ادامه درخواست‌ها از ایران برای بازگشت به گفت‌و‌گوها؛ امیرعبداللهیان: مذاکرات «به زودی» از سر گرفته می‌شود

02/08/1400 01:51:00 ق.ظ

🔺 دولت #ابراهیم_رئیسی با وجود اصرار جهانی به از سرگیری مذاکرات، هنوز زمانی را برای حضور در گفت‌وگوها اعلام نکرده و تنها به گفتن این که «به زودی» به مذاکرات برمی‌گردد اکتفا کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

ابراهیم_رئیسی, ايران

🔺 دولت ابراهیم_رئیسی با وجود اصرار جهانی به از سرگیری مذاکرات، هنوز زمانی را برای حضور در گفت‌وگوها اعلام نکرده و تنها به گفتن این که «به زودی» به مذاکرات برمی‌گردد اکتفا کرده است. ⬇ بیشتر بخوانید:

متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران ؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد.\r\n از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد.

چاپحسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به گفت‌‌وگوهای اخیر مقامات جمهوری اسلامی با انریکه مورا، معاون هماهنگ‌کننده ارشد سیاست خارجه اتحادیه اروپا، روز شنبه بار دیگر تکرار کرد که «به زودی» مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته می‌شود.شش دور مذاکرات غیرمستقیم تهران و واشنگتن با میزبانی اتحادیه اروپا در وین، و با حضور دیگر اعضای برجام بدون نتیجه متوقف شده است. دولت ابراهیم رئیسی با وجود اصرار جهانی به از سرگیری مذاکرات، هنوز زمانی را برای حضور در گفت وگوها اعلام نکرده و تنها به گفتن اینکه «به زودی» به مذاکرات برمی‌گردد اکتفا کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

سروش کمالیان معتقد است که این شعر از فروغ فرخزاد نمادهای برجسته‌ای در نشان دادن تلاش و مبارزه زنان در جامعه ایران دارد. همچنین در این پادکست از دلیل حمایت‌ بی‌شمار هنرمندان در عرصه موسیقی از اعتراضات سراسری این بار در ایران گفته‌ایم. @dw_farsi ادامه مطلب >>

نظام سراسر دروغ ‌‌خدعه و نیرنگ و مردم فریب که رئیس جمهورش بیش از ۵ کلاس سواد ندارد چه انتظاری جز دروغ بیشتر از آنها میتوان داشت؟ ایران چی شده دیگه در می رن از مذاکرات نه به اون وقت که اون کثافت بی همه چیز ماله کش دوره راه افتاده بود کشور فروشی می کرد و همش بر جام بر جام می کرد تموم شد ؟؟

از سرگیری اقامه نماز جمعه در ایران پس از ماه‌ها تعطیلی به دلیل کرونااقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد. - خبرگزاری آناتولی

ابتکاری در اندونزی برای کاهش استرس؛ استفاده از نگهبانان «بازی مرکب» در آزمون استخدامیدفتر منطقه‌ای وزارت دادگستری در جاوه شرقی به صحنه بازی‌های سریال کره‌ای «بازی مرکب» تبدیل شد و ناظران این آزمون استخدامی نیز لباس‌های نگهبانان این بازی را به تن کردند و اسلحه‌های قلابی به دست گرفتند. اگه همین کار رو تو آزمون ایران کرده بودن الان صدای اعتراض همه بلند بود که به آزمون‌دهنده ها استرس دادن همه آزمون رو خراب کردن.....اِل و بِل... یادمون نمیره اکران فیلم به وقت شام، دو تا داعشی نمایشی ساختن ملت روی سر حاتمی‌کیا خراب شدن بابا گاييدين دنيارو با اين سريال بازي مركب

رسانه‌های اسرائیل از آغاز تمرین ارتش برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران خبر دادندرسانه‌های اسرائیل در گزارش هایی اعلام کردند آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به نیروی هوایی این کشور دستور داده است تمرین برای حمله احتمالی به سایت‌های هسته‌ای ایران را پس از دو سال وقفه از سر بگیرد. اگه میتونستند حمله میکردند.برای ترساندن یه عده در داخل ایرانه تا مسئولین رو مجبور به پذیرش احیای برجام بکنند زارت مردم دیگه ازین گولا نمیخورن..تنها خود ما ملت هستیم که باید خامنه ای و کفتارای حرومزادش رو به فاضلاب تاریخ بفرستیم..نه اسراییل و نه آمریکا و..وقتی دارن از منافع خلافت آخوند کثیف،سود میبرن،چرا باید این مزدورای عقب مونده رو کنار بزارن؟

سی ان ان: آمریکا به توافق با پاکستان برای عملیات نظامی در افغانستان نزدیک استشبکه سی ان ان مدعی شد که آمریکا به توافق رسمی با اسلام‌آباد برای استفاده از حریم هوایی پاکستان برای عملیات نظامی واطلاعاتی در افغانستان نزدیک است. - خبرگزاری آناتولی

نتایج مطالعه تأثیر فایزر بر پیشگیری از ابتلا به گونه دلتا در نوجوانان منتشر شدیافته های یک تحقیق در میان حدود ۲۰۰ هزار نوجوان اسرائیلی نشان می‌دهد واکسن فایزر به میزان ۹۳ درصد در توقف ابتلای دارای علائم کرونا مؤثر بوده و تقریباً در کنترل گونه دلتا به طور کامل تاثیرگذار است. به گزارش خبرگزاری رویترز، این مطالعه توسط پژوهشگران دانشگاه هاروارد، بیمارستان کودکان بوستون و...

تنش در شهر طرابلس لبنان پس از تیراندازی به سوی یک روحانی سنیمنابع رسانه‌ای لبنان شامگاه جمعه، 22 اکتبر، از تیراندازی یکی از سرباز ارتش لبنان به شیخ بلال دوقماق، روحانی سنی و همسر، فرزند او و برادرش و زخمی کردن آنها

اشتراک چاپ حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، با اشاره به گفت‌‌وگوهای اخیر مقامات جمهوری اسلامی با انریکه مورا، معاون هماهنگ‌کننده ارشد سیاست خارجه اتحادیه اروپا، روز شنبه بار دیگر تکرار کرد که «به زودی» مذاکرات هسته‌ای از سر گرفته می‌شود.اقامه نماز جمعه در شهرهای مختلف ایران که به دلیل شیوع کرونا متوقف شده بود امروز دوباره از سرگرفته شد.کریس مونو، رئیس دفتر منطقه‌ای وزارت دادگستری در شرق جاوه شرقی می‌گوید که این کار با هدف تغییر جو حاکم بر چنین امتحاناتی انجام شده تا استرس داوطلبان کاهش یابد.اشتراک چاپ رسانه‌های اسرائیل در گزارش هایی اعلام کردند آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، به نیروی هوایی این کشور دستور داده است تمرین های لازم برای حمله احتمالی به مراکز هسته‌ای ایران را پس از دو سال وقفه از سر بگیرد.

شش دور مذاکرات غیرمستقیم تهران و واشنگتن با میزبانی اتحادیه اروپا در وین، و با حضور دیگر اعضای برجام بدون نتیجه متوقف شده است. دولت ابراهیم رئیسی با وجود اصرار جهانی به از سرگیری مذاکرات، هنوز زمانی را برای حضور در گفت وگوها اعلام نکرده و تنها به گفتن اینکه «به زودی» به مذاکرات برمی‌گردد اکتفا کرده است.10. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۳۰ مهر در کنفرانس خبری تلفنی خود، از همسویی اعضای گروه ۱+۵ در مورد اینکه مذاکرات احیای برجام باید از کدام نقطه شروع شود خبر داد. آقای پرایس در پاسخ به سوالی در مورد برنامه سفر رابرت مالی، نماینده ویژه این وزارتخانه در امور ایران به اروپا و دیدار با مقامات سه کشور فرانسه، آلمان، و بریتانیا با محوریت از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران گفت: «کشورهای گروه برجام و آمریکا در مورد نقطه ازسرگیری گفت وگوها هم نظرند. نماز جمعه در شهرهای مختلف این کشور تحت تدابیر کرونایی اقامه شد.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا افزود: «من وارد جزئیات مذاکرات دیپلماتیک نمی‌شوم، ولی کافی است بگویم ایالات متحده، سه کشور اروپایی و در ابعاد وسیع‌تر، گروه پنج به علاوه یک، در این نظر متحد هستند که دیپلماسی کماکان موثرترین راه را برای جلوگیری قابل راستی آزمایی از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای فراهم می‌کند و ما در این نظر هم متحد هستیم که مذاکرات در وین باید در اولین فرصت ممکن و از همان جایی که دور ششم پایان یافت، ‌از سرگرفته شود. «میدل ایست مانیتور» روز ۲۷ مهر به نقل از شبکه تلویزیونی ۱۲ اسرائیل اعلام کرد بخشی عمده این پول از بودجه فعلی و مابقی آن از بودجه جدید اسرائیل که ماه نوامبر (ماه آینده) به تایید می‌رسد، تامین خواهد شد.

» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ادامه داد: «رابرت مالی پس از سفرش به سه کشور امارات متحده عربی، قطر، و عربستان سعودی هم اکنون در فرانسه است و پس از چند روز دیگر به واشنگتن باز خواهد گشت..» به گفته وی، محور سفر آقای مالی به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس علاوه بر بحث درباره احیای برجام، درباره نگرانی‌ها از اقدامات ایران در منطقه نیز گفتگو کرد. آقای پرایس در مورد دیدار رابرت مالی با مقام ارشد وزارت خارجه کره جنوبی در پاریس گفت: در این دیدار بر باقی ماندن اجرای رژیم تحریم های ایران تا زمان تحقق بازگشت به پیروی کامل از برجام تاکید شد. تعلل ایران در حضور یافتن پای میز مذاکره در وین صحبت درباره گزینه «ب» را از سوی طرف مقابل رسانه‌ای کرده است. آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، ده روز پیش در کنفرانس خبری مشترک با همتایان اسرائیلی و اماراتی خود در واشنگتن گفت اگر مسیر دیپلماسی با ایران که «بهترین مسیر» برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌‌ای است شکست بخورد، «ما آماده هستیم همان طور که وزیر خارجه اسرائيل گفت به گزینه‌های دیگر روی بیاوریم.

» فرهاد پولادی متولد تهران در مهرماه ۱۳۵۱، پس از هشت سال تدریس زبان انگلیسی در کانون زبان ایران؛ از سال ۱۳۷۷ خبرنگار ایرنا شد. از سال ۱۳۸۲ خبرنگار خبرگزاری فرانسه در تهران بود. ماموریت خبری فرانس پرس فرصت سفر به عراق، عربستان سعودی، لبنان، استانبول، مسکو و آلماتی را برای او فراهم کرد. .