ادامه محکومیت جهانی اعدام نوید افکاری؛ اتحادیه اروپا اقدام جمهوری اسلامی را غیرانسانی خواند

24/06/1399 05:21:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ۲۴ شهریور منتشر شد، یک سخنگوی جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، با اعلام این که این اتحادیه در هر شرایطی با مجازات اعدام مخالف است گفت که «حقوق بشر در مرکز تعاملات آینده ما با ایران باقی می‌ماند.

»

نوید افکاری دو سال پیش در شیراز به دلیل شرکت در اعتراضات به وضعیت اقتصادی و افت ارزش پول ملی بازداشت شد. قوه قضائیه ایران او را به محاربه و قتل یک مامور آبفا شیراز متهم و به دو بار اعدام محکوم کرد. این در حالی است که به گفته یک منبع آگاه، آقای افکاری در بخش بزرگی از زمان بازداشت، بازجویی، و محاکمه‌اش از دسترسی به وکیل محروم بود. در همین حال مادر نوید افکاری در ویدئویی با اعلام این که دو پسر دیگرش نیز بازداشت شده‌اند، اعلام کرد که پسرانش شکنجه شدند تا علیه یکدیگر اعتراف کنند و یکی از آنها خودکشی کرد.

واکنش‌های جهانی به اعدام نوید افکاری توسط رژیم جمهوری اسلامی ادامه دارد و علاوه بر نهادهای مدافع حقوق بشر، مقام های سیاسی و نهادهای جهانی ورزشی نیز این اقدام را محکوم کردند. این امر با واکنش گسترده جهانی روبرو شد و بسیاری از مقامات سیاسی، چهره های فرهنگی، و نهادهای ورزشی و حقوق بشر این اقدام را محکوم کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

اتحادیه اروپا: اعدام نوید افکاری را به شدیدترین وجه محکوم می‌کنیمدر بیانیه اتحادیه اروپا درباره اجرای حکم اعدام نوید افکاری آمده است: «حقوق بشر جنبه‌ای محوری از تعامل ما با ایران باقی خواهد ماند.»

اتحادیه اروپا اعدام نوید افکاری را محکوم کردمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اجرای حکم اعدام نوید افکاری کشتی‌گیر ایرانی را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

وکیل برانکو: فرصت جدید به پرسپولیس کذب است/ این بازی شرورانه را به فیفا اطلاع می‌دهموکیل برانکو: فرصت تازه‌ای به پرسپولیس نداده‌ایم دارو بوشیچ، وکیل برانکو ایوانکوویچ: *فرصت جدید به پرسپولیس کذب است *این بازی شرورانه را به فیفا اطلاع می‌دهیم *برانکو از دروغگویی و اعمال نفوذ باشگاه بسیار ناراحت است

ادامه واکنش‌های گسترده جهانی به اعدام نوید افکاری؛ چهره‌های سیاسی، فرهنگی، ورزشی و نهادهای حقوق بشر اعدام کشتی‌گیر ایرانی را محکوم کردند🔺ادامه واکنش‌های گسترده جهانی به اعدام نوید_افکاری؛ چهره‌های سیاسی، فرهنگی، ورزشی و نهادهای حقوق بشر اعدام کشتی‌گیر ایرانی را محکوم کردند ⚡️علاوه بر نهادهای مدافع حقوق_بشر، مقام های سیاسی و نهادهای جهانی ورزشی نیز این اقدام را محکوم کردند.

اروپا و ترکیه؛ بسیار دور چنین نزدیک - BBC News فارسیجمهوری ترکیه در یکصد سال اخیر برخوردی دوگانه با غرب داشته است. از سویی سعی کرده با نزدیکی به کشورهای اروپایی و استفاده از فناوری هایی غربی بر ضعف هایش غلبه کند اما از سویی دیگر با تجربه فرو‌پاشی امپراطوری عثمانی نگاهی حاوی دودلی و بدگمانی در رویارویی با همسایگان مسیحی اش داشته است.

جوزپ بورل: همسایه‌های اتحادیه اروپا در آتش فرو رفته‌اندآقای بورل در گفتگو با روزنامه فایننشال تایمز گفت که در ده ماه گذشته، همسایه‌های اتحادیه اروپا از لیبی تا بلاروس با شعله هایی از آتش مواجه بوده‌اند.