اخطار به کره جنوبی برای بازگرداندن پول ایران/ رابطه ایران و چین مستحکم است

26/04/1399 04:51 ب.ظ

اخطار به کره جنوبی برای بازگرداندن پول ایران سخنگوی وزارت ‌خارجه: *رابطه ایران و چین مستحکم است و دشمنان از هر طریق برای ضربه زدن به کشور اقدام می‌کنند *اخطارهای لازم را به کره جنوبی داده‌ایم که پول ایران را بازگرداند

سیدعباس موسوی 26 تیر ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در اردبیل در باره آخرین وضعیت سند همکاری ایران و چین اظهار کرد: رابطه ایران و چین رابطه کشورهای مستقل است و بدخواهان زیادی دارد. به طوری که این سند فعلا یک نقشه راه است و بخش اجرایی و قراردادی وجود ندارد. در صورت به توافق رسیدن و امضا در حوزه‌های مختلف همکاری خواهد شد. نگاه ما به این سند در دراز مدت است.

وی ادامه داد: این موضوع در سال 94 بعد از سفر رئیس جمهور چین به ایران مطرح شد و بعد از آن آقای ظریف، پیش‌نویس آن را به چین برد و بررسی مقدماتی انجام شد. منتظر نظرات طرف مقابل هستیم تا در نهایت چشم‌انداز همکاری بلند مدت ترسیم شود.

موسوی در مورد پول های بلوکه شده ایران توسط کره جنوبی نیز گفت: اخطارهای لازم را به این کشور داده‌ایم که پول ایران را بازگرداند. سخنگوی وزیر امور خارجه اضافه کرد: تحریم ظالمانه ایران توسط یک کشور یاغی باعث شده تا به این بهانه کره جنوبی پول‌های ایران را بلوکه کند. این رفتار آنها از طرف ما قابل قبول نیست. چرا که رابطه این دو کشور به ما ارتباطی ندارد.

وی با ابراز تاسف از درگیری بین آذربایجان و ارمنستان، اضافه کرد: به محض شروع این درگیری‌ها طرفین را به خویشتن داری دعوت کردیم. چرا که منطقه کشش درگیری بیشتر را ندارد. ما آماده هستیم در چارچوب راه حل‌هایی مسالمت‌آمیز برای کاهش اختلافات بین دو کشور میانجیگری کنیم. headtopics.com

موسوی در ادامه در مورد پیوستن به اوراسیا نیز خاطرنشان کرد: اتحادیه اوراسیا از اتحادیه‌های آینده‌دار با ظرفیتی عظیم است که در همسایگی ما قرار دارد. جمهوری اسلامی نیز تلاش می‌کند از آن برخوردار باشد. سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه در این منطقه قرار است بازار بزرگی با ارزش هزار میلیارد دلار شکل بگیرد، ادامه داد: تلاش ما استفاده از این بازار است و علاوه بر این اتحادیه مایل به پیوستن به اتحادیه‌های دیگر نیز هستیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا در خصوص ماهیگیری صیادان چینی در آبهای ایران اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: صیدهای فراسرزمینی در اغلب کشورها طبق توافقات خاص و در حد و حدود تعیین شده انجام می‌گیرد و موضوع فوق‌العاده‌ای نیست. به طوری که این اتفاق در آب‌های ما نیز در راستای ارزآوری و همکاری اقتصادی اتفاق افتاده است.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

گزارش یاهو‌نیوز از مجوز ترامپ به سی‌آی‌ای برای انجام عملیات‌ سایبری علیه ایران«یاهو نیوز» در گزارشی به نقل از مقام‌های پیشین آمریکا نوشته سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سی‌آی‌ای) پس از گرفتن اختیارات گسترده‌ از دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ میلادی، تعدادی عملیات سایبری سری علیه ایران و چند هدف دیگر انجام داده است.

بانک مرکزی ایران برای 'کاهش نقدینگی' اوراق ودیعه منتشر می‌کندبانک مرکزی ایران قصد دارد برای مقابله با تورم و رشد فزاینده نقدینگی اوراق ودیعه منتشر کند؛ سررسید این ارواق دو ساله اعلام شده است. معاون بانک مرکزی ایران می‌گوید انتشار هر ۱۰ هزار میلیارد تومان اوراق ودیعه 'رشد پایه پولی و نقدینگی را به میزان ۲/۸ واحد درصد کاهش خواهد داد.' اوراق ودیعه قراردادی است که در آن سپرده‌گذاران پول خود را برای 'حفظ ارزش' یا 'جلوگیری از کاهش بیشتر ارزش' به عنوان ودیعه به بانک مرکزی می‌سپارند.

تلاش برای خرید انسولین در ایران از داروخانه تا توییتریکی از کاربران در پی نایاب شدن قلم انسولین و یافتن آن نوشته است: «دو روزه تقریبا تمام‌ دارو‌خانه‌های تهران رو برای تهیه انسولین novorapid زیر و رو کردم. دریغ از یک عدد. حتی آزاد. به هر قیمت.ریتویت کنید لطفا شاید زودتر تعدادی تهیه شد.»

سوء قصد به جان قهرمان بوکس برای تصاحب ملک شخصی‌اش!سوء قصد به جان قهرمان بوکس برای تصاحب ملک شخصی‌اش! عده‌ای از اراذل و اوباش با حمایت‌های خاص و به هدف تحت فشار قراردادن مرتضی سپهوند، قهرمان بوکس برای واگذاری زمین شخصی‌اش، به جان او سوء قصد کردند.

غرامت ۵۰۰ دلاری اپل به کاربران برای کند کردن عمدی آیفونشرکت اپل پذیرفته است که برای کند کردن عمدی تلفن همراه آیفون مشتریانش در آمریکا و عدم اطلاع رسانی به آنان، تا ۵۰۰ دلار غرامت به هر کدام از آنان پرداخت کند.

تذکر برای توییت‌های فوتبالی؛ یادبود کشته‌شده‌ها و محکومین به اعدام ممنوع