اخطار شورای نگهبان به بهارستان‌نشینان

24/11/1400 11:31 ق.ظ

«اخطار شورای نگهبان به بهارستان‌نشینان» ادامه سهم‌خواهی_مجلس از دولت موجب ردصلاحیت نمایندگان خواهد شد سخنگوی شورای‌نگهبان گفته: نمایندگان بر اساس قانون باید نظارت و قانون‌گذاری کنند. آنان منعی برای نظارت ندارند اما نباید در امور قوای دیگر دخالت کنند.

دخالت و فشار نمایندگان مجلس در انتصابات دولتی به اخطار شورای نگهبان ختم شد که اگر این ایفای نقش در انتصابات ادامه یابد به موجب هشدار دیروز طحان‌نظیف منجر به رد صلاحیت نمایندگان در انتخابات بعدی مجلس خواهد شد. اخطار رسمی به بهارستان‌نشینان عدم اصلاح رفتار نمایندگان سبب شد تا کار به اخطار رسمی توسط شورای نگهبان برسد.

سخنگوی شورای نگهبان روز گذشته در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، درباره نقش نمایندگان مجلس در انتصابات گفت: نمایندگان بر اساس قانون باید نظارت و قانون‌گذاری کنند. آنان منعی برای نظارت ندارند اما نباید در امور قوای دیگر دخالت کنند. آنان می‌توانند از ابزارهای نظارتی خود استفاده کنند. البته طبق بیانات مقام معظم رهبری نمایندگان نباید در انتصابات دخالت داشته باشند. اگر واقعا نمایندگان در انتصابات دولتی دخالت داشته باشند، حتما شورای نگهبان این موضوع را مورد توجه قرار می‌دهد. وی افزود: نظارت نمایندگان اگر منجر به دخالت آنها در عزل و نصب‌ها شود حتما تخلف است و شورای نگهبان حتما در بررسی صلاحیت‌ها آن را مدنظر قرار می‌دهد. نظارت با دخالت فرق دارد و سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص حق قانونی نمایندگان است.

ادامه مطلب:
SharghDaily »

یک زندانی سیاسی در ایلام «به دلیل توهین» به رهبران جمهوری اسلامی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت🔺یک زندانی سیاسی در ایلام به «دلیل توهین» به رهبران جمهوری_اسلامی مورد ضرب‌و‌شتم قرار گرفت ▪️سازمان زندان‌های ایلام در واکنش به خبر ضرب و شتم یک زندانی زن ضمن تایید وقوع درگیری اعلام کرد آسیبی به وی نرسیده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

در حضر؛ داستان انقلاب به روایت مهشید امیرشاهی | DW | 12.02.2022'درحضر' روایتی‌ست بی‌تا از انقلاب؛ رویدادهایی که چه بسا از یادها رفته‌اند. روایت برافتادن رژیم شاهنشاهی و برآمدن جمهوری اسلامی در جامه یک داستان. *Iran بله داشت فراموش میشد ولی روزقبل درهها شهر با هک کردن بازار ومناطق اجتماعی آنرا یادآورکردند بطوری که چین وروسیه مالزی اندونزی سنگاپور دست بکارهک کردن سایتهای مجاهدین برآمدندازساعت ۲۲شب گذشته تاکنون موفق نبودند، انقلاب نوین مردم ایران نزدیک است داستان کودتا!

آغاز عملیات نظامی ائتلاف عربی در صنعا با هدف پاسخ به تهدید حوثی‌هاائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن اعلام کرد که عملیاتی نظامی را در صنعا با هدف پاسخ به تهدیدات مستمر شبه‌نظامیان حوثی آغاز کرده است.ائتلاف شامگاه جمعه 11

آتش‌سوزی گسترده به تخریب ده‌ها مغازه در بازار بزرگ تهران انجامیدآتش‌سوزی «گسترده» در صبح روز شنبه، ۲۳ بهمن، موجب تخریب دست کم ۳۰ مغازه در بازار بزرگ تهران شد.

ثبت 8 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری المپیک زمستانی پکنکمیته برگزاری المپیک زمستانی پکن از ثبت 8 مورد ابتلا به کرونا در اماکن مرتبط با برگزاری این مسابقات خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

چاووش‌اوغلو: اگر روسیه (در اوکراین) اقدام به حمله کند، اقدام درستی نخواهد بودچاووش‌اوغلو: اگر روسیه (در اوکراین) اقدام به حمله کند، اقدام درستی نخواهد بود