اخراج مشاور سازمان ملل متحد در پی شکایتش از یک مدیر ارشد به دلیل تعرض جنسی

14/05/1399 11:13 ق.ظ

خبرگزاری رویترز گزارش داد مارتینا بروستروم، مشاور سیاستگذاری برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز که به دلیل تخلف اخراج شده، اعلام کرد به دلیل شکایتش از یک مقام ارشد این نهاد به دلیل تعرض جنسی از کار اخراج شده است

خبرگزاری رویترز گزارش داد مارتینا بروستروم، مشاور سیاستگذاری برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز که به دلیل تخلف اخراج شده، اعلام کرد به دلیل شکایتش ا رویترز سه‌شنبه ۱۴ مرداد به نقل از مارتینا بروستروم،‌ مشاور اخراجی سازمان ملل متحد،‌ نوشت: ‌«تا حدی طعنه‌آمیز پوچ است که کسی که شکایتی درباره تعرض جنسی را ارائه کرده به دلیل تخلف جنسی گناهکار شناخته می‌شود.

»

بر اساس این گزارش،‌ اخراج این کارمند سوئدی سازمان ملل متحد با عنوان تخلف مالی و جنسی در ماه میلادی دسامبر صورت گرفته است. رویترز نوشته اسناد درخواست استیناف بروستروم را مشاهده کرده است. درخواست استیناف او در همین زمینه ماه آوریل میلادی به هیات تجدیدنظر جهانی سازمان جهانی بهداشت ارسال شد.

سازمان جهانی بهداشت از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است. لوئيز لورز، نایب‌رییس برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS)، که در این زمینه از سوی بروستروم متهم به تعرض جنسی شده، این موضوع را رد می‌کند. headtopics.com

او متهم است که در سال ۲۰۱۵ میلادی در یک آسانسور در هتلی در تایلند سعی داشته بروستروم را به سمت اتاقش ببرد. بروستروم در سال ۲۰۱۸ شکایتش در این زمینه را عمومی کرد. او به رویترز گفت تحقیقات اولیه در سازمان ملل متحد ادعاهایش را اثبات نکرد، اما این موضوع همچنان به عنوان بخشی از یک پرونده بعدی، به صورت گسترده‌تر در حال بررسی است.

ادامه مطلب:
IranIntl »

رئیس بارسلونا: خریدن نیمار به دلیل کرونا عملی نیست - BBC News فارسیژوزپ ماریو بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا می‌گوید با توجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، به خدمت گرفتن مجدد نیمار، ستاره برزیلی پاری‌سن‌ژرمن، 'غیر عملی' است.

پلمب 9 صرافی به دلیل تخلفات ارزی در تهرانپلیس نظارت بر اماکن پایتخت: ۹ صرافی متخلف به علت خرید و فروش غیر مجاز ارز و اخلال در نظام اقتصادی با اخذ دستور قضایی پلمب شدند و به ۱۵ واحد صنفی تذکر کتبی داده شده

نامه پزشکان اصفهانی به روحانی: آنچه صعودش را به تماشا نشسته‌اید، منحنی مرگ عزیزان ماست

چرا حزب‌الله پاسخ به اقدامات تل‌آویو را به تاخیر می‌اندازد؟سکوت راهبردی بهترین تعبیری است که رسانه‌های مختلف عربی در توصیف واکنش یا همان عدم واکنش حزب‌الله به اقدامات اسرائیل به ویژه در رابطه با قتل یکی از مبارزان این حزب در سوریه و بعد از آن هدف قرار دادن یک منزل مسکونی در جنوب لبنان به کار می‌برند.

وزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهدوزیر خارجه آمریکا: چین به ماهیگیری غیراصولی که آگاهانه به محیط زیست آسیب می‌زند، پایان دهد وزیر خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای نسبت به اقدامات دولت چین در حمایت از ماهیگیری غیراصولی و مخرب تجاری آن کشور در جهان، هشدار داد.

کویت به خاطر همه‌گیری کرونا پرواز به ۳۱ کشور «پر خطر» را ممنوع می‌کندکویت به خاطر همه‌گیری کرونا پرواز به ۳۱ کشور «پر خطر» را ممنوع می‌کند نام کشورهای هند، پاکستان، مصر، فیلیپین، لبنان، و سریلانکا - که همگی مهاجران زیادی در کویت دارند - نیز در این فهرست قرار دارد.

ز یک مقام ارشد این نهاد به دلیل تعرض جنسی از کار اخراج شده است.

رویترز سه‌شنبه ۱۴ مرداد به نقل از مارتینا بروستروم،‌ مشاور اخراجی سازمان ملل متحد،‌ نوشت: ‌«تا حدی طعنه‌آمیز پوچ است که کسی که شکایتی درباره تعرض جنسی را ارائه کرده به دلیل تخلف جنسی گناهکار شناخته می‌شود.»

بر اساس این گزارش،‌ اخراج این کارمند سوئدی سازمان ملل متحد با عنوان تخلف مالی و جنسی در ماه میلادی دسامبر صورت گرفته است.

رویترز نوشته اسناد درخواست استیناف بروستروم را مشاهده کرده است. درخواست استیناف او در همین زمینه ماه آوریل میلادی به هیات تجدیدنظر جهانی سازمان جهانی بهداشت ارسال شد.

سازمان جهانی بهداشت از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده است.

لوئيز لورز، نایب‌رییس برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز (UNAIDS)، که در این زمینه از سوی بروستروم متهم به تعرض جنسی شده، این موضوع را رد می‌کند.

او متهم است که در سال ۲۰۱۵ میلادی در یک آسانسور در هتلی در تایلند سعی داشته بروستروم را به سمت اتاقش ببرد.

بروستروم در سال ۲۰۱۸ شکایتش در این زمینه را عمومی کرد.

او به رویترز گفت تحقیقات اولیه در سازمان ملل متحد ادعاهایش را اثبات نکرد، اما این موضوع همچنان به عنوان بخشی از یک پرونده بعدی، به صورت گسترده‌تر در حال بررسی است.

بر اساس نامه‌ای که برنامه مشترک ملل متحد در زمینه ایدز سال ۲۰۱۸ به بروستروم ارسال کرده بود آنتونیو گوترش،‌ دبیرکل سازمان ملل متحد، پس از دریافت شماری دیگر از ادعاهای آزار و اذیت‌های جنسی علیه لورز که او همچنان آن‌ها را انکار می‌کند، دستور تحقیقات بعدی در این زمینه را داده است.

بروستروم در درخواست استیناف اشاره کرده که اخراجش در پی تحقیقاتی بوده که بر اساس اتهاماتی صورت گرفت که در ایمیل‌هایی ناشناس مطرح شد. به گفته او، این اقدام از سوی لورز انجام شد.

رویترز نوشته از دهه ۱۹۹۰ میلادی، اعتبار سازمان ملل متحد به واسطه شماری از ادعاهای مربوط به سوء رفتارهای جنسی آسیب دیده است.

در نوامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، حدود ۱۰ هزار کارمند و پیمانکار سازمان ملل متحد گفتند که در دو سال گذشته آزار جنسی را تجربه کرده‌اند.