ادامه جلسه استیضاح |‌ روز دوم پرسش‌ها در دادگاه؛ سپس تصمیم بر سر حضور شهود در سنا

31/01/2020 12:16:00 ق.ظ

بخش انگلیسی صدای آمریکا - سنای ایالات متحده پنج شنبه صحنه آخرین دور پرسش و پاسخ سناتورها با وکلای مدافع پرزیدنت ترامپ و قانونگذاران مجلس نمایندگان بر سر پرونده استیضاح رئیس جمهور است. خاتمه سریع این

استیضاح, صدای آمریکا

ادامه جلسه استیضاح |‌ روز دوم پرسش‌ها در دادگاه؛ سپس تصمیم بر سر حضور شهود در سنا سنای ایالات متحده پنج شنبه صحنه آخرین دور پرسش و پاسخ سناتورها با وکلای مدافع پرزیدنت ترامپ و قانونگذاران مجلس نمایندگان بر سر پرونده استیضاح رئیس جمهور است.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - سنای ایالات متحده پنج شنبه صحنه آخرین دور پرسش و پاسخ سناتورها با وکلای مدافع پرزیدنت ترامپ و قانونگذاران مجلس نمایندگان بر سر پرونده استیضاح رئیس جمهور است. خاتمه سریع این

صدای آمریکا - سنای ایالات متحده پنج شنبه صحنه آخرین دور پرسش و پاسخ سناتورها با وکلای مدافع پرزیدنت ترامپ و قانونگذاران مجلس نمایندگان بر سر پرونده استیضاح رئیس جمهور است.خاتمه سریع این روند منوط به رای اکثریت جمهوریخواه بر سر درخواست دموکرات ها برای شنیدن گفته های مقام های کلیدی دولت است. این مساله بر روز نخست پرسش و پاسخ سایه انداخته بود. در این مرحله سناتورها پرسش های مکتوب خود را برای قرائت به قاضی جان رابرتز، رئیس دیوان عالی ایالات متحده، تحویل می دهند.

دموکرات ها اصرار دارند جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید، باید برای ادای شهادت به سنا فراخوانده شود. بولتون در کتابی در دست انتشار مدعی است که رئیس جمهور به او گفته ۳۹۱ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین را به تعلیق درآورده تا ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، تحقیقات بر سر فساد درباره جو بایدن رقیب انتخاباتی اش را اعلام کند. اکثر جمهوریخواهان می گویند ترامپ هیچ تخلفی مرتکب نشده است و نمی خواهند بولتون یا فرد دیگری احضار یا مدارک تازه ای به پرونده افزوده شود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

سنا دنبال 'ماست مالیزاسیون'ماجرای 'اوکراین گیت'بنفع ترامپ است.اگر آنها غیر از مدارک و اسناد افشا شده،دنبال حقیقت یابی بیشتر هستند،چرا از احضار جان بولتون برای شهادت دادن می ترسند؟! مگر بولتون یکی از عالی ترین مشاوران امنیتی کاخ سفید نبوده است؟ و مگر سناتورها سوگند نخورده اند؟

اسپر: آمریکا در پی استقرار سامانه دفاعی در برابر ایران در خاک عراق استدولت واشنگتن بنا دارد سامانه دفاع پاتریوت را «برای دفاع از سربازان خود» در عراق مستقر کند. این سپر ها نجاتتون نمیده بلکه آدم بودن نجاتتون میده 😂 کار خوبی میکنه، ولی فایده نداره ، بخواد بخوره میخوره ، چه با سامانه دفاعی چه بی سامانه دفاعی بی زحمت رفتی در رو پشت سرت ببند

پایان دفاعیات وکلای ترامپ در محاکمه استیضاحتیم وکلای مدافع دونالد ترامپ ادله شفاهی خود را در جریان محاکمه استیضاح او در سنا به پایان برده است، تا دو روز طرح سوالات شروع شود. همزمان گزارش می شود که جمهوری خواهان گفته اند هنوز آرای کافی برای مسدود کردن احضار شاهدان را ندارند. لعنت به ترامپ لعنت به ترامپ لعنت به ترامپ ترامپ_قمارباز بفرمایید استیضاح فرمایشی!

واکنش خشمگین ایرانی‌ها به سرپوش گذاشتن بر سقوط هواپیما، شکاف در رسانه‌های حکومتی را عمیق‌تر می‌کندواکنش خشمگین ایرانی‌ها به سرپوش گذاشتن بر سقوط_هواپیما، شکاف در رسانه‌های حکومتی را عمیق‌تر می‌کند در سه روز پس از سرنگونی_هواپیما، رسانه های حکومتی به نقل از مقام های مسئول گزارش دادند که علت سقوط نقص فنی بوده است. بسته دیگه تموم شد اون قضیه . ولی اگه میخواین گیر بدین به این چیزا به نظرم به هواپیماهایی هم که کشورای حامی شما زدن و تا الان گردن نگرفتن هم گیر بدید . ههههههه سرپوش گذاشتن روی تلفات عین الاسد و افغانستان شنیدنی تره اره والا ما اعتراض داريم چرا سرپوش گذاشتن رو هواپيما ايت الله مايك مگه كم كسي بوده كتلت شده

شمارش معکوس برکسیت؛ مجسمه مانکن‌پیس در بروکسل پرچم بریتانیا بر تن کردهمزمان با نزدیک شدن موعد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مجسمه برنزی مانکن‌پیس در بروکسل لباس بریتانیا را بر تن کرده است. همین نشون دهنده شعور و فرهنگ غربه

اعتصاب سراسری در غزه در محکومیت طرح «صلح خاورمیانه» ترامپکمیته پیگیری عالی نیرو‌های ملی و اسلامی فلسطین اعلام کرد که امروز اعتصاب سراسری در محکومیت طرح به اصطلاح «صلح خاورمیانه» ترامپ در غزه برگزار خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

نرخ بیکاری در منطقه یورو به پایین‌ترین حد در دوازه سال گذشته رسیدبه گفته یورواستات، بیکاری طی چند سال گذشته به ویژه در کشورهایی که در صدر بحران بدهی منطقه یورو قرار داشته‌اند، بصورت متوالی کاهش یافته، اما نرخ بیکاری در این کشورها با ابرقدرت اقتصادی اروپا یعنی آلمان، همچنان اختلاف فاحش دارد. لطفا لینک منبع تان را از یورواستات در متن خبر در سایت بگذارید.

بخش انگلیسی صدای آمریکا - سنای ایالات متحده پنج شنبه صحنه آخرین دور پرسش و پاسخ سناتورها با وکلای مدافع پرزیدنت ترامپ و قانونگذاران مجلس نمایندگان بر سر پرونده استیضاح رئیس جمهور است.Aa مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا گفت بعد از حمله ایران به نظامیان آمریکایی در عراق، کشورش در پی کسب موافقت دولت عراق بغداد برای استقرار سامانه دفاعی در این کشور است.Image caption جی سکولو وکیل شخصی آقای ترامپ گفت که استیضاح خطری برای کشور است تیم وکلای مدافع دونالد ترامپ روز چهارشنبه ادله شفاهی خود را در جریان محاکمه استیضاح او در سنا به پایان برده است، تا دو روز طرح سوالات شروع شود.بخش انگلیسی صدای آمریکا - پس از آن که ایران برخلاف ادعای دروغین اولیه اش، به نقش خود در سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی اذعان کرد، پوشش خبری واکنش منفی عمومی، از عمیق تر شدن شکاف در رسانه های حکومتی حکایت داشت.

خاتمه سریع این روند منوط به رای اکثریت جمهوریخواه بر سر درخواست دموکرات ها برای شنیدن گفته های مقام های کلیدی دولت است. این مساله بر روز نخست پرسش و پاسخ سایه انداخته بود. به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید ایران در پاسخ به کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران به دست نیروهای آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد، طی حمله‌ای تلافی‌جویانه در دی ماه گذشته دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق را هدف حمله قرار داد. در این مرحله سناتورها پرسش های مکتوب خود را برای قرائت به قاضی جان رابرتز، رئیس دیوان عالی ایالات متحده، تحویل می دهند. این گزارش استدلال دمکرات ها که خواستار احضار شاهدان در جریان محاکمه هستند را تقویت می کند. دموکرات ها اصرار دارند جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید، باید برای ادای شهادت به سنا فراخوانده شود. با این حال پنتاگون چندین روز بعد از این رویداد، اعلام کرد دست کم ۵۰ تن از سربازان آمریکایی در حمله ایران دچار ضربه مغزی شده‌اند. بولتون در کتابی در دست انتشار مدعی است که رئیس جمهور به او گفته ۳۹۱ میلیون دلار کمک نظامی به اوکراین را به تعلیق درآورده تا ولودمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، تحقیقات بر سر فساد درباره جو بایدن رقیب انتخاباتی اش را اعلام کند. «خبرنگاران بدون مرز»، ایران را یکی از سرکوبگرترین کشورها برای روزنامه نگاران می داند و آن را در شاخص آزادی رسانه در جهان در میان ۱۸۰ کشور جهان در رتبه ۱۷۰ قرار داده است.

اکثر جمهوریخواهان می گویند ترامپ هیچ تخلفی مرتکب نشده است و نمی خواهند بولتون یا فرد دیگری احضار یا مدارک تازه ای به پرونده افزوده شود. اما مارک اسپر روز پنج‌شنبه در دفاع از رئیس جمهوری آمریکا گفت: «من با رئیس جمهوری صحبت کردم. حزب جمهوری خواه نگران تاثیر اظهارات جان بولتون در صورت احضار به سناست. پتریک فیلبن، نایب رئیس تیم حقوقی مدافع پرزیدنت ترامپ، مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها را متهم کرد دو ماده استیضاح را علیه ترامپ با تعجیل، نپخته و جناحی تصویب کردند و تلاش شان اکنون برای فراخواندن شهود تازه باعث می شود دادگاه سنا ماه ها به درازا بکشد: «پرسش واقعی این است که این کار چه سابقه ای برای استیضاح قابل قبول رئیس جمهوری ایالات متحده در سنا ایجاد خواهد کرد؟» یک مقام رسمی «شورای امنیت ملی» کاخ سفید هفته گذشته در نامه ای به وکیل بولتون گفته بود که کتاب او در شکل فعلی قابل انتشار نیست زیرا حاوی اطلاعات طبقه بندی شده فراوانی است که بعضی فوق محرمانه است. شورای امنیت ملی همچنان دستنویس کتاب را تحت بررسی دارد.» چرا کردها و سنی‌ها مخالف خروج سربازان آمریکایی از خاک عراق هستند؟ در پی بالا گرفتن تنش نظامی ایران و آمریکا در ماه‌های اخیر و احتمال درگرفتن جنگ در منطقه، نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا تصمیم گرفتند با ارائه طرحی دولت ترامپ را از ایجاد درگیری نظامی و جنگ با ایران بازدارند. وکیل بولتون در ایمیلی در روز چهارشنبه ارزیابی شورای امنیت ملی را به چالش کشید. تیم مدافعان رئیس جمهور آمریکا از شنبه تا سه شنبه ۲۴ ساعت وقت داشت دفاعیات خود را مطرح کند اما فقط از ۱۲ ساعت آن استفاده کرد. سنا روز جمعه بر سر امکان احضار شهود تازه شامل بولتون رای گیری خواهد کرد. هم‌رسانی این مطلب:. در سه روز پس از سرنگونی هواپیما، رسانه های حکومتی به نقل از مقام های مسئول گزارش دادند که علت سقوط نقص فنی بوده است.

برای تصویب این امر به رای ۵۱ سناتور نیاز است و این یعنی دست کم ۴ جمهوریخواه باید به دموکرات ها بیپوندند. الن درشوویتز، از اعضای تیم حقوقی وکلای مدافع ترامپ، معتقد است حتی اگر ترامپ از زلنسکی خواسته بود در ازای کمک های نظامی به او کمک کند این امر قابل استیضاح نیست: «هر مقام انتخابی که من می شناسم باور دارد که انتخاب او در راستای نفع عمومی است. خطر، خطر، خطر... و اگر یک رئیس جمهور کاری انجام دهد که معتقد است به انتخاب شدن او در راستای نفع عمومی کمک می کند نمی تواند نوعی گروکشی محسوب شود که به استیضاح می انجامد. عدالت آن را لازم می آورد. گلاره جباری، مجری پیشین تلویزیون در یک پست اینستاگرامی که بعدتر حذف شد، گفت هرگز به صدا و سیما برنخواهد گشت: «برای من باور کشتن هموطنانم خیلی سخت بود.

» چند پژوهشگر حقوق استدلال او را بی معنی می دانند. جمهوریخواهان در تائید عدم گروکشی با اوکراین می گویند ترامپ کمک ها را بدون آن که زلنسکی تحقیقاتی را درباره بایدن اعلام کند، آزاد کرده بود. به باور وکلای رئیس جمهور، ترامپ اختیار به تعلیق درآوردن کمک ها به اوکراین را داشت زیرا نگران فساد در آن کشور بود و اصرار داشت اروپا سهم بیشتری در کمک به اوکراین در جنگ با جدایی طلبان مورد حمایت روسیه برعهده بگیرد. جدیدترین .