای تاسیس انجمن حمایت و یاری از آسیب‌دیدگان اجتماعی واشی بسیاری داشت. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

گزارش موارد «سالک» در مناطق روستایی تهران / مرگ ناشی از «اُمیکرون» در کشور نداریمرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به مشاهده مواردی از بیماری سالک در مناطق روستایی استان تهران و همچنین ورود استانداری به این موضوع، گفت: اگر سریع اقدام کنیم می‌توانیم امیدوار باشیم بیماری به سرعت کنترل شود. ثم في الحلم في أبريل 2014 ، أخبرني الله لأول مرة 'قاسم يروي أحلامك للعالم كله ، أريد أن يعرف الجميع من أنت'. محمد قاسم نفسه ينفي لكن الكثير من المسلمين يقولون إنه الإمام المهدي!

جمعی از زندانیان سیاسی: مرگ بکتاش آبتین مصداق «قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی» در ایران است🔺جمعی از زندانیان سیاسی: مرگ بکتاش_آبتین مصداق «قتل سیستماتیک زندانیان سیاسی» در ایران است در این بیانیه که کانون نویسندگان ایران آن را روز دوشنبه ۲۰ دی‌ماه منتشر کرد، قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها مسئول مرگ بکتاش آبتین شناخته شده‌اند. ⬇️ بیشتر بخوانید: End of time and qiyamah signs, Imam Al-Mahdi will come from the east! Recently a man named Muhammad Qasim and his divine dreams about the rise of Islam are getting famous on social media. Many people are claiming that he may be the Mahdi. What do you think

صادرات بیش از یک میلیارد دلاری از استان ترابزون در سال 2021میزان صادرات استان ترابزون ترکیه در سال گذشته میلادی به 1 میلیارد و 183 میلیون دلار رسید. - خبرگزاری آناتولی

گزارش‌ها از دومین آزمایش موشکی کره شمالی در کمتر از یک هفته خبر می‌دهند🔺 ویلیام گالو، خبرنگار صدای آمریکا مستقر در شرق آسیا، صبح روز سه‌شنبه به وقت محلی به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره_شمالی یک پرتاب دیگر را به سمت دریا در سواحل شرقی خود انجام داده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ابراز نگرانی از شیوع بیماری سالک در مناطقی از استان تهران | DW | 11.01.2022پس از سرخک و سرخجه، نوبت به کرونا رسید. در حالی که مقابله با کرونا به فرجام نرسیده، از شیوع بیماری سالک سخن می‌رود. پس‌ماندها، اختلال در جمع‌آوری زباله و نخاله ساختمانی از جمله موارد موثر در شیوع بیماری سالک هستند.

جهان فناوری در سال ۲۰۲۱؛ از سیستم‌عامل‌های جدید تا تغییر در معادلات سخت‌افزارمجله فناوری: سال ۲۰۲۱ سال مهمی در جهان فناوری بود. چندین سیستم عامل جدید در این سال معرفی شدند و جهان مجازی متاورس هم متولد شد.