ادامه اعترافات «گورکن»: گورهای دسته‌جمعی همچنان در سوریه حفر می‌شوند

21/03/1401 02:00 ق.ظ

«انور رسلان»، افسر سرویس اطلاعاتی سوریه ملقب به «گورکن»، با پوشیدن ردایی سیاه و زدن عینک تیره، در برابر مجلس سنای آمریکا حضور یافت تا صحنه‌های هولناکی را

«انور رسلان»، افسر سرویس اطلاعاتی سوریه ملقب به «گورکن»، با پوشیدن ردایی سیاه و زدن عینک تیره، در برابر مجلس سنای آمریکا حضور یافت تا صحنه‌های هولناکی را او در اعترافاتش بارها تاکید کرد صحنه‌هایی که طول سال‌ها شاهد آن بوده، قلبش را به درد آورده‌ است.

انور رسلان، در پی شهادت‌ خود در «دادگاه جنایات جنگی سوریه» در شهر کوبلنز آلمان و محکوم شدن به ارتکاب جنایات جنگی در چند ماه قبل، دو روز پیش نیز در مجلس سنای آمریکا، شهادت‌‌های خود از دفن جسد روزانه صدها زندانی از جمله کودکانی که تا سرحد مرگ شکنجه شده بودند را بیان کرد.«گورکن» در پی سال‌ها دفن اجساد زندانیان شکنجه شده، در آغاز سال 2019 از سوریه فرار کرد در بخش دوم اعترافات خود تأکید کرد که «گورهای دسته‌جمعی هنوز در حال حفرشدن بوده و مملو از قربانیان هستند.»

هولناک‌ترین بخش گفته‌های او چه بسا این فراز باشد که حوادث وحشتناک‌تر هنوز در راهند. به گزارش پنج‌شنبه 19 خرداد، خبرگزاری «سی.ان.ان»، این کارمند غیرنظامی که سالیان درازی را در گورستانی دسته‌جمعی به دفن اجساد زندانیان زندان «صیدنایا» سپری کرده، تاکید کرد که به‌رغم کشته و مفقود شدن صدها هزار نفر از مردم سوریه و آوارگی میلیون‌ها تن از آنها در جریان جنگ داخلی، حوادث بدتری هنوز در راهند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

ادامه نبرد بر سر دونباس و 'کاروان بی پایان مرگ' در ماریوپل | DW | 09.06.2022مقام‌های اوکراین از کشته شدن دستکم ۲۱ هزار غیرنظامی در شهر تصرف شده ماریوپل گزارش داده و گفته‌اند از هر ساختمان ویران شده ۵۰ تا ۱۰۰ جسد بیرون کشیده می‌شود. آنها همچنین از ادامه نبردی سنگین در منطقه دونباس خبر می‌دهند. چقدرکارزیبااست

ردپای پسر سفیر سابق ایران در بلغارستان در ماجرای تلاس اینترنشنالدر پی خبرهایی مبنی بر نفوذ عوامل حکومت ایران در شبکه‌های اجتماعی و حذف پست‌های کاربران، دویچه وله فارسی در تحقیقات خود به حقایقی جدید از این ماجرا دست پیدا کرده است. این ویدیو پرده از بخشی از این اتفاقات بر می‌دارد. فارسی DW حرکتی در مسیر درست. جاویدشاه جاوید_رضاشاه_دوم_پهلوی_سوم رضاشاه_روحت_شاد دادخواهی نه_به_جمهوري_اسلامي آبان۹۸ هواپیمای_اوکراینی mamadporii عالی

بازداشت چند عضو سازمان مجاهدین در سوئد در پی اعتراض به برگزاری یک نمایشگاهروزنامه همشهری از بازداشت شماری از اعضای سازمان مجاهدین خلق در استکهلم به دنبال «حمله» به یک نمایشگاه و «درگیری» با پلیس خبر داد. آب را از سرچشمه بر می دارند نه از فاضلاب! ما در داخل کشور شاید مخالف حکومت فعلی باشیم اما هیچ وقت به مثلا مجاهدین خلق اجازه دخالت و یا هر کاری را نمیدهیم و تمام قد با این گروه مبارزه میکنیم بازداشت شماري از اعضاء!؟؟؟؟ حمله!؟؟ يك نمايشگاه!؟؟؟ منبع؟؟ همشهري!!! هموطن! يكهو از كيهان خامنه اي رفرنس ميگرفتي! خودتون رو آماده كنيد واسه حمله مجاهدين فقط قبلش توصيه ميكنم قرص آرامبخش يادتون نره!

مسری‌ترین زیر واریانت اومیکرون در نزدیکی ایران/ نگرانی از تکرار دلتا در جهاناستاد اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به روند افزایشی مبتلایان به کرونا در جهان، خیزش زیرواریانت جدید اومیکرون به لحاظ شدت بیماری و سرایت آن را همانند دلتا دانست.

جنگ در اروپا؛ نیروهای اوکراینی مواضع روسیه در خرسون را بمباران کردندجنگ در اروپا؛ نیروهای اوکراینی مواضع روسیه در خرسون را بمباران کردند آخرین تحولات، خبرها و رویدادهای مرتبط با تهاجم نظامی روسیه به اوکراین در روز جمعه ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲ را در این گزارش دنبال کنید🔽 به اوکراین موشک دور برد بدید بی خاصیتها

۲ کشته و ۶ مصدوم در پی ریزش ساختمان در نوسود کرمانشاهسخنگوی سازمان اورژانس کشور: *در پی ریزش ساختمان در نوسود کرمانشاه ۲ نفر فوت و ۶ نفر مصدوم شدند *علت وقوع این حادثه باید از سوی مسئولان و کارشناسان مربوطه بررسی شود *تاکنون چهار مصدوم بد حال هستند و دو تن نیز به صورت سرپایی درمان شدند جزییات انفجار ساختمان ۳ طبقه در 'نوسود' پاوه فرماندار پاوه: صبح امروز بدنبال نشت گاز یک ساختمان سه طبقه در نوسود پاوه تخریب شد هشت نفر دراین ساختمان بوده‌اند شش نفر آنها از زیر آوار بیرون آورده شده‌اند درمیان آنها یک مادر و دختر جان خود را از دست دادند خانه تیمی امنیتی دیگری توسط سربازان گمنام حضرت موسی منهدم شد .

که در طول سالیان جنگ در سوریه شاهد آن بوده، بازگو کند.

او در اعترافاتش بارها تاکید کرد صحنه‌هایی که طول سال‌ها شاهد آن بوده، قلبش را به درد آورده‌ است.انور رسلان، در پی شهادت‌ خود در «دادگاه جنایات جنگی سوریه» در شهر کوبلنز آلمان و محکوم شدن به ارتکاب جنایات جنگی در چند ماه قبل، دو روز پیش نیز در مجلس سنای آمریکا، شهادت‌‌های خود از دفن جسد روزانه صدها زندانی از جمله کودکانی که تا سرحد مرگ شکنجه شده بودند را بیان کرد.«گورکن» در پی سال‌ها دفن اجساد زندانیان شکنجه شده، در آغاز سال 2019 از سوریه فرار کرد در بخش دوم اعترافات خود تأکید کرد که «گورهای دسته‌جمعی هنوز در حال حفرشدن بوده و مملو از قربانیان هستند.»

هولناک‌ترین بخش گفته‌های او چه بسا این فراز باشد که حوادث وحشتناک‌تر هنوز در راهند.

به گزارش پنج‌شنبه 19 خرداد، خبرگزاری «سی.ان.ان»، این کارمند غیرنظامی که سالیان درازی را در گورستانی دسته‌جمعی به دفن اجساد زندانیان زندان «صیدنایا» سپری کرده، تاکید کرد که به‌رغم کشته و مفقود شدن صدها هزار نفر از مردم سوریه و آوارگی میلیون‌ها تن از آنها در جریان جنگ داخلی، حوادث بدتری هنوز در راهند.

«گورکن» همچنین افزود برخی همکارانش که اخیرا موفق به فرار از سوریه شدند به او اطلاع دادند که گورهای دسته‌جمعی همچنان در حال حفرشدن هستند.«گورکن» در ادامه گفت: «قلب من آکنده از درد است، چراکه می‌دانم درهمین لحظه، افرادی در معرض شکنجه غیرانسانی به دست رژیم بشار اسد قرار دارند.»

او ادامه داد: «من دقیقاً می‌دانم که این اجساد در گورهای دسته جمعی که تا به امروز نیز در حال حفرشدن هستند، روی هم انباشته شده‌اند. این را می‌دانم زیرا دیگرانی که با من در گورهای دسته‌جمعی کار می‌کردند، اخیرا فرار کرده و شنیده‌های ما را تایید کردند.»

زندان صیدنایا، زندان نظامی بدنام در نزدیکی دمشق است که به دلیل محبوس شدن هزاران زندانی غیرنظامی و سیاسی در آن، شهرت دارد.

بر اساس آمار دیدبان حقوق بشر سوریه، تخمین زده می‌شود که از زمان آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011، حدود 30 هزار زندانی زیر شکنجه جان باخته‌اند.