ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان؛ انجمن قضات آلمان جایزه حقوق بشر را به او اعطا کرد

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 69 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 31%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

♦️ ادامه اعتصاب غذای نسرین ستوده در زندان؛ انجمن قضات آلمان جایزه حقوق بشر را به او اعطا کرد ▪️ انجمن قضات آلمان روز پنجشنبه اعلام کرد این جایزه به خاطر «شجاعت و تعهد خستگی‌ناپذیر» نسرین_ستوده به حقوق بشر و قانون، به او اعطا می‌شود.

با گذشت بیست رو از اعتصاب غذای خانم ستوده، رضا خندان همسر او روز دوشنبه ۱۰ شهریور به صدای آمریکا گفته بود: «متاسفانه ما دو روز یکبار و در بعضی مواقع سه روز یکبار در تماس هستیم و هر روز اجازه نمی‌دهند از بند زنان تماس بگیرند. امروز نوبت تماس بود که صحبت کردم. وضعیت خوبی متاسفانه نداشت و بیشتر نگران شدیم، به‌خاطر اینکه فشارش گویا پایین بوده و به خودش هم نگفتند فشارش چقدر است و گفته بودند باید حتما سرم وصل شود که خودداری کرده بود اما به هر حال فعلا ادامه می دهد.

همزمان با اعتصاب غذای نسرین ستوده، صدها هزار نفر در یک کارزار توییتری خواستار آزادی این وکیل زندانی که در زندان اعتصاب غذا است، شدند.نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال مدنی زندانی، روز سه‌شنبه ۲۱ مرداد ماه با انتشار نامه‌ای که یک نسخه از آن توسط رضا خندان، همسر خانم ستوده، به صدای آمریکا ارسال شده، اعلام کرد که در اعتراض به عدم آزادی زندانیان سیاسی در میانه بحران شیوع کرونا و «شرایط ظالمانه» در زندان‌های جمهوری اسلامی، دست به اعتصاب غذا زده است.

وکیل نسرین ستوده می‌گوید که خواسته‌های موکلش کاملا «مشروع و قانونی» است و حکومت باید آنها را برآورده کند وکیل نسرین ستوده با اعلام این مطلب که موکلش به رعایت نشدن اصول دادرسی عادلانه در فرایند محاکمه و رعایت نشدن حقوق زندانیان سیاسی در زمان گذراندن محکومیت‌شان دست به اعتصاب غذا زده است، این خواسته‌ها را «مشروع و قانونی» دانست و گفت که مقامات باید پاسخگوی آنها باشند.

این اولین بار نیست که خانم ستوده اعتصاب غذا می‌کند. او روز دوشنبه ۲۶ اسفند از جمله زندانیان سیاسی بود که با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به جلوگیری از آزادی زندانیان سیاسی در شرایط شیوع ویروس کرونا دست به اعتصاب غذا زده بود.، پس از بازداشت و انتقال به دادسرای اوین، با تودیع قرار کفالت آزاد شد.، چندی پیش در یک کنفرانس خبری گفت: «ما نه تنها از سوریه، که از جمهوری اسلامی ایران هم خواسته‌ایم در این شرایط نه تنها شهروندان آمریکایی، بلکه تمامی کسانی که ناعادلانه به زندان افتاده‌اند را آزاد کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مدیریت پسماند در شمال کشور بحرانی استمدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه برنامه مدیریت پسماند در استان‌های شمالی کشور برنامه‌ای ۱۰ ساله است، تصریح کرد: موضوعات مرتبط با مدیریت پسماند به ویژه در استان‌های شمالی کشور تبدیل به پدیده‌ای حاد شده و در شرایطی بحرانی است بنابراین در برخی نقاط از جمله استان‌های گیلان و مازندران باید در این زمینه سرعت عمل داشته باشیم.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه ادعای بی اساس مقامات اتریش را تکذیب کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فرانسوی خوش‌اقبال جایزه ۱۵۷ میلیون یورویی بازی بخت‌آزمایی را بردیک فرد فرانسوی روز سه‌شنبه ۱ سپتامبر (۱۱ شهریور) برنده جایزه ۱۵۷ میلیون یورویی بخت‌آزمایی «یورومیلیونز» شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

'جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در قندوز کشتند' - BBC News فارسیمقام‌های امنیتی ولایت قندوز می‌گویند که جنگجویان طالبان یک پلیس زن را در ساحه جنگلی، دورتر از شهر قندوز کشتند. گفته شده این پلیس زن ۴۵ سال داشت. او متاهل و مادر پنج کودک بود. طالبان تاکنون در مورد این رویداد اظهار نظر نکرده اما پیش از این نیز این گروه به کشتن سربازان پلیس زن متهم شده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آذری‌جهرمی:مشکلات اینترنت را به ۱۹۵ گزارش کنیدگزارش مشکلات اینترنت | وزیر ارتباطات از مردم خواست مشکلاتی که در خصوص کیفیت اینترنت دارند را به شماره ۱۹۵ گزارش کنند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مقصر سانحه فرودگاه ماهشهر خلبان است/ فرودگاه اهواز، پرواز را در ارتفاع بالاتر از توافق تحویل داد/ خلبان ۶۴ ساله کاسپین اخراج و کمک خلبان به کار برگشتگزارش نهایی بررسی سانحه فرودگاه ماهشهر اعلام شد؛ مقصر سانحه فرودگاه ماهشهر خلبان است/ فرودگاه اهواز، پرواز را در ارتفاع بالاتر از توافق تحویل داد/ خلبان ۶۴ ساله کاسپین اخراج و کمک خلبان به کار برگشت
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »