ادامه اعتراضات در سودان؛ چهار تن از معترضان حکومت نظامی به ضرب گلوله کشته شدند

09/10/1400 11:16:00 ب.ظ

معترضان در خارطوم، پایتخت سودان و شهرهای مجاور به سمت کاخ ریاست جمهوری راهپیمایی کردند.

معترضان در خارطوم، پایتخت سودان و شهرهای مجاور به سمت کاخ ریاست جمهوری راهپیمایی کردند. نسخه چاپی همزمان با تداوم اعتراضات به حکومت نظامی سودان و برگزاری راهپیمایی‌های گسترده در سراسر کشور روز پنجشنبه ۹ دی «کمیته پزشکان» سودان اعلام کرد چهار نفر از معترضان به ضرب گلوله کشته شده‌اند.

معترضان در خارطوم، پایتخت و شهرهای مجاور به سمت کاخ ریاست‌جمهوری راهپیمایی کردند و پلیس ضد شورش و نیروهای امنیتی با شلیک گاز اشک‌آور و نارنجک‌های صوتی توانستند معترضان را پراکنده کنند.

راهپیمایی‌های روز پنجشنبه یازدهمین دور از اعتراضات سراسری به حکومت نظامی سودان است که در کودتای روز ۲۵ اکتبر قدرت را به دست گرفت. فرماندهان ارتش ابتدا عبدالله حمدوک، نخست‌وزیر را برکنار و چند روز بعد او را در این مقام ابقا کردند. معترضان خواستار عدم دخالت کامل ارتش در روند انتقال قدرت به غیرنظامیان و برگزاری یک انتخابات آزاد هستند.

یک شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفت نیروهای امنیتی در فاصله دو کیلومتری از کاخ ریاست‌جمهوری به معترضان حمله کردند. به گفته شاهدان، رویارویی بین معترضان و نیروهای امنیتی در شهر خرطوم بحری، واقع در شمال پایتخت تا تاریکی شب ادامه داشت. headtopics.com

ارتش و نیروهای امنیتی با هدف جلوگیری از رفت‌وآمد معترضان اکثر پل‌ها بین خارطوم و شهرهای حومه از جمله خرطوم بحری را مسدود کرده‌اند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : تصاویر دیدنی از فوران یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان در جزیره هاوایی

ویدیوها : یکی از فعال‌ترین آتشفشان‌های جهان به نام «کیلاویا» در جزیره هاوایی روز چهارشنبه ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) فوران کرده است. ادامه مطلب >>

چهار متهم به نقض مقررات کووید در چین در انظار عمومی گردانده شدندهر کدام از این افراد توسط ۲ مامور پلیس گرفته شده بودند و دستشان از پشت بسته شده بود. آنها لباس سفید به تن داشتند و تابلویی با عکس و اسم به گردنشان آویخته شده بود.

آمار تازه ابتلا به اُمیکرون در ایران: ۴۳ مورد در ۱۲ استانهم‌زمان با روند صعودی آمار مبتلایان به اُمیکرون در ایران، شمار موارد مشکوک ابتلا به این سویه کرونا نیز در حال افزایش است.

انهدام تسلیحات ارسالی ایران در دومین حمله هوایی اسرائیل به لاذقیهدر هیچیک از دو حمله هوایی اسرائیل به لاذقیه، سامانه‌های پدافند موشکی روسیه که از پایگاه هوایی حمیمیم محافظت می‌کنند، با جنگنده‌های اسرائیلی و موشک‌های شلیک‌شده آنها مقابله نکردند. سيدعلي تنهاست. ولی خوب بچه شیعه نفهم تر از این حرف هاست ریدم پس کله جمهوری اسلامی و رهبر چلاقش خامنه‌ای که از همه طرف کلاه رفته سرش

ادامه روند کاهش تراز آب در دو دریاچه بسته ایران در سال ۱۴۰۰مدیر آبنگاری و امور جزر و مدی سازمان نقشه‌برداری کشور با اشاره به روند کاهش تراز آب در دریاچه ارومیه و دریای خزر، گفت: در صورتی که این روند کاهشی در دریای خزر ادامه یابد، احتمال خشک شدن خلیج گرگان وجود دارد که در این صورت داستانی همانند دریاچه ارومیه در حوضه خزر رخ خواهد داد.

درخواست حوثی‌ها از شورای امنیت برای پایان دادن به جنگ در یمنحوثی‌ها از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا تصمیمی برای پایان دادن به جنگ در یمن اتخاذ کند. - خبرگزاری آناتولی

شرط واگذاری واحدهای «نهضت ملی مسکن» به مجردها، «متأهل بودن در زمان تحویل» اعلام شدوزارت راه و شهرسازی از واگذاری واحدهای مسکونی طرح «نهضت ملی مسکن» به افراد مجرد در صورت ارائه «عقدنامه در زمان تحویل واحد» خبر داده است. محمود محمود‌زاده، معاون وزارت راه ،... ما نه مسکن تون رو خواستیم نه خودتون رو. بمیرین نهضت اسلامی مسکن بهتر نبود؟ با اون تعهد دارند مجرد بودن رو جرم انگاری میکنن. فردا میگن متعهد بودی ازدواج کنی که نکردی.