ادامه پروژه بازداشت دوتابعیتی‌ها؛ صدور حکم ۲۰ سال زندان برای مسعود مصاحب و شهرام شیرخانی به اتهام جاسوسی

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 65 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 51%

ادامه پروژه بازداشت دوتابعیتی‌ها؛ صدور حکم ۲۰ سال زندان برای مسعود مصاحب و شهرام شیرخانی به اتهام جاسوسی رژیم در چند سال اخیر بازداشت شهروندان خارجی و دو تابعیتی را تشدید کرده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

در حالی که وضعیت دوتابعیتی‌‌های بازداشتی و زندانی در ایران به شدت نگران‌کننده است، رژیم اکنون از دستگیری شمار بیشتری از افراد دوتابعتی و صدور احکام طولانی‌مدت برای شماری دیگر خبر داده است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد با اعلام این که «اخیرا چهار پنج مورد دستگیری» افراد دوتابعیتی روی داده است، گفت که دو نفر دیگر را نیز محاکمه و هرکدام را به ۱۰ سال زندان محکوم کرده است. او اعلام کرد که مسعود مصاحب، دبیرکل انجمن دوستی ایران و اتریش، به اتهامات «اقدام علیه امنیت ملی» و جاسوسی برای کشورهای خارجی، و یک دوتابعیتی دیگر به نام شهرام شیرخانی نیز با اتهاماتی مشابه هر کدام به ۱۰ سال زندان محکوم شده‌اند.

این درحالی است که تاکنون درباره دستگیری و جزئیات محاکمه این افراد اطلاع رسانی نشده بود و با توجه به نبود دادرسی عادلانه در ایران و اقدامات پیشین جمهوری اسلامی برای بازداشت شهروندان چند تابعیتی به اتهام جاسوسی به منظور باج‌خواهی از سایر کشورها، به نظر می‌رسد که این دو نیز با همین اتهامات تکراری رو‌به‌رو شده باشند.

از سوی دیگر، دی ماه سال گذشته یک منبع آگاه به صدای آمریکا گفت که اتهامات وارده به مسعود مصاحب، بازرگان ۷۳ ساله ایرانی اتریشی «به طور کامل ساختگی است» و او حتی به وکیل مدافع نیز دسترسی نداشته است. رژیم ایران در چند سال اخیر بازداشت شهروندان خارجی و دو تابعیتی را تشدید کرده است. وزارت خارجه ایالات متحده بارها بازداشت بی‌دلیل و خودسرانه شهروندان آمریکا و کشورهای دیگر، از جمله ایرانیان دوتابعیتی، توسط رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواستار آزادی بلافاصله و بی قید و شرط آنها شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ادامه تجمع‌ شبانه در بیروت؛ تلاش معترضان برای تصرف پارلمان لبنانمعترضان لبنانی برای دومین شب متوالی خیابان‌های بیروت، پایتخت، را به صحنه درگیری با پلیس ضد شورش بدل کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادامه فعالیت‌های اکتشافی کشتی اوروچ رئیس ترکیه در مدیترانهبا ادامه فعالیت‌های اکتشافی کشتی اوروچ رئیس ترکیه در مدیترانه شرقی ناوتکس جدیدی اعلام شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه تنش‌ها در مناطق تحت محاصره تروریست‌های پ.ک.ک/ی.پ.گ در دیرالزورتنش‌ در استان دیرالزور در شرق سوریه که تحت محاصره گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ است٬ ادامه دارد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

چاووش‌اوغلو: به حفظ منافع ترکیه و مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه می‌دهیم⬅️چاووش‌اوغلو: هم به حفظ منافع ترکیه و هم منافع مردم جمهوری ترک قبرس شمالی در شرق مدیترانه ادامه خواهیم کرد و در این رابطه سازش نخواهیم کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ادامه اعتصاب هپکو و هفت‌تپه؛ اعتراض به بلاتکلیفی استخدام در بخش حمل‌ و نقل و بهداشتگسترش اعتصاب‌های کارگری ایران با تجمع کارمندان و کارگران بخش‌های بهداشت و درمان و حمل و نقل ادامه یافت. همچنین کارگران صنایع هپکو و هفت‌تپه اعتصاب روزهای گذشته خود را ادامه دادند
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

وزیر بهداشت: رویکرد جدیدمان، فشار و جریمه استوزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پرهیز از عادی انگاری ها در شرایط کرونا و اهمیت اعتلای رفتار بهداشتی مردم در این دوران، گفت: در کنار خواهش‌های مستمر، رویکرد جدیدمان فشار و جریمه است و اگر کسی حریم شکند و پروتکل‌ها و شیوه نامه ها را شکست، باید برخورد سنگین کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »