اختیار لازم از دولت‌ها سلب شده است

03/06/1399 12:29:00 ب.ظ

جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین:اختیار لازم از دولت‌ها سلب شده است این مطلب را اینجا_بخوانیم👇

جواد امام گفت‌: اولین و کمترین توقع دولت‌ها این است که بتوانند کارگزاران دولتی را بر اساس سلیقه خودشان انتخاب کنند و به کار گیرند. اما این حق مسلم از دولت‌ها سلب می‌شود و آنها بالاجبار کارها را به نیروهای ضعیف تحمیلی می‌سپارند که این یکی از دلایل ناکارآمدی‌ها محسوب می‌شود. «سوءمدیریت» اتهامی است که به همه دولت‌ها وارد می‌شود و منتقدان و البته افکار عمومی کاری ندارند که دولت اصلاح‌طلب است یا اصولگرا.

در واقع نظام مدیریتی در برهه‌های مختلف نارکارآمد جلوه داده می‌شود تا این سوال پیش بیاید که اشکال در کجاست که همه دولت‌ها نمی‌توانند طوری عمل کنند که متهم به هزینه‌سازی نشوند؟

جواد امام، مدیرعامل بنیاد باران، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین در این ‌باره اظهار داشت: اینکه دولت‌ها با سلیقه‌ها و رویکردهای مختلف به سوءمدیریت متهم می‌شوند‌ در وهله اول به این مربوط می‌شود که بین مسئولیت و اختیارات تناسب لازم برقرار نیست. به همین دلیل عملاً دولت‌ها به دلیل اینکه اختیار لازم از آنها سلب شده است نمی‌توانند برنامه‌های مورد نظرشان را اجرایی کنند.

این فعال سیاسی در ادامه گفت: در واقع در چنین وضعیتی دولت‌ها درباره مسائلی مسئولیت دارند که اختیار لازم از آنها گرفته شده است، آن هم در حالی که اولین مساله مهم برای موفق شدن چیزی این است که باید به قدر مسئولیت،‌ اختیار باشد تا کارگزاران بتوانند با بهره گرفتن از اختیارهای قانونی امور را پیش ببرند. headtopics.com

ادامه مطلب:
🌐 اعتمادآنلاين »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

شکایت تهرانی ها از نشت شیرابه از خودروهای حامل پسماندرییس اداره محیط زیست انسانی استان تهران ضمن بیان اینکه برخی ناوگان حمل پسماند استان تهران فاقد استانداردهای لازم هستند، گفت: طی ۲۰ روز گذشته هم شکایات زیادی درباره نشت شیرابه از خودروهای حامل پسماند از سوی شهروندان گزارش و هم مکاتبه‌ای از سوی پلیس راهور ناجا با محیط زیست تهران شد چراکه نشت شیرابه در معابر و جاده‌ها باعث لغزندگی راه ها و منجربه وقوع تصادف می شود.

گزارش ایران از جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی: مسافران پس از شلیک موشک اول سالم بودندسازمان هواپیمایی ایران با انتشار گزارش بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای ساقط شده اوکراینی اعلام کرد که تا ۱۹ ثانیه پس از برخورد موشک نخست، مسافران این پرواز از سلامت جسمانی برخوردار بوده‌اند .

انتقاد از فشار ترامپ برای تولید واکسن کرونا پیش از انتخابات | DW | 23.08.2020رئیس جمهوری آمریکا متهم شده که برای اعطای هر چه سریع‌تر مجوز واکسن کرونا، نهادهای مسئول را تحت فشار قرار می‌دهد. منتقدان ترامپ هدف از این کار را کسب امتیاز در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر عنوان می‌کنند.

۶ ماه پس از شیوع کرونا؛ سفر هوایی از ایران به کدام کشورهای جهان برقرار شد؟همزمان با نهایی شدن ضوابط بهداشتی سفرهای هوایی در دوران شیوع ویروس کرونا، پرواز از مبدا ۵ شهر ایران با مشارکت ۸ شرکت هواپیمایی ایرانی و خارجی به مقصد ۲۱ کشور جهان و بالعکس برقرار شده است.

اهدای پلاسمای خون از سوی ربیعی پس از بهبود کرونااهدای پلاسمای خون از سوی ربیعی پس از بهبود کرونا سخنگوی دولت، پس از بهبود از ابتلا به کرونا به جمع اهداکنندگان پلاسما پیوست

کلین کانوی، از مشاوران ارشد ترامپ، از مقام خود استعفا کرد | DW | 24.08.2020کلین کانوی، از مهم‌ترین مشاوران رئیس جمهوری آمریکا، از سمت خود در کاخ سفید استعفا کرد. خانم کانوی علت را 'رسیدگی به امور خانوادگی' عنوان کرده است. همسر او نیز به همکاری با محافظه‌کاران مخالف ترامپ پایان می‌دهد.