اخراج ۷۰۰ کارگر شرکت موتوژن در آستانه عید نوروز

29/11/1400 11:41 ب.ظ

۷۰۰ کارگر معترض شرکت موتوژن تبریز که خواستار عقد قرارداد مستقیم با شرکت و یکسان‌سازی دریافت‌ها شده بود، از کار اخراج شدند. این کارگران به مدت ۹ روز در اعتصاب به سر می‌بردند که نامه تسویه حساب و پایان کار خود را دریافت کردند. اخبار_ایران

روز جمعه، ۲۹ بهمن ۱۴۰۰، کانال تلگرام «اتحادیه آزاد کارگران ایران» با انتشار ویدیویی، ضمن اعلام این خبر نوشت که این کارگران مدت ۹ روز بوده که در اعتصاب به سر می‌بردند که نامه تسویه حساب و پایان کار خود را دریافت کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، تمامی این کارگران پیمان‌کاری بوده‌اند و در نامه‌ای که دریافت کرده اند عنوان شده که تا پایان بهمن‌ماه با آن‌ها تسویه حساب می‌شود. همچنین به آن‌ها اعلام شده که از شنبه ۳۰ بهمن ماه، اجازه ورود به شرکت را ندارند.

اخراج این ۷۰۰ کارگر، تنها یک ماه مانده به پایان سال، در حالی اتفاق افتاده است که آن‌ها به استخدام خود توسط یک شرکت خصوصی پیمان‌کاری نیروی کار، معترض بوده و خواهان افزایش سطح دستمزد و همکاری مستقیم با شرکت موتوژن بوده‌اند. headtopics.com

موتوژن تنها کارخونه ای هست که محصولاتش حتی به کشورهای اروپایی هم صادر میشه

شرکت‌های پیمان‌کاری نیروی کار، یکی از مشکلات اصلی کارگران در ایران هستند. کارشناسان روابط کار در ایران، این شرکت‌ها را غیرضروری و تنها راهی برای فرار مالیاتی و تضییع حقوق کارگران در راستای کسب سرمایه توسط مدیران این شرکت‌ها که اغلب از رانت روابط خود با دولت و نهادهای عمومی بهره می‌برند، می‌دانند.

ادامه مطلب:
iranwire »

اخراج معاون سفارت آمریکا در روسیه/ واشنگتن :در حال بررسی پاسخ هستیموزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، دولت روسیه مقام شماره دو سفارت واشنگتن در مسکو را همزمان با هشدار جو بایدن در خصوص 'بسیار بالا'‌ بودن تهدید حمله روسیه به اوکراین اخراج کرده است.

اسرائیل برای اولین بار در رزمایش «IMX22» شرکت کردارتش اسرائیل برای اولین بار در رزمایش بین‌المللی «IMX22» در دریای سرخ شرکت کرد. - خبرگزاری آناتولی

عزل رئیس فدراسیون فوتبال ایران به‌دلیل ارتباط با یک شرکت اسرائیلیبا رأی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال ایران، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم از سمت ریاست این فدراسیون برکنار شد و طبق اساسنامه، ریاست مجدد او باید در مجمع به رأی

نفتکش متعلق به یک شرکت خصوصی آمریکایی به نقض تحریم‌های ایران متهم شدیک نفتکش متعلق به یک شرکت خصوصی مستقر در شهر لس‌آنجلس ایالت کالیفرنیا متهم به نقض احتمالی تحریم‌های آمریکا علیه تهران از طریق «حمل غیرقانونی نفت» ایران شده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۸ بهمن گزارش داد، گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای» این اتهام‌ را در نامه‌ای به شرکت سرمایه‌گذاری... هر انسان شرافتمندی در آمریکا می فهمه ظلمی که آمریکا به ایران می کنه ولی یک مشت خائن مزدور مثل شما در صدای آمریکا دور هم نشستید دلار آمریکایی می گیرید و مردم و کشور خودتون رو می فروشید. مطمئن باشید سرنوشتی جز صدام و شاه و بن لادن نخواهید داشت که همگی در مقطعی مزدور آمریکا بودن. قطعا این نفتکش مُتعلق ب آن دسته از ایرانیان مُقیم کاایفرنیا میباشد با شُرکتی خارجی ک طَرفدار و از عَوامل رژیم جمهوری اَسلامی میباشند دولت آمریکا باید پاسخگو باشد این شیعیان مَلعون حامی رژیم آیت الله ها در کالیفرنیا و نیویورک چ غَلَطی میکنند👎🏻🇮🇷 مرگ_بر_کلیت_و_تمامیت_جمهوری_اسلامی

ادعای گروه «اتحاد علیه ایران هسته‌ای»: نفتکش شرکت مستقر در لس‌آنجلس در فروش نفت ایران نقش داشته استیک نهاد تندرو ضد جمهوری اسلامی در آمریکا می‌گوید شرکتی که در لس‌آنجلس مستقر است در فرآیند خرید و فروش نفت ایران نقش داشته است و این به معنای زیر پا گذاشتن تحریم‌های ایالات متحده آمریکا به شمار می‌رود. نمی دانستم همچین اتحادیه علیه ایران هست که تحریم ها و فشارها روی مردم ایران حمایت و پشتیبانی می‌کند. تانفت🛢 وتریاک⚱️ ومعادن💰💵 درخاوران است اسلام 🕋خونوارکثافت عزیز چپاول گران است این دین کثافت خونخوار زن ستیز شادی کش غم گستر متوحش متحجر متعفن واپسگرای نسل کش دزد قاتل شهوت پرست اگر برای اسیا وافریقا اب نداشت برای امریکا واروپا 1400سال نان داشت

اخراج معاون سفارت آمریکا در روسیه/ واشنگتن :در حال بررسی پاسخ هستیموزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرد، دولت روسیه مقام شماره دو سفارت واشنگتن در مسکو را همزمان با هشدار جو بایدن در خصوص 'بسیار بالا'‌ بودن تهدید حمله روسیه به اوکراین اخراج کرده است.

استان‌وایرـ ۷۰۰ کارگر معترض شرکت موتوژن تبریز که خواستار عقد قرارداد مستقیم با شرکت و یکسان‌سازی دریافت‌ها شده بود، از کار اخراج شدند.

روز جمعه، ۲۹ بهمن ۱۴۰۰، کانال تلگرام «اتحادیه آزاد کارگران ایران» با انتشار ویدیویی، ضمن اعلام این خبر نوشت که این کارگران مدت ۹ روز بوده که در اعتصاب به سر می‌بردند که نامه تسویه حساب و پایان کار خود را دریافت کرده‌اند.

بنا بر این گزارش، تمامی این کارگران پیمان‌کاری بوده‌اند و در نامه‌ای که دریافت کرده اند عنوان شده که تا پایان بهمن‌ماه با آن‌ها تسویه حساب می‌شود.

همچنین به آن‌ها اعلام شده که از شنبه ۳۰ بهمن ماه، اجازه ورود به شرکت را ندارند.

اخراج این ۷۰۰ کارگر، تنها یک ماه مانده به پایان سال، در حالی اتفاق افتاده است که آن‌ها به استخدام خود توسط یک شرکت خصوصی پیمان‌کاری نیروی کار، معترض بوده و خواهان افزایش سطح دستمزد و همکاری مستقیم با شرکت موتوژن بوده‌اند.

شرکت‌های پیمان‌کاری نیروی کار، یکی از مشکلات اصلی کارگران در ایران هستند.

کارشناسان روابط کار در ایران، این شرکت‌ها را غیرضروری و تنها راهی برای فرار مالیاتی و تضییع حقوق کارگران در راستای کسب سرمایه توسط مدیران این شرکت‌ها که اغلب از رانت روابط خود با دولت و نهادهای عمومی بهره می‌برند، می‌دانند.

در آذر‌ماه سال جاری، کمیسیون اجتماعی مجلس طرحی را به تصویب رساند که در ن شرکت‌های پیمانکاری تامین نیروی انسانی، از روند استخدام تمامی کارکنان دولت، شرکت‌ها و دستگاه‌‌های تابعه دولت حذف شوند. با این‌حال، این طرح هنوز برای رای‌گیری در مجلس آماده نشده است.

«حسن نوروزی»، نماینده رباط‌کریم در مجلس، در جریان تصویب موادی از این طرح گفته بود که شرکت‌های پیمان‌کاری نیروی کار، موسسات «برده داری نوین» هستند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: