اخطار محیط زیست دماوند به شهرداری های شرق استان تهران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

اخطار محیط زیست دماوند به شهرداری‌های شرق استان تهران: مرکز دفع زباله شهرستان دماوند قانونی است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

محمد فریدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه مرکز دفع زباله شهرستان دماوند قانونی است و مجوزهای لازم را از مراجع ذی‌صلاح از جمله سازمان محیط زیست به‌عنوان ناظر در زمینه پسماند گرفته است و زمین این مرکز از سوی سازمان منابع طبیعی به آن واگذار شده است، گفت: هفت شهرداری شرق استان تهران از جمله پردیس، بومهن، رودهن، دماوند، آبسر، آبعلی و کیلان همه با یکدیگر تجمیع شده‌اند و شرکتی را به‌عنوان شرکت پسماند تاسیس کرده اند که شهرداران در آن عضو و فرمانداری‌ها و اداره محیط زیست ناظر هستند.

وی همچنین ضمن بیان اینکه روش دفن بهداشتی زباله‌ها در مرکز دفع زباله دماوند به‌صورت دفن بهداشتی دره‌ای است، توضیح داد: زباله‌ها در دره به‌صورت لایه‌ای دفن و روی هر لایه خاک ریخته می‌شد، همچنین زیر دره باید لوله‌گذاری می‌شد تا شیرآبه زباله‌ها وارد حوضچه‌ای در پایین دست شود اما مدتی زباله‌ها دیگر در این لایه‌ها دفن نمی‌شدند، خاکی روی آن‌ها ریخته نمی‌شد و زباله‌های پزشکی مخلوط با این زباله‌ها در محل‌های مختلف دفع می‌شد.

وی با اشاره به اینکه مرکز دفع زباله شهرستان دماوند در حوضه آبریز سد ماملو قرار دارد، خاطرنشان کرد: این مرکز با سد ماملو که تامین‌کننده آب شرب است فاصله دارد اما باید این مرکز دفع زباله را مدیریت کنیم تا آلودگی‌های ناشی از آن به سد ماملو سرایت نکند. رئیس اداره محیط زیست دماوند اضافه کرد: خوشبختانه در این مدت زباله‌ها را به مکانی که باید دفن می‌شدند، منتقل کردند، در دره دفن زباله‌ها لوله‌گذاری کردند، شیرابه را وارد حوضچه‌ای ایزوله و یک خط بازیافت کاغذ و پلاستیک را راه‌اندازی کردند. نخاله‌های ساختمانی را جمع‌آوری کردند و ترانشه مجزایی برای پسماندهای پزشکی ساختند، همچنین سه ردیف درخت را در یک محدوده‌ ۳۰۰ متری کاشتند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهدوزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهد وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدامات دولت چین در حمایت از ماهیگیری غیراصولی و مخرب تجاری آن کشور در جهان، هشدار داد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نامه باغ وحش ارم به سازمان محیط زیست درباره تعیین تکلیف «باران»نامه باغ وحش ارم به محیط زیست درباره یک شامپانزه مدیرعامل مجموعه ارم سبز می‌گوید که این مجموعه نامه‌ای درخصوص شامپانزه معروف به «باران» به سازمان محیط زیست ارسال کرده و از این سازمان خواسته که درباره نگهداری و یا انتقال آن به خارج از کشور تصمیم‌گیری کند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

به جای تحویل خودروها به نورچشمی‌ها آن‌ها را به ثبت‌نام کنندگان بدهند/ عدم پایبندی خودروسازان به تعهدات‌شان باعث آشفتگی بازار شده استیک عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد: خودروسازان به جای این‌که خودروها را به نورچشمی‌ها بدهند به کسانی که مدت‌ها است ثبت‌نام کرده‌اند، این خودروها را تحویل دهند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تردید کارگران نسبت به ساخت مسکن کارگری/ بازگشت به الگوی قدیمی خانه‌دار کردن کارگرانبا ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی کارگری در شهرک‌های صنعتی قرار است الگویی قدیمی برای خانه‌دار کردن این قشر دوباره اجرا شود، هر چند از کم و کیف این طرح اطلاعات چندانی در دست نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

نامه پزشکان اصفهانی به روحانی: آنچه صعودش را به تماشا نشسته‌اید، منحنی مرگ عزیزان ماست
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

چرا حزب‌الله پاسخ به اقدامات تل‌آویو را به تاخیر می‌اندازد؟سکوت راهبردی بهترین تعبیری است که رسانه‌های مختلف عربی در توصیف واکنش یا همان عدم واکنش حزب‌الله به اقدامات اسرائیل به ویژه در رابطه با قتل یکی از مبارزان این حزب در سوریه و بعد از آن هدف قرار دادن یک منزل مسکونی در جنوب لبنان به کار می‌برند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »