ادامه واکنش‌ها به محکومیت ایران در پرونده کرسنت؛ به نمایندگان مجلس گفته شده بود حق «اظهارنظر» ندارند

14/07/1400 06:28 ب.ظ

🔺ادامه واکنش‌ها به محکومیت ایران در پرونده کرسنت؛ به نمایندگان مجلس گفته شده بود حق «اظهارنظر» ندارند واکنش‌ها به محکومیت ایران به پرداخت جریمه ۶۰۷.۵ میلیون دلاری در پرونده کرسنت در دادگاه بین‌المللی داوری، همچنان ادامه دارد.

به گفته امیرآبادی، در سال ۹۲ پانزده نفر از اعضای مجلس شورای اسلامی به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به ریاست علی شمخانی، «دعوت» شدند و به آنها گفته شد «حق ندارید در زمینه پرونده کرسنت اظهارنظر کنید.» در این گزارش گفته شده است: «دولت خاتمی می‌توانست در جریان عدم توانایی شرکت کرسنت در تأمین ۴۰ میلیون دلار ضمانت اجرای قرارداد، آن را لغو کند یا فرمول قیمت‌گذاری را اصلاح کند، اما نکرد.

» شرکت اماراتی دانا گاز می‌گوید دادگاه بعدی پرونده کرسنت برای رسیدگی به بخش عمده زیان این شرکت که شامل ۱۶.۵ سال باقی مانده این قرارداد می‌شود، اکتبر سال آینده در پاریس برگزار خواهد شد و نتیجه دادگاه در سال ۲۰۲۳ روشن می‌شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

طالبان و تحصیل در افغانستان؛ دختران به مدارس بازگشتند اما محدود و تنها در یک ولایتبا وجود تاکید گروه طالبان در خصوص صدور اجازه تحصیل دختران، گزارش‌ها از افغانستان حاکی از آن است جز در مواردی معدود، عموم دختران افغان هنوز اجازه بازگشت به مدارس و مکتب‌خانه‌ها را پیدا نکرده‌اند. مدارس باید غیر مستقل از تحمیل و برداشت سلیقه ی طالبان در پوشش و دروس خود باشد! تحمیل بورفع برای دختران دانش آموز‌، دانش جو و کارمند نباید اجباری باشد!

سفارت آمریکا در یمن حمله موشکی حوثی‌ها به مأرب را به شدت محکوم کردسفارت ایالات متحده در یمن حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به شهر پر جمعیت مأرب که محل اسکان تعداد زیادی از آوارگان جنگی نیز می‌باشد و منجر به کشته و مجروح شدن چقدر شدید؟ 🧐

اختلال در دسترسی جهانی به رسانه‌های فیسبوک | DW | 04.10.2021بعد از ظهر دوشنبه دسترسی بین‌المللی به شبکه‌های واتس آپ، فیسبوک و اینستاگرام عملا مختل شد. گرچه برخی منابع از حمله هکری خبر دادند، ولی فیسبوک این ادعا را رد کرده است. کفته شده چینایی ها هک کردن Keep calm! Under repairing! 😁 همه نگران سو استفاده از اطلاعات شان هستند.

سازمان ملل از لیبی به دلیل اعمال خشونت گسترده در عملیات جمع‌آوری مهاجران انتقاد کردسازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد که شمار مهاجران جمع آوری شده در لیبی که با عملیات گسترده و خشن نیروهای امنیتی و انتظامی این کشور همراه بوده است، از ۵ هزار نفر فراتر رفت.

یک ریال در مرکز شهر هزینه شود، باید در حاشیه بیشتر باشدنماینده ولی فقیه در خوزستان: *وقتی از هر طرفی وارد اهواز می‌شویم، شرایط بسیار بد است *با جزیره‌ای عمل کردن، کار انجام نمی‌شود *امروز دیگر مردم از ما حرف نمی‌پذیرند بلکه عمل می‌خواهند *دولت و مجلس انقلابی و مسئولین انقلابی، شب و روز نمی‌شناسند دنیا تو تغییرا اب هوا مونده بعد شما با حرکت جهادی چیکار میخواهی بکنی

کرونا در جهان - الزام دز یادآور در اسرائیل؛ موافقت آژانس دارویی اروپا با تزریق دز سومحدود ۳۷ درصد از جمعیت ۹.۴ میلیون نفری اسرائیل دز یادآور دریافت کرده‌اند. شمار بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در وضعیت وخیم به سر می‌برند کاهش یافته است و تعداد موارد روزانه ابتلا نیز که ماه گذشته از ۱۰ هزار نفر عبور کرده بود به زیر ۴ هزار نفر رسید.