ادامه تنش‌ها بر سر مسجد الاقصی؛ اسرائیل حماس را به سازماندهی خشونت‌ها متهم کرد

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 54 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل روز یکشنبه چهارم اردیبهشت جنبش حماس را به سازماندهی خشونت‌های جاری در اورشلیم متهم کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آقای لاپید در پاسخ به انتقاداتی مبنی بر اینکه پلیس اسرائیل با سیاست مشت آهنین در رابطه با وقایع مسجدالاقصی برخورد کرده، گفت که حماس در پشت پرده تحریکات اورشلیم ایستاده و ناآرامی‌ها را تحریک و هدایت می‌کند.

درگیری‌ میان فلسطینیان و نیروهای امنیتی اسرائیل در حرم شریف، از آغاز ماه رمضان گسترش یافته است. خشونت‌ها در روزهای جمعه شدیدتر از ایام دیگر در ماه روزه مسلمانان بوده است. محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی و سایر رهبران فلسطینی در روزهای گذشته به سختی ابراز نگرانی کرده‌اند که ورود فزاینده یهودیان به الاقصی، «بخشی از توطئه اسرائیل برای تسلط یا تقسیم» این مکان باشد.

این درخواست آقای لاپید در حالی است که اردن و ترکیه، کشورهای مسلمانی که ده‌ها سال زودتر از امارات، بحرین و مراکش با اسرائیل رابطه کامل سیاسی دارند، به اسرائیل شدیدا نسبت به عواقب بحران جاری هشدار داده‌اند. با وجود درگیری‌های گسترده پلیس اسرائیل با فلسطینیانی که سنگ و بطری آتش‎‌زا به سوی نیروهای امنیتی اسرائیلی پرتاب می‌کردند، هر بار آرامش به این مکان بازگشته و نماز جمعه در آن برگزار شده است. در آخرین نماز در روز دوم اردیبهشت ۱۵۰ هزار فلسطینی شرکت کردند.

دولت اسرائیل این تصمیم را پس از آن گرفت که شامگاه جمعه و بامداد شنبه سه فروند راکت از غزه به سوی جنوب اسرائیل شلیک شد که دو فروند آن در فضای باز در نزدیکی مرز غزه و دیگری در خود باریکه غزه فرود آمد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سناریوی جدید روسیه برای اشغال بخشی از خاک مولداوییک ژنرال ارشد روسی این احتمال را مطرح کرد که بخش هم‌پیمان با مسکو که از کشور مولداوی اعلام جدایی کرده، هدف بعدی کرملین پس از تهاجم به اوکراین باشد.به گزارش
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سفارت روسیه در ایران به اخبار ارسال سلاح از تهران به روسیهسفارت روسیه در ایران اخبار مربوط به ارسال سلاح از ایران به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

جنگ اوکراین؛ ارتش روسیه تدارکات لازم را برای حمله به منطقه اسلوبودا آغاز کردارتش روسیه صبح یکشنبه تدارک نیروها و واحدهای اضافی را در منطقه بلگورود و در جهت منطقه اسلوبودا واقع در شمال شرق اوکراین آغاز کرد. همچنین نیروهای روسیه، سامانه موشکی اسکندر اِم را نیز در ۶۰ کیلومتری مرز اوکراین مستقر کردند. خواستش رو باید با یک مسافرت و تحصن در اوکراین نشون میداد که باور بشه . چرا نرفت ؟ کسی هم به حرفش گوش داد؟ پاپ سیخی چند؟!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سه فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل و شهرک‌‌نشینان یهودی زخمی شدندنظامیان اسرائیل و شهرک‌‌نشینان یهودی با یورش به کرانه باختری اشغالی 3 فلسطینی را مجروح کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اولین سخنان قالیباف بعد از سیسمونی گیت: مردم در شرایط سختی به سر می‌برند«محمد باقر قالیباف»، رئیس مجلس ایران، در اولین اظهارات خود پس از جنجال‌ها بر سر مسافرت خانواده‌اش به ترکیه برای خرید سیسمونی گفت: مردم در شرایط سختی به‌سر می‌برند و وضع گرانی‌ها در کشور، غیرقابل دفاع شده است. اخبار_ایران سربار خالیباف 🖕🏻🇮🇷🖕🏻🇮🇷✊🏻🤨😡 رو كه نيست سنگ پاى قزوين🤜🏻🤜🏻
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

انتخابات فرانسه؛ پیروزی پرحاشیه مکرون و زمامداری در زمانه دشواریادداشتی از جبیب حسینی‌فرد:‌ پیروزی ضعیف‌تر و کم‌فروغ‌تر مکرون بر لوپن را می‌توان نمودی از شکست‌ پروژه‌های سیاسی و اجتماعی او و تفاهم ضعیف جامعه نسبت به اجرایی‌شدن آنها دانست.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »