اخراج ۲۱ کارگر معترض هفت‌تپه با دستور کارفرما

01/07/1398 11:23 ق.ظ

منابع مطلع کارگری از اخراج دستکم ۲۰ تن از کارگران هفت_تپه به دستور مستقیم کارفرمای این مجموعه خبر می دهند. گمان می‌رود این اقدام به دستور مقامات امنیتی و هراس از اعتراض و اعتصاب مجدد کارگران صورت گرفته باشد. اخبار_ایران کارگران

کانال مستقل کارگران هفت تپه ضمن تایید این خبر نمونه‌ای از نامه‌های تحویل داده شده به کارگران اخراج شده را منتشر کرده است که در آن، دلیل اخراج، اتمام قرارداد میان کارگر وکارفرما ذکر شده است.

بنابرآنچه در این کانال آمده است گمان می‌رود این اقدام به دستور مقامات امنیتی و هراس از اعتراض و اعتصاب مجدد کارگران صورت گرفته است تا با ایجاد اضطراب و به خطر انداختن امنیت شغلی، کارگران دست از مطالبه حقوق معوقه خود بردارند.

نام «محمد خنیفر» فرزند قاسم، از کارگران هفت‌تپه که چندی قبل با حکم دادگاه به ۶ سال زندان محکوم شد نیز در میان فهرست کارگران اخراجی دیده می‌شود. اسامی برخی دیگر از اخراج شدگان بدین شرح است: رضا پورچنانی، صاحب ظهیری، محمود سعدی، عادل عبدلخانی، محمد عبدلخانی، سمیر احمدی ، حمزه الکثیر ، اشکان گودرزی، مسعود لویمی، فاضل چعبی زاده، ایمان اخضری، کریم میاحی، محمد خنیفر فرزند حمید و چند کارگر دیگر.

بعد از اعلام خبر اخراج یا عدم تمدید قرارداد، ۲۱ کارگر نیشکر هفت تپه امروز دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ تمامی کارگران بخش‌های داخلی شرکت نیشکر هفت‌تپه از جمله اداره تجهیزات مکانیکی قسمت کارخانه تولید شکر وهمچنین امور زیربنایی در حمایت از همکاران خود دست از کار کشیده ونسبت به این عمل کارفرما روبروی دفتر مدیریت شرکت تجمع کردند. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

ظریف: تحریم جدید علیه بانک مرکزی مانع خرید غذا و دارو می‌شود | DW | 21.09.2019آمریکا بانک مرکزی ایران، صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس را تحریم کرد. ایران می‌گوید این اقدام آمریکا تکرار تحریم‌های قبلی است، آمریکا ولی می‌گوید بانک مرکزی این بار به دلیل 'تامین مالی تروریسم' تحریم شده است. بفرما گام بعدی و بهانه گرانی مواد غذایی و دارویی استارت خورد 😯😯🤭 ماله_کش_اعظم دست مریزاد.

پنج دارنده نوبل در جستجوی صلح برای جهان | DW | 21.09.2019خوان مانوئل سانتوس، لخ والسا، دیوید تریمبل، جودی ویلیامز و شیرین عبادی که برای شرکت در نشست برندگان نوبل صلح به مکزیک سفر کرده‌اند، تجارت اسلحه، تغییرات آب‌وهوایی و اجبار به مهاجرت را مانع رسیدن به صلح در جهان می‌دانند. Wie Süß!

حوثی‌های یمن به عربستان سعودی پیشنهاد صلح کردند | DW | 21.09.2019شورشیان حوثی یمن به عربستان سعودی پیشنهاد کردند که هر دو طرف حملات موشکی و پهپادی را متوقف کنند. عربستان تاکنون واکنش رسمی به این درخواست حوثی‌ها نشان نداده و حملاتی علیه برخی مواضع گروه شورشی حوثی انجام داده است. نقشه مظلوم نمایی و حمله ایران به امارات.گردن گرفتن حوثی ها شورشی خودت هستی و کشورت ینی واقعن باورشون شده که اونا حمله کردن؟ اینا همه اثر همون خات 'قات' هستش تو دهنشون گوشه لپشون.

جشن اکتبر مونیخ آغاز شد؛ جشنی برای عاشقان آبجو | DW | 21.09.2019گزارش تصویری: ۱۸۶مین جشن اکتبر در مونیخ افتتاح شد؛ شهری که در روزهای ۲۱ سپتامبر تا ۶ اکتبر میزبان عاشقان آبجو خواهد بود. هر ساله حدود شش میلیون نفر از این جشن دیدن می‌کنند. در جشن اکتبر به‌طور متوسط ۷ میلیون لیتر آبجو مصرف می‌شود.

تظاهرات مصری‌ها علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور | DW | 21.09.2019صدها نفر در قاهره و دیگر شهرهای این کشور علیه عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر دست به تظاهرات زدند. پلیس برای پراکندن معترضین از گاز اشگ‌آور استفاده کرد و تعدادی را نیز بازداشت کرد. دیکتاتوری رفت ، دیکتاتوری جایگزین شد. این چرخه باطل جوامعی که کتاب نمیخونن و تمامیت خواهن. سی سی آدم درستی نیست !! باید برود 😂😂 صدها نفر ؟؟؟

فرمانده سپاه پاسداران: ما هر کاری بکنیم، می‌گوییم | DW | 21.09.2019آمریکا و عربستان ایران را مسئول حمله به تأسیسات نفتی عربستان می‌دانند. ایران دخالت در این حمله را رد کرده است. حال فرمانده سپاه می‌گوید 'ما مسئولیت کاری‌هایی که انجام داده‌ایم را برعهده می‌گیرم'. منظور فرمانده کل سپاه این است که چنانچه ایران تاسیسات آرامکو را هدف گرفته بود حتماً مسولیت انرا بدون ترس بر عهده میگرفت، دروغپردازی نکنید! ما...برعهده می‌گیرم؟ فعل و فاعل که به هم نمی‌خوره امریکا به مردم ایران سلاح برساند خودمان سپاه پاسداران تروریست رودر فاضلابهای ایران دفن میکنیم و احتیاج به حمله به تاسیسات ابران نیست البته با حمله به بیت رهبری و پادگامهای سپاه و با خاک یکسان کردنشون هیچ مشکلی نداریم بیت رهبری توالت عمومی میشود